Szántó Richárd (szerk.) · Wimmer Ágnes (szerk.) · Zoltayné Paprika Zita (szerk.)

Döntéseink ​csapdájában 0 csillagozás

Viselkedéstudományi megközelítés a döntéselméletben
Szántó Richárd – Wimmer Ágnes – Zoltayné Paprika Zita (szerk.): Döntéseink csapdájában

Gondolta volna, hogy bizonyos alkuhelyzetekben egy perui törzs viselkedése esik a legközelebb ahhoz, amit a klasszikus közgazdaságtani törvények jósolnak? Hallott már arról, hogy az amerikai Nemzeti Futball Liga mesterségesen alacsonyan tartja a Super Bowlra szóló jegyek árait, pedig darabjáért több ezer dollárt is elkérhetne? Tudta, hogy Belgiumban szinte mindenki potenciális szervdonornak számít, míg a szomszédos Hollandiában csak a lakosok egynegyede járul hozzá ahhoz, hogy szerveit életmentő műtétekben felhasználják?
A Döntéseink csapdájában című válogatáskötetben ezekre és hasonló különös – első látásra talán ésszerűtlennek tűnő – jelenségekre találhatunk meglepően ésszerű magyarázatokat a közgazdaságtan és a pszichológia házasságából született viselkedéstudományi döntéselmélet legfontosabb alapműveiben.

Alinea, Budapest, 2011

Zsolt Péter: Hírnév! Jólét! VV!
Erős Ferenc (szerk.): Azonosság és különbözőség
Antos Balázs – Fiáth Titanilla: Határsávok
Vitányi Iván: Új társadalom – új szemlélet
Tari Annamária: Ki a fontos: Én vagy Én?
Tari Annamária: Bátor generációk
Richard H. Thaler: Rendbontók
Sík Endre – Csaba Dániel – Hann András: A férfiak és a nők közötti jövedelem-egyenlőtlenség és a nemi szegregáció a mai Magyarországon
Mihalkó Viktória – Szabó Mónika – Haidegger Mariann: Modernkori rabszolgaság
Chikán Attila – Fleck Zoltán – Tóth István György – Győrffy Dóra – Muraközy László – Tóth Gábor Attila – Cserne Péter: A bizalmatlanság hálójában