Az ​ötödik parancsolat 14 csillagozás

Székely Júlia: Az ötödik parancsolat Székely Júlia: Az ötödik parancsolat

Nemere Karcsiban, a neves pécsi sebészorvos kamasz fiában egy régi fénykép láttán szörnyű balsejtelem támad: eddig feddhetetlennek ismert szülei eltüntették, talán meggyilkolták ikertestvérét.
„Mindig vártam, hogy egyszer még kitör valami nagy családi balhé. Hát most kitört. No de bennem emberükre találtak! Végére járok én ennek a dolognak! Olyan leszámolás lesz itt, amilyen még nem volt! Nekem ne hazudjon, ne alakoskodjon senki, mert semmit se utálok jobban, mint a mellébeszélést!”
Agatha Christin nevelkedett barátjával, Skultéti Gabival elhatározzák, hogy kiderítik az igazságot, a véksőkig folytatják a nyomozást.
Hogy milyen eredményre jutnak, azt nem áruljuk el, de megnyugtatjuk az olvasót: a krimibe illő történet végére minden rendbe jön, s Gabi kis szégyenkezéssel jelentheti ki:
„Azért a szülő is ember.”

Eredeti megjelenés éve: 1970

Kiadói ajánlás: 14 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 1984
238 oldal · ISBN: 9631136930 · Illusztrálta: Hegedüs István
Móra, Budapest, 1965
256 oldal · Illusztrálta: Hegedüs István

Bobe0402>!
Székely Júlia: Az ötödik parancsolat

Ritka érdekes könyv, bár ifjúságinak íródott, én felnőttként valószínűleg jobban értékeltem.

z3l1>!

Akár beteg, akár nem, látod, ezt a tagot elfogadnám mostohaapának; mondtam is a mutternak, azt felelte, hülye vagyok.

IV. Fejezet

z3l1>!

Esküszöm neked, hogy a disszidensek jó része azért lépett olajra, hogy szabaduljon a családjától.

VII. Fejezet

z3l1>!

− De hexameterben igen. Így: Kérnék Tízdeka Sonkát Ésugya Nannyisza Lámit.

I. Fejezet

z3l1>!

Mi leszek, hát mi lennék? Sajnos, felnőtt leszek − ezt feleltem. Röhögtek. Hát még ha hozzátettem volna, amit hozzágondoltam! Felnőtt leszek, éppen olyan hülye, mint maguk mind

IX. Fejezet

Tordai_Vera>!

Nos, ami a puliságot illeti, itt egy kis hiba van. A Sárikának ugyanis csak a feje emlékeztet a Buksira, alakja nem. Egyenesen hozzám lépett, kezet nyújtott; én fölálltam, ahogy illik, de ezt mindjárt meg is bántam, mert kiderült, hogy az ifjú szűz magasabb nálam.
Pedig két évvel fiatalabb. Pulifej egy agártesten! Ilyen hosszú lányt nem sokat láttál életedben. Ez a Sárika talán a leghosszabb lány az egész béketáborban. Kár. Pedig a feje, a feje, az semmi kívánnivalót nem hagy hátra, az csakugyan olyan, mint a Buksi feje, s nincs kizárva, hogy a jelleme is méltó a Buksiéhoz. Csak ne lenne olyan istentelenül hosszú. És ez még nőni fog! Hová? Ki tudja?
Akárhová, azért nem tartom kizártnak, hogy érettségi után mégis feleségül veszem ezt a pulifejűt, ha addig meg nem gondolom magamat.