Hófehérke 3 csillagozás

A Grimm fivérek meséje nyomán
Szegedi Katalin: Hófehérke

A Grimm testvérek talán legtöbbet és legsokoldalúbban feldolgozott története az árvává lett kislányról, akit a gonosz mostohája elűz az otthonából. A mese a felnőtté válás nehézségeit dolgozza fel, cselekményes fordulatai pedig még izgalmasabbá válnak a Papírszínház adta képi megjelenítés által.

Papírszínház-mese 5 éves kortól

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: 10 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Papírszínház Csimota

Csimota, Budapest, 2021
20 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155649837 · Fordította: Körner Gábor · Illusztrálta: Szegedi Katalin

caledonia_konyvvara P>!

Szegedi Katalin: Hófehérke A Grimm fivérek meséje nyomán

Egyszerűen káprázatos, varázslatos! <3 Imádtam a gyönyörű illusztrációkat, Szegedi Katalin képi világa páratlan – nem véletlenül az egyik kedvenc illusztrátorom.
A mesét is sikerült érdekesen, ötletesen adaptálnia, kisebb változtatásokkal, de gördülékenyen és tudott újat adni, annak ellenére, hogy egy, a végletekig ismert meséről van szó. A királynő és a tükör közötti párbeszédek kifejezetten ötletesek, ritmikusak, imádtam őket!

Rózsabogár78>!

Szegedi Katalin: Hófehérke A Grimm fivérek meséje nyomán

Természetesen kívülről fújjuk Hófehérke történetét, de a Papírszínházas verziót mégis tátott szájjal hallgatta a gyermek. Nagyon jó, amikor egy már unásig ismert történetet valamilyen más feldolgozásban is megismerhetünk. Láttuk már diafilmen, balettben, Disney rajzfilmen, olvastuk több verzióban, pl. amikor csak egy almával akarja elpusztítani a gonosz mostoha a gyönyörű királylányt, meg olyat is ahol csak harmadszorra sikerül a kegyetlen terv. Szegedi Katalin feldolgozása is ez utóbbit hozza elénk, egy kicsit terjedelmesebb színházzal, mint a megszokott. Remek rajzok, újragondolt szöveg. Érdemes újrahallgatni, nézni,olvasni.