Könyvtervezés 3 csillagozás

Szántó Tibor: Könyvtervezés

Ma a könyv az emberek elsőrendű szellemi és gyakorlati szükségletét elégíti ki. Ha a könyvek és a nyomtatványok külső formája művészi színvonalú, akkor azok a gyakorlati szükséglet kielégítése mellett a bennünket körülvevő anyagi világot az alkotó ember által teremtett új szépségekkel egészítik ki. A művészi könyv – mint bármely műalkotás – az emberi alkotóképesség okozta megelégedettség és öröm érzetét kelti a szemlélőben. A szép tipográfia, a művészi könyv olyan kategória, amelynél a szépség és a hasznosság, a művészi megoldás és a gyakorlati cél azonos arányban érvényesülnek.

Kossuth, Budapest, 1987

Kriszta I>!
Szántó Tibor: Könyvtervezés

Sajnos nagyon elavult könyv. Mind a technológiák, mind a tipográfia nagyon sokat változtak, mióta ez megíródott.
Viszont ha valakit az írás, az írásbeliség kialakulása és fejlődése érdekel, az bátran olvasgassa, mert rengeteg oldalt szentelt ennek a témának a szerző, és irtó részletesen taglalja. Annyira, hogy én át is ugrottam ezeket a részeket, őszintén szólva nem ezt vártam.
Azt már csak halkan jegyzem meg (talán túl kritikus vagyok), hogy a felépítése sem éppen ideális: a szemléltető képek helyenként mintha random lennének beszúrva a szövegbe, máshol meg a lap alján van egy szóelválasztás, aztán jön kb. 6 oldalnyi kép, és a következő oldalon folytatódik a szó(!), valamint a szerző gyakran ismétli önmagát.
Fárasztó volt olvasni :(

page>!
Szántó Tibor: Könyvtervezés

.ez már történelem. Ha valamiben, ebben ment elébb a világ.