Tündérrege 18 csillagozás

Az Éj Erdeje
Szántai Edina: Tündérrege

Ha azt kérdezed tőlem Te, aki most e sorokat olvasod, hogy miért írtam le ezt a történetet, azt válaszolom, hogy a több száz esztendőből, amit magam mögött tudhatok, ez a nyár volt a legizgalmasabb, legszebb és egyben legrémisztőbb is. Ez minden, amit örökül hagyhatok a világnak, ha már nem leszek. Ez a könyv az öröm, a szeretet, a hűség, a kitartás könyve, csak az találja meg és az tudja elolvasni, aki erre kiválasztott.

Tóth, Debrecen, 2000
Tóth, Debrecen

Szántai Edina: Tündérrege

Úgy nagyjából gyerekkorom óta porosodott a polcunkon.
Gondoltam teszek vele egy próbát.
Aranyos történet volt, bár voltak benne olyan elemek, amik elég értelmetlenek voltak.
Már csak az is, hogy egy 16 éves lány a főszereplő, aki az elbeszélés alapján kb. a 12 évesek szintjén van.

Ingryd>!
Szántai Edina: Tündérrege

Igazán gyermekeknek szóló könyv (bár a gyermeklelkű felnőttek se hagyják ki), csordultig van a történet meseelemekkel, fantáziával, nagyszerű tulajdonságokkal. Egyetlen hibája, hogy olyan, de olyan rövid…

krlany I>!
Szántai Edina: Tündérrege

Egyértelműen elfogult vagyok a könyvvel szemben, hiszen az irója egy kedves ismerős, akivel néha izgultunk, hogy meglesz-e a könyv, akivel néha együtt zenéltünk, akivel mesejátékot, hangjátékot készítettünk a rádióban.
Kicsiknek és nagyoknak egyaránt ajánlom e kedves történetet, hiszen „Ez a könyv az öröm, a szeretet, a hűség, a kitartás könyve, csak az találja meg és az tudja elolvasni, aki erre kiválasztott.”

keyprice P>!
Szántai Edina: Tündérrege

Ezt a könyvet még nagyon fiatalka voltam, mikor először olvastam, és akkor olyan jó kis mesének tűnt. Felnőtt fejjel is van benne fantázia, de sajnos túl rövid, és kicsit összecsapottnak tűnik, de azért a kislányomnak ajánlanám :)

Dóri_Haklik>!
Szántai Edina: Tündérrege

Nekem mikor beteg voltam akkor dobta fel a délutánomat, igaz gyerekeknek szóló könyv de bárki ha elolvassa megszereti ezt az édes kis történetet.

Tunderke66>!
Szántai Edina: Tündérrege

Gyerekként szerettem ezt a könyvet, de évekig (lehet van az már évtized is) nem vettem újra a kezembe.
Most újraolvasva látom, hogy egy hagyományosabb népmese. Jó az elgondolás, még az üzenet is az akar lenni, de túl rövid, túl kevés. Nincs rendes lezárása, nem kerek egész.
De azért egy gyereknek ajánlanám.

Niki_néni_olvas P>!

A legfurcsább azonban nem az volt, hogy egy manó volt a kertünkben, hanem az, hogy az orra hegyétől a köldökéig málnalétől volt maszatos.

Niki_néni_olvas P>!

Apám azt mondta, hogy már csak azok az öregek laknak itt, akik ide születtek, s akik már nem is tudnak szabadulni attól a földtől, amely egész életükben otthont és kenyeret adott nekik. Ha ezek az öregek már nem lesznek, nem lesz, aki megemlékezzék erről a faluról és mindazokról, akik valaha is itt éltek.

Niki_néni_olvas P>!

– Jaj, de buta vagy! Hát még ezt sem tudod? A törpék a világ minden nyelvén beszélnek, különösen a kerti törpék.