Kérdések ​és válaszok a húgysavszintcsökkentésről és a köszvényről 0 csillagozás

Szekanecz Zoltán: Kérdések és válaszok a húgysavszintcsökkentésről és a köszvényről

Keveset tudunk arról, hogy a húgysav a szervezetünkben keletkező anyag, mely normális körülmények között „békésen” távozik a vizelettel, néha azonban felhalmozódik a vérünkben, és röviddel utána kristályosodik, és lecsapódik az ízületeinkben.
A húgysavszint emelkedésének sok oka lehet, de elsősorban a hibás étkezési szokások állnak a háttérben. A köszvényben az ízületekben jelentkező, fájdalmas rohamokat a húgysavkristályok okozzák.
Mi a módja a fájdalomcsillapításnak? Meddig kell szedni a húgysavszintcsökkentő szereket, milyen ételek, italok fogyasztását kell mellőzni? Ilyen és hasonló kérdésekre kaphatunk választ nagy tapasztalatú reumatológus szakorvosunk tollából.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: SpringMed Reumatológia Betegtájékoztató SpringMed

SpringMed, Budapest, 2015

Tóta Julianna – Balikó Zoltán: Légúti gyulladások
Hogyan kerüljük el a szívrohamot és a szélütést?
Romics Imre – Fekete Ferenc: Urológia mindenkinek
Böszörményi Nagy Géza – Flaskó Tibor – Majoros Attila – Nyirádi Péter – Romics Imre: Urológiai betegségek
Winkler Gábor – Hosszúfalusi Nóra – Baranyi Éva: Inzulinterápia felnőttkori diabetes mellitusban
Christiaan Barnard: Hogyan orvosoljuk reumánkat és izületi fájdalmainkat
Nemesánszky Elemér – Werling Klára: Fertőző májgyulladások