120 ​sorsformáló tipp 4 csillagozás

Receptek a boldog élethez
Szatmári Nóra: 120 sorsformáló tipp Szatmári Nóra: 120 sorsformáló tipp

Egy könyv, mely nem mondja el sok száz oldalban a semmit, hanem a lényeges dolgokra fókuszál. Kövesd a könyvben leírtakat, kezdd el alkalmazni a napi tanácsokat, és bizonyítsd, készen állsz a változásra! 120 igazán optimista tippet ad, melyet, ha követsz, és saját életedre alkalmazod, akkor 60 nap múlva már egy másik úton jársz, 120 nap múlva bölcsebb leszel, 240 nap múlva tőled kér tanácsot a környezeted, és 365 nap múlva birtokában leszel az elégedettség állapotának. Egy olyan irodalmat tartasz a kezedben, ami röviden összefoglalja, mik azok, amiket jó lett volna tudni már 18 évesen, milyen dolgokkal ne foglalkozz, amik visszavetnek, vagy éppen, mi az, amit azonnal meg kell tenned önmagadért. Tégy jó benyomást másokra, inspiráld a környezetedet, és légy önmagad! Ami ebben a könyvben van, azt csinálják a „ sikeres ” boldog „ elégedett ” gazdag " optimista emberek. Akarsz közéjük tartozni? Akkor cselekedj! Én végigjártam ezt az utat. Nekem sikerült. Neked fog?

Illia, Budapest, 2012

Szatmári Nóra: 120 sorsformáló tipp Receptek a boldog élethez

Sok jó tanács van benne, amit lehet hasznosítani az életben. Viszont szerintem nem egy egy nap alatt kell elolvasni, mert akkor nem ér el az üzenet belőle, csak nagy zavar lesz a sok pozitív dologból.
Másrészt pedig megéri többször is elővenni és csak úgy bele olvasgatni.

esőember

Szatmári Nóra: 120 sorsformáló tipp Receptek a boldog élethez

Kezdetben lőn felemelő, pozitív érzések sokasága! Jó. Jöhet. Ám idővel a szerotoninszint süllyedni kezdett, frusztráltság vett erőt rajtam, elkezdett idegesíteni. Objektívebben néztem, s rájöttem: közhelyes, túl tömény, befogadhatatlan ebben a formában.

Szatmári Nóra: 120 sorsformáló tipp Receptek a boldog élethez

Egy adag mosoly, egy adag optimizmus.
Pont jókor :)

Csillux

Lépj ki a kényelmi zónádból, hisz csak akkor tudsz fejlődni, ha képes vagy néha furán, vagy kényelmetlenül érezni magad és kipróbálni valami újat!

Csillux

Mennyire élsz mában? Mennyire koncentrálsz arra, amit épp csinálsz? Az élet ugyanis most történik, ebben a pillanatban, ami garantáltan a tiéd!

Kapcsolódó szócikkek: jelen · most
Csillux

Sokan elbújnak azon mondás mögé, hogy a „zseni átlát a káoszon” – ám a rendezett környezet képes csak rendezett gondolatokat teremteni hosszú távon.

Kapcsolódó szócikkek: rend
esőember

Mondd ki azt, amit gondolsz, és gondold azt, amit mondasz!

Jeffi P

Mosolyogj, mert megteheted! Örülj, hogy süt a nap, esik az eső, hogy van mit enned, hogy élnek a szüleid, hogy van munkád vagy van hol laknod. Örülj az apró boldogságmorzsáknak! A változást is te idézheted elő, ne mástól várd annak beteljesülését. Keresd a szépet a világban. Légy boldog azért, aki vagy jelenleg, s hagyd, hogy pozitív energiád inspirálja utadat. A boldogságot ott és akkor találod meg, ahol, és amikor szeretnéd, csak el kell döntened, hogy észre akarod venni!

Csillux

„Mi lett volna,ha…” – Semmi, ugyanis nem úgy lett.

Jeffi P

Az esetek 99%-ában teljesen irreleváns az, hogy mások mit gondolnak rólad. (…)
(…), ne hagyd, hogy mások véleménye befolyással legyen rád! Amit mondanak, s amit gondolnak, nem fontos! A legfontosabb, hogy te mit gondolsz önmagadról. Kizárólag pozitívan tekints önmagadra, ne becsméreld a képességeidet, vagy akár a kinézetedet.
Úgy vagy jó, ahogy vagy!

Jeffi P

Az optimizmus olyan életszemlélet, mely szerint a világ jó és pozitív hely. Az optimisták úgy vélik, hogy az emberek jók, az életről pedig „kedvező” képük van, hisznek abban, hogy idővel minden dolog rendeződik.

Csillux

Ha időt, tehetséget, érzelmi energiát fecsérelsz kontrollálhatatlan ügyekre vagy emberekre, csak frusztrálttá, fáradttá és sikertelenné válsz, az életed eleinte stagnál, később pedig úgy érzed visszafelé halad.

Csillux

Tiszteld az idősebbeket, vedd emberszámba a betegeket, a rokkantakat, kezeld magaddal egy szinten a nálad kevésbé tanultakat, – és mindenki mást is! Azonos tiszteletet alkalmazz mindenkivel, épp annyit, amennyivel megilletnéd a szeretteidet.