„Judit szerette Attilát és szerette a verseket. Dolgozott, robotolt, verekedett Attiláért, de kopott retiküljében hordta volt férjének fényképét. Néha megmutatta: Nézd, milyen szép férfi. Milyen intelligens homloka van. Milyen szája…
Attila túlfűtött heve égig lobogott. Szerelmes csodálattal csüngött asszonyán. Judit tudta, hogy Attila nagy költő. És azt akarta, hogy nagyon nagy költő legyen. Mindent megtett érte. Kilincselt szerkesztőségekben. Sírt és könyörgött. Elhelyezte verseit, szóba állt gyűlölt emberekkel. Egész nap dolgozott, s munkája után otthon mosott és vasalt, hogy tiszta inge legyen másnap Attilának.”
(JÓZSEF JOLÁN, 1940)
Napló és visszaemlékezés 12 csillagozás
Róla szól: József Attila
Enciklopédia 1
Most olvassa 1
Várólistára tette 13
Kívánságlistára tette 3

Kiemelt értékelések


A könyv közben (no, meg utána) rájöttem, hogy nem szabad csak úgy, unaloműzésként belecsapni Szántó Judit soraiba. Ehhez a könyvhöz kell a ráhangolódás. Vagy úgy járunk, mint ahogy én is. Rossz érzéssel nyitjuk ki folytatásra a könyvet, és tulajdonképpen nem akarjuk elolvasni. Az előszóval bőven elég a könyv elolvasás után foglalkozni, mert szerintem nagyon irányított – bár kétségtelen, egészen szkeptikussá tett az olvasottakkal kapcsolatban, és ezáltal talán több dologgal kapcsolatban is kérdések merültek fel bennem.
Értékelés itt:
http://www.szembetuno.blogspot.hu/2016/01/naplo-es-viss…


Szerelem-e az, ha kierőszakolt, kizsarolt, megfenyegetett és szenvedés hatja át?! Sosem szerettem nagyon József Attilát, bár az egyik kedvenc versem a Tiszta szívvel. Az ő személyisége bennem mégis félelmet kelt: kegyetlen, durva és fölényes. Hogy mi tartotta ezt a nőt mégis mellette? Talán ő mindezeken felül tudott emelkedni és meglátta a pajzs mögött a tehetséget.
Népszerű idézetek




Egyszer Karinthyval mentünk haza a Japán kávéházból, akit megállítottak az utcalányok: „Fricikém, nincs pénzünk adjál!” Attila egy kicsit félreállt, öt lány volt együtt. „Itt van nektek egy tízpengős osszátok el. Kiszedtetek minden pénzt a zsebemből!” Attila szomorú lett, amire Karinthy megkérdezte, hogy a vidáman megkezdett beszélgetés miért szorult Attilába. „Miért nem kértek tőlem? – csattant fel Attila. – Miért? Talán az arcomra van írva, hogy nincs pénzem? ” Ekkor jött felénk egy magányos utcalány. Attila a lány mellé lépett: „Tessék kisasszony, fogadja tőlem, szeretettel adom.” És egy tízpengőst adott a lánynak. „Na- szólt Karinthynak – , ki a legény a csárdában, te vagy én?” Mindhárman nevettünk. „Hát persze, hogy te” szólt Karinthy és megcsókolta Attilát. „Most kitoltam veled” – szólt Attila. „Nem veled magaddal.” majd elkísértük. Ketten egész úton vitáztak, hogy melyikük járt rosszul.
148-149. oldal




Egyszer a Keletinél, hogy átszálljon a 67-esre, felfedezett egy cukrászdát. Még egy tantusza is volt, 6 fillér. A kirakatban torta torta hátán, felírással meg anélkül, s nagy betűkkel feltűnő helyen: darabja 80 fillér. Becsomagoltatott egyet és hazahozta. „Hoztam valamit, majd vacsora után kibontjuk.” Megvacsoráztunk és kibontottuk a csomagot. Rögtön láttam, hogy azt hazáig lehetett volna gurítani. Mondom Attilának: „Ezt meg se kóstold” – felvágtam, szinte porrá vált. Nem tudom miből készült, de legalább egyhónapos volt. Attila szegény elkeseredett, hogy őt mindig becsapják, ilyenkor annyira elkeseredett, hogy egy világ omlott benne össze és nem lehetett kedvre deríteni.
152. oldal
Hasonló könyvek címkék alapján
- Szaszkó Gabriella: Engedj el 97% ·
Összehasonlítás - Colleen Hoover: It Ends with Us – Velünk véget ér 95% ·
Összehasonlítás - Somorjai Lajos: Megjártam a Don-kanyart 92% ·
Összehasonlítás - Rózsás János: Keserű ifjúság I-II. ·
Összehasonlítás - Bródy György: Egy nőorvos naplójából ·
Összehasonlítás - Felvidéki Judit: Egyszer volt, hol nem lesz ·
Összehasonlítás - Vaszary János: Zörgetik az ajtót 90% ·
Összehasonlítás - Fekete István – Fekete Istvánné: Napló / Hajnalodik / Keserves évek ·
Összehasonlítás - Bérczesi Róbert: Naplóévkönyv ·
Összehasonlítás - Dallos Szilvia: Szimat naplója ·
Összehasonlítás