Hídregény 1 csillagozás

Szebeni András – Csaplár Vilmos: Hídregény

"Én is megrögzötten hiszem, egyedül az állókép tud szembeszállni a múló idővel! 2004 tavaszán kaptam a felkérést, készítenék egy reprezentatív albumot a magyar hídtörténelem eddigi legnagyobb épülő műtárgyáról, a Köröshegyi völgyhídról.
Időt kértem, gondolkodtam, végül Apáthy Endre barátom mondatai meggyőztek: – Egy építőmester életében egyszer vagy soha nem adódik ilyen feladat. Szerintem egy magyar fotográfus életében is csak így van ez!
Három és fél éven keresztül jártam a hídhoz, hol egymagam, hol Csaplár Vilmos írói kíséretével. Fényképeztem a földről, szerelőhídról, állványokról, daru kosarából meg egy leszerelt ajtajú helikopterből, két biztonsági övvel kipányvázva, 500, 1000, 1500 láb magasból.
Láttam a „hidamat” szikrázó napfényben, esőben, ködben, hajnalban s mikor lemegy a nap!
Ez az album nem műszaki építési napló, hanem szándékom szerint egy műtárgy, amely az irodalom, valamint a fotográfia hagyományos eszközeivel készült egy műtárgyról." (Szebeni András)

Hídépítő, Budapest, 2007

Zonyika P>!
Szebeni András – Csaplár Vilmos: Hídregény

Szép képek, izgalmas perspektívák, 50 méter magasan focizó munkások.

cassiesdream>!

Minden hídban van valami kis hiba, és az az izgalmas neki, hogy ezt csak ő [Encsy Balázs főmérnök] tudja.

cassiesdream>!

Minden csoportban van egy ember, aki kicsit másképp mozog, kicsit másként öltözik, ő fogja össze a brigádot, a csapatot, a csoportot, mert az egyes ember nem tud megszerveződni anélkül, hogy valaki ne vezesse, irányítsa a többit.

cassiesdream>!

…fényvisszaverőket is szereltek a sávok felőli korlátok belsejébe. Ismét elismerést éreztem valakik iránt, aki ugyanúgy mindenre gondoltak, mint én, amikor regényt írok.