Palkó 90 csillagozás

Szegedi Katalin: Palkó

Történet a barátságról és az elfogadásról a Tolerancia-sorozatban.

Palkó, a mindig segítőkész kisfiú legjobb barátai a könyvek. Naphosszat olvasással tölti az idejét, és bár arra vágyik, hogy osztálytársai elfogadják, azok mégsem barátkoznak vele.
Egy délután a játszótéren mégis barátra lel. Lenka örömmel rollerezik és rajzol vele. Játékuknak a közelgő vihar vet véget, de már mindketten tudják, hogy ezután mindennap várni fogják egymást.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tolerancia Csimota

Csimota, Budapest, 2013
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639768611 · Illusztrálta: Szegedi Katalin

ziara>!
Szegedi Katalin: Palkó

Lenkával (http://moly.hu/konyvek/szegedi-katalin-lenka) együtt hoztuk el a könyvtárból kb. négy hónapja, de nehezen akarjuk visszavinni, ehhez nem nőttünk annyira hozzá, mint a lányos párjához, de nagyon sokszor elolvastuk. Szerintem így az ovikezdésre jó volt, hogy Adélka találkozott olyasmivel, hogy valakinek ezért vagy azért nincsenek barátai, sajnálta őket, nagyon befogadó kislány… Nagyon örülök, hogy ilyen szuper gyerekkönyvek vannak!!!

Nienna001 P>!
Szegedi Katalin: Palkó

Kedvesen illusztrált könyv egy kis kisfiúról, aki jó matekból, de a tesi nem az erőssége. Jószívű ês jót feltételez az emberekről. Jó volt olvasni.

Csoszi>!
Szegedi Katalin: Palkó

Palkó magának való fiú. A társai nem szeretik. Testnevelés órán mindenben az utolsó, nem válogatják be a focicsapatba. Matekórán tőle kérnek segítséget. Rajzon nem adják neki kölcsön a színes ceruzát, és még a tanítónéni is kritizálja a rajzát. Délután rollerozni megy, és megismerkedik Lenkával, akinek szintén nincsenek barátai. Szomorú olvasni, hogy egy kisgyerek ennyire egyedül van. Az illusztrációk nem túl szépek, de valamiért különlegesek.

Mariann_Czenema P>!
Szegedi Katalin: Palkó

Ezzel a két könyvvel (Lenka, Palkó) bajban voltam, a szöveg nekem túl édes, a tolerancia tanítást kevésnek érzem benne :/
Viszont: Szegedi Katalin. Nyilván, részletgazdag, kifinomult illusztráció, csupa aprólékos rajzelemmel tarkított csodavilág.

Véda P>!
Szegedi Katalin: Palkó

Azt szerettem benne, hogy illusztráció és mese, ritkán van ennyire hihetetlenül összhangban és szeretnivalóan egymással. Meg azt is szerettem benne, hogy amikor hazavittem a könyvtárból, Pocak orrán mosolyogni kezdtek a szeplők. És még azt is szerettem benne nagyon, hogy egy-két gondolat kapcsán a csöppnyi szemöldökök közti hely ráncba szaladt, mert ez azt jelenti, hogy a 6 éves emberkét el is gondolkodtatta.
Másért szerettük Lenkát (http://moly.hu/ertekelesek/838980) és most másért szeretjük Palkót. Bár, ha jobban belegondolok ugyanazért: mert mások és ezáltal sokszínűek. Szeretnivalók.
Nagyon tetszik, hogy amit megnyit bennem a két kis „szöszmösz” története, ugyanazt visszatükröződni látom a Beni szemében. S ezért nagyszerű.

Lobelin P>!
Szegedi Katalin: Palkó

Nagyon megkedveltem Palkót-) Igazi különc fiú, aki a könyveihez menekül a kirekesztés, az el nem fogadás elől… Szomorú, hogy már gyermekkorban meg kell tapasztalni a kirekesztést, de hát tudjuk, hogy a gyerekek kíméletlenek, elég csak egy picit eltérni az átlagostól, az elfogadottól… de a könyv arra is rávilágít, ha hagyjuk, hogy jobban megismerjük a másikat és ne csak a falkaszellem vezéreljen, akkor rájöhetünk, hogy annak a másiknak is vannak értékei, lehet jó, bármilyen különc is. Örülök, hogy Palkó végül barátra talált Lenkában-)

csucsorka IP>!
Szegedi Katalin: Palkó

Lenkát is szívembe zártam, de Palkó könyvét sokkal jobban szerettem, mint a másik történetet.

Mindkettő gyönyörűen bemutatja, mennyit számít ha egy gyereknek akár csak egyetlenegy igaz barátja, csupa szív játszótársa akad.

Az illusztráció döbbenetesen gazdag.
Számomra Szegedi Katalin mindig nagybetűs, verhetetlen illusztrátor lesz inkább, mint mesélő.

olvasóbarát>!
Szegedi Katalin: Palkó

Szeretem Szegedi Katalin rajzait, a kötet egy kedves kis történet egy barátság alakulásáról Palkó és Lenka között, szól az elfogadásról, a kirekesztésről, a gyermeki mindennapokról.

krlany I>!
Szegedi Katalin: Palkó

Jobban szerettem olvasni, mint a Lenkát. A rajzok még mindig csudapofák, bár a Lenkában lévők nagyobb hatással voltak rám. A történet kicsit középszerű, amolyan békebeli, de azért ilyenek a könyvmolyok, és így születnek a barátságok.

– És mi volt az ebéd?
– Nem tudom.
– De megetted?
– Meg.

Bea_Könyvutca P>!

Óra végén Irma néni körbejárt, összeszedte a képeket, majd a legszebbeket kitűzte a faliújságra.
– Ki látott már sárga tavat? – zsörtölődött Palkó rajzát nézve. Az övét nem tűzte ki.

dianna76 P>!

Egy hűvös októberi estén, fogyó holdnál született Palkó. Vajon ezért-e, vagy másért, ki tudja, de éppolyan vékonyka lett ő maga is, mint a hold sarlója.

dianna76 P>!

Azért mégis volt valami, amiben legelső tudott lenni. A kidobósban. Mindig őt dobták ki elsőnek.

Bede_Mariann>!

Palkó kimászott az ágyból. Kiment a konyhába, de a könyvét egy pillanatra sem tette le. Majszolta a vajas kiflit, és közben olvasott. De olvasott öltözködés és fogmosás közben is.

Bede_Mariann>!

Kötélmászásban nem nagyon jeleskedett Palkó. A többiek pillanatok alatt fölmásztak, de ő csak lent himbálódzott a kötél alján.
– Nem baj – gondolta. – Így legalább nem jött le a bőr a tenyeremről.
Ezután futóverseny következett, ő lett az utolsó.
Azért mégis volt valami, amiben legelső tudott lenni.
A kidobósban. Mindig őt dobták ki elsőnek.

fapapucs>!

Palkó már éppen nekilátott, hogy kékkel kiszínezze a Balatont, amikor kitört a ceruza hegye. Odafordult a szomszédjához.
– Figyelj Copfos, kell most neked a kék cerka?
– Nem.
– Akkor ideadod?
– Nem! – válaszolt a kislány, és a könyökével még el is takarta a rajzát.
Palkónak kedve lett volna megcibálni a lány haját, de mégsem tette. Inkább sárgára színezte a Balatont meg a felhőket.