A ​sivatag démonjai 16 csillagozás

Buddhista tanmesék és történetek
Szántai Zsolt (szerk.): A sivatag démonjai

Ha ébren vagyunk, sok éjszakának álmaira emlékszünk. Ám az álomban, melyet éjjelente álmodunk, nem emlékszünk vissza rá, hogy már azelőtt is álmodtunk. És ha a pillanatnyi, evilági létünk is álom? S ez az oka annak, hogy amíg egy ilyen élet-álomban vagyunk, nem emlékszünk előbbi élet-álmainkra, nem emlékszünk végtelen életfolyamaink számtalan korábbi létformáira?
Ám az értelmileg és erkölcsileg tökéletes ember, a Buddha nem álmodik többé. Ő megvilágosodott egy fügefa alatt, s attól fogva ő az Ébrenlévő, ő az, aki visszaemlékszik korábbi születéseire. Emlékszik, és kísérletet tesz arra, hogy saját életeinek történeteivel felnyissa a még álmodók szemét az örök igazságokra.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcseletek STB Könyvek

STB Könyvek, Kistarcsa, 2010
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632590806 · Fordította: Szántai Zsolt

Szántai Zsolt (szerk.): A sivatag démonjai Buddhista tanmesék és történetek

Tanulságos, közérthető mesék, példázatok az emberi természetről, arról, hogy milyennek kéne lennünk, hogy boldoguljunk – ahol a boldogulás elsősorban lelkileg értendő, a meggazdagodás receptje legfeljebb csak átvitt értelemben található meg a könyvben –, és arról, milyenek is vagyunk valójában, mely tulajdonságokkal gördítünk akadályokat önmagunk és környezetünk elé, jobbára úgy, hogy észre sem vesszük.

Nem lehet, nem is érdemes regényként, folyamatosan olvasni ezt a kötetet. Minden tanmese végén álljunk meg, és elmélkedjünk az értelmén. Üzenetei egyszerűek, hétköznapiak, valamelyest mégis mind hadi lábon állunk velük.

A címe egy kicsit hatásvadász, de ha így jobban veszik a balga európaiak, ám legyen. Világnézettől függetlenül érdemes elolvasni mindenkinek.

Himitsu P>!

Szántai Zsolt (szerk.): A sivatag démonjai Buddhista tanmesék és történetek

Már nem tudom, hogyan jött szembe velem ez a könyv, de mivel én ugrok mindenre, ami mese, a könyvtárban pedig elérhető volt, így kikölcsönöztem. Lassan haladtam, szándékosan, hogy minden napra jusson egy kis kikapcsolódás. Ezek a mesék pihentettek. Igaz, hogy sokszor ismétlődött egy-egy motívum, de a szereplők mindig mások voltak, így lényegében mindig egy újabb mesét olvastam. Szeretettel ajánlom!

Szántai Zsolt (szerk.): A sivatag démonjai Buddhista tanmesék és történetek

Szeretem az ilyen rövid, de érdekes kis történeteket. Mindegyik végén olvasható egy pár soros kis tanulság, ami összefoglalja a mondanivalóját. Gyorsan olvasható, de érdemes inkább elosztani több napra. Vannak még ehhez hasonló könyvek ebből a Bölcseletek sorozatból, lehet azokat is elolvasom egyszer.

Jeffi P>!

Szántai Zsolt (szerk.): A sivatag démonjai Buddhista tanmesék és történetek

Tanulságos történetek, néha úgy tűnik ismétel egyes történeteket, de nem, csak bemutatja a másik végletet, a „mi lett volna ha” félét. Tetszett, remélem @rebel -nek is tetszik ;)

Kyra>!

Szántai Zsolt (szerk.): A sivatag démonjai Buddhista tanmesék és történetek

Nagyon jó…Szeretem az effajta tanulságos, meseszerű történeteket. Csak ajánlani tudom! :)

rebel>!

Szántai Zsolt (szerk.): A sivatag démonjai Buddhista tanmesék és történetek

Tanulságos történetek találhatók benne.
Igen, @Jeffi! Nagyon tetszett. ;)

geucsa >!

Szántai Zsolt (szerk.): A sivatag démonjai Buddhista tanmesék és történetek

Sokszor elég lenne elolvasni a záró mottót.
Amúgy nagyon hasznos, tanulságos mesék. Ha minden ember megfogadná a tanácsokat, akkor valóban szebb, jobb világban élhetnénk.
Nem is egy rossz vallás a Buddhizmus. Talán az egyik legszimpatikusabb számomra.

Leah P>!

Szántai Zsolt (szerk.): A sivatag démonjai Buddhista tanmesék és történetek

Igaz nem olvastam el az összes történetet, de amit olvastam az tetszett. (a kedvencem az elefánt és a kutya barátsága ^ ^ ) Tanulságos mesék.

Szánni való balgákról akik nem gondolkoznak, és tisztelni való bölcsekről akik utána néznek a dolgoknak .

Amethyst >!

Még a leghosszabb életnek sincsenek
elvesztegethető pillanatai!

Ha az elme nyugodt,
nincs se veszteség,
se nyereség.

Kapcsolódó szócikkek: elme
Tarja_Kauppinen IP>!

[…] aki csak markolja a vizet, mindig szomjas marad!

Az igazság,
az ártatlanság és a könyörület:
csak ők menthetik meg a világot.

Kapcsolódó szócikkek: ártatlanság · igazság
Amethyst >!

Az ember azért egyen, hogy éljen,
de ne azért éljen, hogy egyen!

Kapcsolódó szócikkek: étel
Coralie>!

Sokszor a legszentebb tanok, a legdicsőbb vallások az ostobaság, az elvakultság forrásai.

Coralie>!

Hajtsd végre az Öt Lépés gyakorlatát, szabadítsd meg a tudatodat az öt förtelmességtől: ne gyilkolj, ne vedd el azt, amit nem adnak, ne paráználkodj, csak igazat szólj, és tartózkodj a bódító szerektől!

Coralie>!

… van három fontos erény; aki ezeknek birtokában van, abban sosem tehetnek kárt az ellenségei. Ügyesség, bátorság, bölcsesség.

Coralie>!

Egy olyan vallás, amely vért követel híveitől, nem lehet jó! Az igazán jó vallás az életet pártolja, nem pedig a halált. Az igazán jó vallás a békességet hirdeti, s nem buzdít kegyetlenségre!

Coralie>!

Tetteinkkel saját magunk váltjuk valóra mindazt, amitől a legjobban rettegünk.