Történelem ​10. 4 csillagozás

Száray Miklós: Történelem 10. Száray Miklós: Történelem 10.

Új ​forrásközpontú történelem sorozatunk második kötete a négyosztályos gimnáziumok és a szakközépiskolák új keret-tantervi követelményeihez igazodva a középkor végétől (1490-től) az 1848–1849-es forradalmi hullám elcsitulásáig tárgyalja az egyetemes és a magyar történelmet. Ezt az időszakot, amely meghatározó jelentőségű a „modern” Európa és Magyarország kialakulásában, a szerző a rendelkezésre álló heti két tanórát és az iskolai gyakorlatot alapul véve öt nagy témakörre és 46 leckére tagolja. A tananyag feldolgozását segítik a korábbinál szélesebb tartalmakat átfogó leckék, az összefüggések világos bemutatása, a fogalmak pontos használata. A nagy fejezeteket záró összegezések mintákat mutatnak a fejezet ábrákon, térképeken és tanulói adatgyűjtésen alapuló tematikus áttekintésére. A jól tagolt szöveget nagyszámú ábra, térkép és rajz egészíti ki, amelyek segítik a folyamatok és problémák elemzését.
A tankönyvben a köztörténet mellett az életmódtörténet, a demográfiai… (tovább)

252 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631979558
252 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631977363

Clara_Wolf>!
Száray Miklós: Történelem 10.

Imádtam a színes képeket, és az érettségi miatt ismét át kellett olvassam, de nem bántam meg, hiszen nagyon információdús és nem annyira száraz az anyag.

Herber Attila – Martos Ida – Moss László – Tisza László: Történelem 4. – 1500-tól 1789-ig
Conrad Totman: Japán története
Pentelényi László – Zentay Nóra Fanni (szerk.): JLG / JLG
Bertényi Iván (szerk.): A történelem segédtudományai
Bádonyiné Nagy Ilona – Rákos Magdolna – Rechtenwald Kristóf: 12 próbaérettségi történelemből – Középszint, írásbeli
Horváth Levente Attila – Kövér Lajos – Pelyach István: Történelem 7. – Az újkor története
Polányi Imre: Az ókori világ története
Mezey Barna (szerk.): Magyar jogtörténet
Bádonyiné Nagy Ilona – Rákos Magdolna – Varga Magdolna: 12 próbaérettségi történelemből
Vági Attila – Nagy Vilmos Márton: Kidolgozott emelt szintű történelem érettségi tételek 2014