Íróportrék 4 csillagozás

Szegő András: Íróportrék

Szegő András kétségkívül az egyik legnépszerűbb újságírónk. Fesztelen modora, közvetlen stílusa, őszinte kíváncsisága, lényeglátó kérdései, eredeti humora, személyes reflexiói és atmoszférateremtő képessége olyan burkot von a beszélgetések köré, amelyben az interjúalany megnyílik, és igazi válaszokat ad igazi kérdésekre. A Szegő-interjú védjegy.
A korszak legnagyobb művészeivel készült beszélgetéseit a Kakasülő (2015) és a Csillagvizsgáló (2016) című kötetek örökítik meg. Az Íróportrék ennek a sorozatnak a folytatásaként a Nők Lapja számára írókkal és költőkkel készített interjúit gyűjti egybe.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nők Lapja Műhely Central Médiacsoport, Sanoma

Central Könyvek, Budapest, 2018

egycsaba>!
Szegő András: Íróportrék

Zavart, hogy az interjú készítőjének a személyiségén kellett valahogy gondolkodnom, youtube- videókat nézni vele, stb., meg ne bántsam, élőben szimpatikusabb, mint papíron, stb. De miért, mert nem tetszett a bizalmaskodó, korlátolt hang, az olvasva is kellemetlen, tolakodó rajongás (Vavyan Fable), a lesajnálás (fiatal költőink), az erőszakos értetlenség (Nádas)…Az interjú közepén, ha nem jut semmi az eszébe, megkérdezi, mindegy, hol tartottunk, „De miért nem lettél kalóz, űrhajós, világutazó?” Nádastól , Spirótól is….lakonikus válasz, nem érdekelt ilyesmi.