Két ​kecske 11 csillagozás

Széchenyi Zsigmond: Két kecske Széchenyi Zsigmond: Két kecske

Széchenyi Zsigmond Két kecske című könyve ez idáig mindössze egyszer, 1942-ben jelent meg. Már javában tartott a háború, a határok lezárása miatt újabb expedícióra gondolni sem lehetett, így az író két korábbi vadásznaplóját szerkesztette önálló kötetté. Mint ő maga említi, az egyik kecskét Afrikába menet, a másikat Indiából jövet ejtette, így akkoriban mindkét útinaplóból kimaradtak.

Eredeti megjelenés éve: 1942

M-érték, Budapest, 2007
Magyar Könyvklub, Budapest, 2001
Dr. Vajna és Bokor, Budapest, 1942
Illusztrálta: Repcze István

Habók P>!
Széchenyi Zsigmond: Két kecske

Sok írását olvastam már, ez a két, elég rövid naplórészlet eddig kimaradt, épp ideje volt pótolni. A vadászkaland nem a legfontosabbak közül való, de Széchenyi jól írt, és jól fényképezett.

Fater>!
Széchenyi Zsigmond: Két kecske

Nem szeretem a vadászokat. Nagyon nem. S ezt nem azért mondom, mert sajnálom szegény állatokat, nem eszem húst stb., egyszerűen csak meglehetősen rossz személyes tapasztalataim vannak a természetet puskával járó emberekkel kapcsolatban.
Széchenyi Zsigmond azonban más. Nem csupán vadász, hanem nagyszerű író, aki nem csak a vadászat izgalmát, örömeit ecseteli nagy lelkesedéssel, hanem az adott tájról, országról, emberekről is meglehetősen hiteles leírást ad. Írásaiból sugárzik a vad tisztelete, előfordul, hogy magát az elejtést (értsd: ölést) szinte nem is írja le, annál inkább beszél a trófea megszerzéséig vezető útról, nem egy esetben komoly fizikai teljesítményről. Róla aztán nem tudnám elképzelni, hogy helikopterről vadászna, avagy idegen ország háziállatait kapná puskavégre. (Nem mintha kis hazánkban valaha is hallottunk volna ilyen „sportemberek”-ről :-) )