Főzelékes ​Feri 14 csillagozás

41 zöldségétel feltéttel és feltétlenül
Szatmári Ferenc: Főzelékes Feri

Kevés ennyire megosztó ételünk van, mint ez a tipikusan magyar egytál. Gondoljunk csak a kelkáposzta főzelékre. Ugye, hogy nem lehet szó nélkül hagyni? Én mindig is nagy főzelékrajongó voltam, szerencsére gyerekként sem sikerült elvenni tőlük a kedvem, amiért édesanyámnak azóta is hálás vagyok. Egy klasszikus főzelékért bármikor hazamegyek ma is.

Szatmári Ferenc agrármérnökből lett szakács és blogger. Régi álma teljesült be huszonhat év után: minden napja a főzésről szól. Könyvében nem a megszokott főzelékek szerepelnek, a zöldségeket izgalmas párosításokban, rengeteg fűszernövénnyel tálalja. Eredeti sűrítési megoldásokat mutat, és nagy hangsúlyt helyez az egészséges táplálkozásra. Könyve a diétázók számára is rendkívül hasznos, számos liszt és laktóz mentes recepttel.

KönyvParfé P

Szatmári Ferenc: Főzelékes Feri 41 zöldségétel feltéttel és feltétlenül

Van benne néhány merész párosítás, egy-két ételnek sikerült kifognia rajtam. A répát nem igazán szeretem, így a zsályás répafőzelék gránátalmával, és a répafőzelék kajszicsatnival nem került a kedvenceim közé. Hiába no, nekem ezek már túl merészek. Viszont az avokádós-joghurtos krumplifőzeléket, a diós sültzellerfőzeléket és a kéksajtos brokkolifőzeléket lassan többször készítem el, mint a paradicsomszószos tésztát, márpedig ez nálam nagy dolog!
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2017/09/19/szatmari_ferenc_fo…

meseanyu MP

Szatmári Ferenc: Főzelékes Feri 41 zöldségétel feltéttel és feltétlenül

Imádom a zöldségeket, és élvezettel olvasok olyan recepteket, ahol ők kerülnek főszerepbe, ráadásul fantáziadús, egyedi megközelítésekkel. Nagyon sok új ötletet kaptam, ki is írtam egy csomó kombinációt, mert igazából én leginkább ezeket az információkat tudom használni, hogy mi mivel működik jól együtt. Jöhet a szerző többi könyve is. :-)

robinson P

Szatmári Ferenc: Főzelékes Feri 41 zöldségétel feltéttel és feltétlenül

Erre a könyvre túl sokat vártam, hiszen 2014-es megjelenésekor valahogy kimaradt, pedig a mai napig ott volt elraktározva a fejemben, hogy EZ KELL nekem! És valóban: hasznos, praktikus, könnyedén elkészíthető és finom receptek gyűjteménye.

tschilla

Szatmári Ferenc: Főzelékes Feri 41 zöldségétel feltéttel és feltétlenül

Nagyon jópofa ötletek vannak benne, és tetszik a felépítése is a könyvnek. Én azokat a szakácskönyveket szeretem, amik úgy állnak össze, hogy bal oldalon recept, jobb oldalon pedig kép. Ez a könyv is pont ilyen.

dianna76 P

Szatmári Ferenc: Főzelékes Feri 41 zöldségétel feltéttel és feltétlenül

Nem gondolná az ember, hogy ennyi fajta ízvilágban feldolgozható egyazon zöldség főzeléknek. Tetszett a könyv, olyannyira, hogy szerettem volna itthon tudni egy példányt belőle. De végül megelégszem a neten elért FőzelékesFeri receptekkel. Lesz pár amit kipróbálok majd. Amiért plusz pont jár, az a sűrítési technika. Viszlát liszt! S még a feltétekre is gondolt Feri, új ötleteket ad a megszokottak mellé. A fotók pedig nagyon ínycsiklandozóak!

kvzs P

Szatmári Ferenc: Főzelékes Feri 41 zöldségétel feltéttel és feltétlenül

Éhesen ne olvasd! Főleg, ha szereted a zöldségeket és/vagy az izgalmas ízeket :)

MiklósEmese

Szatmári Ferenc: Főzelékes Feri 41 zöldségétel feltéttel és feltétlenül

Érdekes ételek, amik már szinte nem is főzelékek. Néhányat már megfőztem belőle, nekem nagyon ízlettek, habár én a gyerekkori klasszikus főzelékeknek is feltétlen híve vagyok.
Fiatal és nem fiatal anyukák, pályakezdő háziasszonyok, csak tessék, csak tessék, vegyétek, egyétek, élvezzétek. !! :-) Hátha ezekkel az ötletekkel kívánatosabb lesz egy egy „fújfőzi”, és minél több zöldség kerül kicsit és nagyok pocakjába a sok vacak gyors étel helyett.

Flóri

Szatmári Ferenc: Főzelékes Feri 41 zöldségétel feltéttel és feltétlenül

A főzelék jellegzetesen magyar és jellegzetesen menzás étel. A legtöbb gyerek – érthetően – utálja a rántással készült, agyoncukrozott és/vagy -vegetázott, konzervízű főzelékeket. Ez a könyv alaposan továbbgondolja ezt az egyébként továbbgondolásra érdemes gasztronómiai örökséget. Jó receptek, jó stílusban és – kipróbáltam nem egyet – jó ízben.

csannsz

Szatmári Ferenc: Főzelékes Feri 41 zöldségétel feltéttel és feltétlenül

Feri a legkirályabb. Szuper receptekkel kápráztat el minket, teljesen megújítja a főzelékhez való hozzáállásunkat. Én nagyon szeretem a receptjeit, már sokat elkészítettem közülük (online és a könyvben fellelhetőek közül is), nem is nézek már máshonnan főzelék receptet, csak Feritől :)

Inmelius_Mudri_Jolcsi

Szatmári Ferenc: Főzelékes Feri 41 zöldségétel feltéttel és feltétlenül

Szokatlan összetevők, merész párosítások, főzelék nevű ételünk csodává való átlényegítése: ez Szatmári Feri két szakácskönyvének egy mondatos összefoglalása.
Pimasz, meghökkentő, egészséges, “sosem gondoltam volna” ételalapanyag társítások.

Bővebben: http://kulturpara.blog.hu/2016/11/18/_popey_ocsem_igy_k…

Cs_Jucc

Fogadják sok szeretettel ezt a szakácskönyvet, amiben a zöldségek valódi íze a meghatározó, amiben a friss fűszerek nagyobb szerepet kapnak, mint az őrölt társaik, és amiből a rántás, mint az egyik konyhai mumus, teljesen hiányzik.

9. oldal, Beköszöntő (Bookline, 2014)