A ​Galápagos-akció (A BANDA 1.) 6 csillagozás

Székely Anikó: A Galápagos-akció

Egy fiú lerohant a lépcsőn, egy zöld köpenyes pedig felemelte az energiapisztolyát és meghúzta a ravaszt… Ennek aztán, jóvátehetetlen következményei lettek. Vagy mégsem egészen jóvátehetetlenek?

Az események mindenkit magukkal ragadnak. Autós üldözés, gyerekrablás, bujkálás a raktár-labirintusban, esküvő és kommandós akció, mi jöhet még ezután? Spéci szerkentyűk mozdulnak meg, ráadásul két titokzatos alak bukkan elő a sötétből… A lányok énekelnek, a kis szemüveges csak a szemét tudja mozgatni, a főnök követi a recsegő hang utasításait. De mi az a Galápagos? A szálak összegabalyodnak…

Vajon az öt jó barát: Balázs, Anita, Norbi, Dóri és András, a BANDA tagjai képesek-e legyőzni az előttük tornyosuló akadályokat?

Ciceró, Budapest, 2015
126 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635399475 · Illusztrálta: Igor Lazin

meseanyu MP
Székely Anikó: A Galápagos-akció

A földönkívüli vonal ad egy kis pluszt az átlagos gyerekkrimihez, de annyira azért nem, hogy igazán kiemelje ebből a manapság elég népszerű és termékeny mezőnyből. A szerelmi szál is aranyos, főleg a végén, úgyhogy kíváncsi vagyok a folytatásra, majd meglátjuk, ott sikerült-e maradandót alkotni a szerzőnek.

Uzsonna P
Székely Anikó: A Galápagos-akció

Többet vártam a regénytől: túl sematikus, túl bugyuta, túl sok benne a logikátlanság. :-(

bcsbcs
Székely Anikó: A Galápagos-akció

Nagyon vágytam már arra, hogy olvassak végre egy friss, a mai korban játszódó, a mai gyerekek nyelvén beszélő, érdekes, ha lehet, fordulatos, de mindenképpen humoros ifjúsági regényt.

Na, ez a könyv pont nem ilyen.

A BANDA sorozat · Összehasonlítás