Az ​ördög menyasszonya 1. (Az ördög menyasszonya 1.) 80 csillagozás

Sze-Jang Kim: Az ördög menyasszonya 1.

Az Ördög sok éven át egyedül élt az erdőben. Egy nap elhatározta, hogy emberi menyasszonyt vesz magának, aki enyhíti magányát és segít elveszíteni ördögi személyiségét. De a gyönyörű menyasszony néhány együtt töltött csodás nap után hirtelen meghalt. Ekkor az Ördög elhatározta, hogy különböző szempontok alapján létrehoz magának egy új menyasszonyt. A listán elsőként szerepel, hogy a tökéletes társ legfontosabb testrésze a szem…

Mangattack, Budapest, 2008
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639797529 · Fordította: Pap Zoltán, Sárközy Bence

Nikolett0907 P
Sze-Jang Kim: Az ördög menyasszonya 1.

Nos, ez most egy nagyon kusza, sokszor érthetetlen, és elég fura történet lett.
Nem erre számítottam az biztos.
A szerelmi szál még „fogyaszthatónak” találtam, de ezen kívül sajnos teljesen belegabalyodtam, ki kivel van és akkor most mit is olvastam.
Lehet én vagyok most fáradt hozzá, nem tudom.
Még van egy része, adok esélyt neki meglátom mit vált ki belőlem.

AniTiger MP
Sze-Jang Kim: Az ördög menyasszonya 1.

A manga legnagyoibb erénye, hogy kézbe tudtam fogni – spoiler –, illetve az, hogy bejönnek a rajzok. Oké, néha elmosódott, néha a fűzésnél van egy-egy mondat, de nem érdekelt.

Ugyanis nem fogtam a sztorit. Ez mi volt?
Vágom, vágom. Uncsizó spoiler ördög, akinek nyilván csak egy feleség teheti teljessé a vega (itt inkább: vegetáló) életmódját.

Pff…

Skeletrino
Sze-Jang Kim: Az ördög menyasszonya 1.

Az volt a legfurcsább, hogy nem a megszokott módon kellett olvasni, ha letettem, hétszentség hogy fordítva álltam neki. Aztán a rajzoknak van egy stílusa, meg kell szokni. akad köztük tetszetős is. A yaoihoz már hozzá vagyok szokva annak is van egy kifejezésmódja, az rendben is volt. A történet …. meglátjuk mi jön még. :D Hajrá Ördög! :D

diamondfox P

Hát ez eléggé… húha?
Nem is tudom. Mindig is tudtam, hogy ez egy yaoi/shounen-ai kezdeményezés volt, most meg párszáz forintért felvállalom, hogy ilyeneket is elolvasok, segond. Viszont: imádom ezeket az elnagyolt kezeket, gyönyörűek a karakterek, pláne az Ördög maga. :O A történet viszont már kicsit kesze-kusza: indulunk onnan, hogy valamiért menyasszony keres magának, majd hirtelen bejön egy teljesen másik történet és megint visszaugrunk az eredetihez, ahol lemaradunk a lényegről, vagyis, hogy spoiler

Kitti_Kinczer
Sze-Jang Kim: Az ördög menyasszonya 1.

Elég furcsa a történet is a rajzolás is, de nem rossz. spoiler
Egészen másra számítottam mikor belekezdtem, de nem tűnik rossz kezdetnek. spoiler

barbikaunatkozik
Sze-Jang Kim: Az ördög menyasszonya 1.

Igazán bajom a párbeszédekkel és a rajzolással voltak. A diskurzusok nagy része összefüggéstelen és semmit mondó volt, a karakter-designe pedig katasztrofális. Tudom, hogy ez koreai manhwa, de a legtöbbel ellentétben eme remek stílusa túl nyúlánk, az arcok kifejezéstelenek, a tekintetek együgyűek (mint a legtöbb karakter), a karakterek egysíkúak. Az egyetlen megmentő kvalitás a végén található utolsó történet volt, ami egyszerre volt elborzasztó és érdekes. Kár, hogy pont a lényegnél fejeződött be a kötet. Ezt a történetszálat kíváncsian várom, csak ezért fogom elolvasni.

FFG
Sze-Jang Kim: Az ördög menyasszonya 1.

A történet meglehetősen gyenge, és helyenként a rajzolás is (félbehagyott részek, olyan ajkak, mintha Néma Testvérek kerültek volna ide, akik bevarrták a szájukat…)
Olvastam már jobb love-storyt is csinosabb kivitelezésben.

yumechan P
Sze-Jang Kim: Az ördög menyasszonya 1.

Ennek annyira tetszett a rajzolása '-' pedig nem volt túl reális néhol, de tisztára elvarázsolt :D Egy kicsit beteg történet szerintem, és remélem sikerül majd elolvasnom a folytatást ><

Leah P

szeretem a bl-t
tetszik a történet ..nem értem mért hagyták abba a 2. kötetnél..

BallaNóci
Sze-Jang Kim: Az ördög menyasszonya 1.

Hűha. Kicsit el vagyok veszve. Azt hiszem, kicsit kusza a történet. A rajzok egyébként nem rosszak, és azt hiszem az alap sztori se lenne rossz, de valahogy nem igazán áll össze a dolog. Az biztos, hogy annyira nem volt izgalmas, hogy folytassam is, de egynek elment.

Az ördög menyasszonya sorozat · Összehasonlítás