Jól ​felkészültem-e? Fizika 8. 0 csillagozás

feladatsorozatok általános iskolásoknak
Szántó Lajos: Jól felkészültem-e? Fizika 8.

A ​fizikáról – mint tantárgyról – a diákok, sőt a felnőttek körében is igen eltérőek a vélemények. Van, aki azt mondja, neki nem okozott különösebben sem gondot, sem örömet, mások így kiáltanak fel: ,Álmomban se jöjjön elő!", de szerencsére nem kevés azoknak a száma sem, akiknek sok öröme, sikere van e tantárggyal kapcsolatban. Ők azok, – akik megértik a fizikában az egymásraépülést, az összefüggéseket, – akik kísérletezés közben izgalommal kutatják a természeti jelenségek okait, törvényszerűségeit, – akiknek nem okoz nehézséget egy-egy meghatározás, összefüggés, törvény megtanulása, – akik nem riadnak vissza sem az egyszerűbb, sem az esetlegesen többszörösen összetett számításos feladatok megoldásától, – akik a siker nyújtotta öröm érzését élik át, ha ismereteiket egy-egy jelenség megértésében, logikai problémák megoldásában alkalmazni tudják. Elsősorban a fizika fontosságát, szépségeit felismerők azok, akik a természettudományok, műszaki tudományok alapján készült csodálatos… (tovább)

Mozaik, Szeged, 1998

Hortobágyi István – Rajkovits Zsuzsanna – Wajand Judit: Matematikai, fizikai, kémiai összefüggések / Négyjegyű függvénytáblázatok
Karácsonyi Rezső: Egy a valóság s ezer a ruhája I.
Richard P. Feynman – R. B. Leighton – M. Sands: A modern természettudomány alapjai / A mechanika törvényei
Dér János – Radnai Gyula – Soós Károly: Fizikai feladatok I.
Halász Tibor – Jurisits József – Szűcs József: Fizika 11-12 – Közép és emelt szintű érettségire készülőknek
Budó Ágoston – Pócza Jenő: Kísérleti fizika I.
Halász Tibor – Jurisits József – Szűcs József: Fizika 11. – Rezgések és hullámok – Modern fizika
Sinkó Andrea: Fizika a cirkuszban
Baranyi Károly: A fizikai gondolkodás iskolája I-III.
Tasnádi Péter – Skrapits Lajos – Bérces György: Mechanika I.