Történelem ​11. 5 csillagozás

Száray Miklós: Történelem 11. Száray Miklós: Történelem 11.

Új ​forrásközpontú történelem sorozatunk harmadik kötete a négyosztályos gimnáziumok és szakközépiskolások új kerettantervi követelményeihez igazodva az 1848–1849-es forradalmak bukásától a második világháború befejeződéséig (1945-ig) tárgyalja az egyetemes és a magyar történelmet. Ezt a háborúkban és máig ható változásokban gazdag időszakot a szerző hat nagy témakörre és 56 leckére tagolja. A tananyag feldolgozását segítik a korábbinál szélesebb tartalmakat átfogó leckék, az összefüggések világos bemutatása, a fogalmak pontos használata. A nagy fejezeteket záró összegezések mintákat mutatnak a fejezet ábrákon, térképeken és tanulói adatgyűjtésen alapuló tematikus áttekintésére. A jól tagolt szöveget nagyszámú ábra, térkép és rajz egészíti ki, amelyek segítik a folyamatok és problémák elemzését.
A tankönyvben a köztörténet mellett az életmódtörténet, a demográfiai tényezők, természet és társadalom kapcsolata, a technikai fejlődés és a gazdaság is megfelelő arányban teret… (tovább)

Oktatási Hivatal, Budapest, 2022
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631979053

Clara_Wolf>!
Száray Miklós: Történelem 11.

Imádtam a színes képeket, és az érettségi miatt ismét át kellett olvassam, de nem bántam meg, hiszen nagyon információdús és nem annyira száraz az anyag. Bár itt már jelentkezett az, hogy néhány információ el van nyomtatva a könyvben.

Herber Attila – Martos Ida – Moss László – Tisza László: Történelem 4. – 1500-tól 1789-ig
Conrad Totman: Japán története
Pentelényi László – Zentay Nóra Fanni (szerk.): JLG / JLG
Bertényi Iván (szerk.): A történelem segédtudományai
Bádonyiné Nagy Ilona – Rákos Magdolna – Rechtenwald Kristóf: 12 próbaérettségi történelemből – Középszint, írásbeli
Horváth Levente Attila – Kövér Lajos – Pelyach István: Történelem 7. – Az újkor története
Polányi Imre: Az ókori világ története
Mezey Barna (szerk.): Magyar jogtörténet
Bádonyiné Nagy Ilona – Rákos Magdolna – Varga Magdolna: 12 próbaérettségi történelemből
Vági Attila – Nagy Vilmos Márton: Kidolgozott emelt szintű történelem érettségi tételek 2014