Gyöngyszövés 6 csillagozás

Szeghalmyné Ócsai Marianna – Szeghalmy Szilvia: Gyöngyszövés

A Gyöngy-világ negyedik kötetében új technikával ismerkedhetnek meg. Ez a gyöngyszövés. Különleges ékszereket, képeket lehet lehet készíteni vele. A megszövött mintával díszíthetünk ruhát, táskákat, díszdobozt.
Néhány szó a szövésről. A szövés olyan munkadarabok készítése, amelyekben a szálak merőleges keresztezésével alkotunk mintát. A gyöngyszövés alapja is ez, de közben a szálakra gyöngyöket fűzünk fel, és ezekkel alakítjuk ki a nekünk tetsző mintát. Az indián kultúrából került hozzánk. Nálunk – Magyarországon – a keresztszemes hímzésnek hasonló a motívumkincse. Ezek között találunk geometriai formákat, levél- és virágmintákat, állatfigurákat. Bátran válogathatunk közülük.
Reméljük, ez a könyv is sok ötletet ad ahhoz, hogy szeretteiknek, ismerőseiknek szép ajándékot készítsenek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Gyöngy-világ Lazi

Lazi, Szeged, 2006
Lazi, Szeged, 2002
Lazi, Szeged, 2000

nicosia P>!
Szeghalmyné Ócsai Marianna – Szeghalmy Szilvia: Gyöngyszövés

Ez volt az első könyv amiből próbáltam gyöngyfűzést tanulni. Arra nem alkalmas, sőt, itt kellett rájönnöm, hogy a gyöngyszövés egy bonyolultabb vállfaja a gyöngyfűzésnek. De nekem még az alapok sem mentek. Haladóknak jó lehet, szép mintákat vannak benne.

Lahara IP>!
Szeghalmyné Ócsai Marianna – Szeghalmy Szilvia: Gyöngyszövés

Szerintem ajándékba kaptam, elolvastam anno, az ötletek tetszettek, de soha nem próbáltam ki egyet sem.

Pennmenelien P>!
Szeghalmyné Ócsai Marianna – Szeghalmy Szilvia: Gyöngyszövés

Megtanultam belőle gyöngyöt szőni, rengeteg karkötőt készítettem osztálytársaimnak is, szóval hasznos könyv.

Anett_>!
Szeghalmyné Ócsai Marianna – Szeghalmy Szilvia: Gyöngyszövés

Régen nagyon szerettem gyöngyözni, szépeket alkotni. Akkoriban olvastam, forgattam sokat ezt a könyvet.