Autoimmun ​betegségek 3 csillagozás

Szekanecz Zoltán – Szűcs Gabriella: Autoimmun betegségek

Az autoimmun betegségek a nem gyakori betegségek csoportját alkotják. Sok típusa (SLE, Sjögren-szindróma, szkleroderma és egyéb autoimmun betegségek) létezik, mely elsősorban a fiatal- és középkorú nőket érinti. Milyen életmódi tanácsokat kell, hogy a betegek elsajátítsanak, amivel a tünetek kifejlődését vagy a betegség folyamatát lassítani lehet? E mai napig még gyógyíthatatlan betegségek esetén milyen gyógyszeres és nem gyógyszeres kezeléseket alkalmaznak a tünetek mérséklésére és a jobb életminőség biztosítása érdekében? Milyen reménykeltő kutatások vannak folyamatban?
A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumában működő szerzőpáros közel 100, a betegek által leggyakrabban feltett kérdésre ad közérthető nyelven válaszokat, ezzel is elősegítendő e nehéz betegséggel küzdőknek a tájékozódást és a hatékony orvos-beteg együttműködést.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: SpringMed Kérdezz! Felelek! SpringMed

SpringMed, Budapest, 2010

Emmi_Lotta I>!
Szekanecz Zoltán – Szűcs Gabriella: Autoimmun betegségek

Nekem kissé szűkszavú. Lehetne teljesebb, részletesebb, alaposabb.
Ami nem a szerzők hibája, hanem a magyar valóságé: megemlítenek több olyan gyógymódot, amelyet külföldön sikerrel alkalmaznak, nálunk pedig (még?) nem, amelyek hatékonyabbak és veszélytelenebbek, kevesebb mellékhatással rendelkeznek, mint a jelenleg nálunk meglévők, de a magas áruk miatt hazánkban elérhetetlenek, nem léteznek. Magyarországon még az is természetes, hogy a vérvizsgálatot autoimmun betegségek kimutatására csak indokolt esetben végzik el, szűrésre nem. Holott ekkor már többnyire előrehaladott állapotban van a betegség. A diagnosztizáláskor a beteg akár már több éve szenvedhet az adott betegségben, amit egyébként ráadásul sokszor nehezen ismernek fel az orvosok.

SpringMed, Budapest, 2010
Szekanecz Zoltán – Szűcs Gabriella: Autoimmun betegségek

Ezt a könyvet is úgy érdemes olvasni, mint a gyógyszerek betegtájékoztatóit, szem előtt tartva, hogy nem feltétlenül kell minden tünetet magunkon keresni…

kivimango>!
Szekanecz Zoltán – Szűcs Gabriella: Autoimmun betegségek

Nem rossz, céljának tökéletesen megfelel. Betegeknek, érdeklődőknek készült a könyv, a főbb kérdésekre ad választ, leegyszerűsítve, közérthetővé téve a betegségek hátterét, diagnosztikáját, kezelését. Nekem kicsit keveset nyújtott, szakdolgozatom tervezéséhez vettem ki több, számomra egyelőre ismeretlen könyvet, hogy több szemszögből is lássak bizonyos autoimmun betegségeket, ehhez nyilván ez a könyv kevés volt, viszont az egyszerűbb definícióknak, egyszerűbb magyarázatoknak mindenképpen hasznát veszem. Érdemes volt elolvasni, akit érint egy ilyen betegség, azoknak meg végképp érdemes. Segít a megértésben és sokkal hasznosabb és alátámasztottabb, mint az interneten utánakeresett infok.

eeszter>!

Hogy jó hírt is mondjunk, a kismértékű borfogyasztás (főleg a vörösbor), a D-vitamin-bevitel, a szabadgyökfogó vagyületeket nagy mennyiségben tartalmazó zöldtea, aszalt szilva, vörös áfonya, dió fogyasztása viszont némileg csökkentheti a gyulladásos autoimmun betegségek kialakulását és súlyosságát.

eeszter>!

A normális védekező funkció mellett azonban mindenkiben zajlik autoimmun folyamat is, amikor az immunrendszer a szervezet saját szövetei, molekulái, antigénjei ellen indít immunválaszt. Megfelelő működés esetén azonban ez az autoimmun folyamat nem jelent betegséget, mert különböző szabályozó tényezők korlátozzák.