A ​magyar nyelvtudomány történetéből 0 csillagozás

Szathmári István: A magyar nyelvtudomány történetéből

Szathmári ​István, az Eötvös Loránd Tudományegyetem professor emeritusa, aki iskolát teremtett a stilisztikát illetően, és aki mintegy húsz könyvet jelentetett meg a stilisztika, a magyar irodalmi nyelv története, a nyelvtudomány-történet, a helyesírás, a leíró nyelvtan és a nyelvtörténet témaköréből, ezúttal a magyar nyelvtudomány évszázados alakulásával kapcsolatos tanulmányait állította meghatározott rendbe. Több mint fél évszázados eddigi pályáján ugyanis – éppen mestere, Bárczi Géza professzor hatására is – többször foglalkozott nyelvtudomány-történetünk általános kérdéseivel (korszakolás, szemlélet, módszer, külföldi hatások) egy-egy korszak, valamint nyelvészeti tudományág alakulásával, egy-egy nyelvtudós, továbbá intézmény munkásságával, kongresszusok és konferenciák mérlegre tételével és – hatéves finnországi vendégprofesszori tapasztalatait felhasználva – a hungarológia külföldi oktatásával. Ezek a tanulmányok – legalábbis fő vonalaiban – szinte átfogják a teljes magyar… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Segédkönyvek a nyelvészet tanulmányozásához Tinta

Tinta, Budapest, 2006

Török András: A magyar Országház
Gallina Zsolt – Varga Sándor: A Duna-Tisza közének Honfoglalás és kora Árpád-kori temetői, sír- és kincsleletei I.
Szabó István Mihály: A magyar nép eredete
Varga Domokos – Csaba József: Vér és arany
Karikó Katalin: Áttörések
Kovalovszky Miklós – Juhász József – Szőke István – O. Nagy Gábor: Magyar értelmező kéziszótár
Hoppál Mihály – Szemadám György – Nagy András – Jankovics Marcell: Jelképtár
Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete
Polcz Alaine: Asszony a fronton
Nádasdy Ádám: Milyen nyelv a magyar?