Nagy ​pozitívkönyvem 7 csillagozás

Mesék a pozitív látásmód fejlesztéséhez

Légy pozitív!
De hogyan?

Mesekönyvünk az óvodás és a kisiskolás korosztály részére mutatja be a pozitív gondolkodás fontosságát. A cél nem az, hogy a gyermekek figyelmen kívül hagyják a negatív dolgokat, hanem hogy megtanulják élvezni a körülöttük lévő világot, értékelni a családot és a barátokat, hogy bátran próbáljanak ki új dolgokat, és kitartóak maradjanak még akkor is, ha nem alakul minden a terveik szerint.
Mesék, melyek fejlesztik a gyermekek személyiségét, képességeit, hogy pozitívan álljanak az élet dolgaihoz, fejlesztik a „képes vagyok rá” hozzáállásukat.
Mesék, melyek segítenek a gyerekeknek abban, hogy észrevegyék magukban és maguk körül azt, ami értékes.
Mesék, amelyek megtanítják őket arra, hogy minden napban találják meg a pozitívumot, ami értelmet ad az adott napnak.
Mesék, amelyek segítségével könnyebben elérhetik a céljaikat, magabiztosabbá és kiegyensúlyozottabbá válhatnak.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Könyvem Roland Toys

Roland Toys, Budapest, 2019
Roland Toys, Budapest, 2018

eeszter >!

Szeghy Karolina: Nagy pozitívkönyvem Mesék a pozitív látásmód fejlesztéséhez

Nagyon jó ötlet a pozitív gondolkodásra nevelni a gyerekeket. Sokféle megközelítésben mutatja be, hogy milyen hozzáállás a lehető legjobb a különböző szituációkban. Szuperül érthető és átlátható, 7 éves kislányom élvezte is. Viszont a mesék rövidsége miatt kevéssé éreztem életszerűnek, mivel általában egy mondat elég volt a mesehősöknek ahhoz, hogy teljes mértékben megváltozzon a véleményük, azért ehhez a valóságban több kellene.

girardella>!

Szeghy Karolina: Nagy pozitívkönyvem Mesék a pozitív látásmód fejlesztéséhez

Ez aztán igazi mai mesekönyv: nem szerepelnek benne Zsuzsikák és Pistikék, ellenben Kevin, Noel, Leon és társaik igen:-). Félretettem az ebből fakadó ellenérzéseimet és megvettem 4.5 éves fiamnak, akire igencsak ráférne a pozitív gondolkodás. Közben rájöttem, hogy tök jó ez így, mert hiszen nincs olyan ovis csoport, ahol ne lenne legalább egy Noel, tehát a gyerekek igazán közel érezhetik magukhoz a szereplőket. A koncepció szerintem jó, alkalmas arra, hogy a rövidke történetek segítségével elbeszélgessünk a gyerekekkel az adott témáról. Még csak pár napja olvassuk, de fiam minden nap kiköveteli a napi 2-3 tanmesét, pedig nagyobb részük kisiskolásokról szól. Sőt, már észre is venni rajta a jótékony hatását!
Ami viszont engem borzasztóan felháborít: szinte nincs olyan oldal, ahol ne lenne minimum 1 helyesírási hiba. Szégyen és gyalázat, hogy így megjelenhet egy könyv:-((

Balulajka>!

Szeghy Karolina: Nagy pozitívkönyvem Mesék a pozitív látásmód fejlesztéséhez

Sok felnőtt nehezen tudja pozitívan szemlélni az életét körülvevő dolgokat és ez a látásmód a gyerekekre is átragadhat. A Nagy pozitívkönyvem rövid meséi hozzásegítik a kicsiket ahhoz, hogy meglássák a körülöttük lévő világban a szépet és a jót, tudják értékelni ezeket a dolgokat, az emberi kapcsolatokat és ez a pozitív életszemlélet még akkor is átsegítheti majd őket a nehézségeken, ha éppen nem a terveik szerint alakulnak majd a dolgok. E mesék talán hozzájárulnak ahhoz, hogy magabiztosabbak, kiegyensúlyozottabbak legyenek. Ráduly Csaba kedves illusztrációi beszédesen társulnak a mesékhez.

Snora>!

Szeghy Karolina: Nagy pozitívkönyvem Mesék a pozitív látásmód fejlesztéséhez

8 eves lanyom ebbol kert vagy ket hetig minden este meset ( Ropi helyett :), valamit tudnak a tortenetek, mert elinditott benne dolgokat.