Magyar ​eredetű keresztnevek kincses tára 0 csillagozás

Közel 600 névmagyarázat. Több mint 8200 ősi magyar eredetű név.
Szegedi Csanád: Magyar eredetű keresztnevek kincses tára

„ ​A mi feladatunk a világgal szemben ezekben a rettenetes időkben az, hogy megőrizzünk egy nemzetet a világnak.”
Gróf Teleki Pál

Ezennel nagy szeretettel és tisztelettel, átnyújtok Önöknek egy turáni ornamentikával díszített több ezer éves magyar nyelvemléket, ami nem csak emlék, hanem őszintén remélem, hogy a jövőnk szerves része lesz.
Ezzel a könyvvel elsősorban az volt a célom, hogy a gyermekáldást váró kismamáknak és kispapáknak felhívjam a figyelmét arra, hogy nem muszáj idegen neveket ráerőltetni gyermekeikre, mert van egy sokkal gazdagabb, színesebb és jobb megoldás, ami ráadásul a mienk. Méltán lehetünk büszkék keresztneveinkre, hiszen ez magyar nyelvünk egyik legfényesebb gyöngyszeme.
Létrejövőben van a nemzeti egység, végre tiszta szívvel tud ünnepelni a magyar nép. Túlléptük kicsinyhitűségünket és merünk nagy dolgokat cselekedni. Reméljük, hogy a magyar nemzet sokasodása sem várat sokáig magára és Magyarország gyermeksírástól, nevetéstől fog… (tovább)

Magánkiadás, Budapest, 2002