Kántor ​a nagyvárosban (Kántor 2.) 70 csillagozás

Szamos Rudolf: Kántor a nagyvárosban Szamos Rudolf: Kántor a nagyvárosban Szamos Rudolf: Kántor a nagyvárosban

A ​"kutyabolond" Csupati őrmestert és kutyáját a „Kántor nyomoz” című könyvben fogadta szívébe az olvasó. Egy év alatt két kiadásban, összesen százezer példányban látott napvilágot izgalmas történetük, amelynek folytatását most a „Kántor a nagyvárosban” című regényben olvashatják. Az időközben országos hírnévre szert tett Kántor ebben a műben tovább végzi jelentőségteljes munkáját. A határszélen aratott sikerei miatt a fővárosba rendelik az ügyes „kutyás” nyomozó csoportot, és mind súlyosabb bűnesetek felderítésével bízzák meg. Budapesti kalandjaik során többek között felgöngyölítik a bestiális gyilkossággal párosult rejtélyes postaautó-rablást, rendőrkézre juttatnak egy házasságszédelgőt, majd a budai hegyek rémét, a szadista nőgyilkost. Leleplezik a bányapénztár kirablóit és elfogják a nemzetközi ékszertolvajokat. Az izgalmas nyomozások közben azonban Kántor életének apró eseményeivel, kisebb-nagyobb örömeivel és bánatával is megismerkedhetünk. A fáradságos hajszáknak gyakran… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1972

364 oldal · keménytáblás

Csupati

Bla IP>!
Szamos Rudolf: Kántor a nagyvárosban

Kitűnő könyv ez is a Kántor nyomoz után, de már nem hatott rám ugyanolyan erővel. Tán azért mert a fővárosban a bűnügyek felderítésében kisebb szerep jutott Kántornak, vagy már nem hatott az újszerűség erejével a kutya különleges képessége, végül is nem tudom. De jó volt olvasni, róla is és az emberarcú rendőrről, Csupatiról is, ma is sok ilyen kellene. Megkönnyeztem őket…

pwz I>!
Szamos Rudolf: Kántor a nagyvárosban

Kevesebb, de jobban kidolgozott Kántor történet. Na ja, hiszen itt már a nagyvárosi rafkós bandákkal kell megbírkózni! @Bazil-lal a Kántor nyomoz értékelésemnél, a hozzászólásoknál már felelevenítettünk néhány történetet, amiben tacskó és barlang, Lánchíd és sakkozás is volt. Ezeket a történeteket itt találod. A befejezés ahogy nézem, nem a valóságnak megfelelően történt, de ennyi belefér! Változatlanul jó történet – ember és kutya közös munkájáról, életéről egy speciális területen, a rendőrségen, a nyomozóknál.

Zrínyi Katonai, Budapest, 1983
Szamos Rudolf: Kántor a nagyvárosban

Kántort „előléptetik”, és ráadásul fővárosi szolgálatra kerül – de ugyanolyan szuper, mint az első kötetben. Csupati úgyszintén, a kutya tevékenysége – itt is – zseniális, embert ment, gyereket hoz ki a tűzből, elkapja a pénzszállító kocsi rablóit, a szélhámost, a bányászok fizetésének tolvajait, ékszertolvajokat stb.
Kántor ugyanúgy kiválót érdemel a gazdájával együtt (akinek ráadásul még kilencvenöt fröccsöt is nyer egyik kocsmai mutatványával), tehát tőlük lehetne ötös, sőt! Az egyetlen problémám, hogy ebben a kötetben túl sok idő és oldalszám megy el az „igazi” nyomozásra, illetve a bűntények elmesélésére – ahol Kántornak igazából nincsen szerepe. Ha azokon az oldalakon is „szimatolna”, szó szerint, akkor akár 6-ost is adnék rá.
De akkor is jó könyv, izgalmas, olvasmányos, a végén pedig ..
Hát igen, a kutya megvédi a gazdáját!
spoiler
Nem csak állatbarátoknak ajánlom!!!

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 5
Tartalom (mondanivaló): 4,5
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 3
Érzelmek (ábrázolása): 4
Izgalom: 5

Szuper élményt adott a könyv, alig bírtam letenni. Szamos Rudolf remek író, nagyon kedvelem a stílusát. Eredeti ötletből született a történet, ami egy rendőr és kutya-kollégája közös történetét dolgozta fel, olvasmányos, regényes krimi formájában. A tartalom kidolgozott, a mondanivaló átjut az olvasóhoz. Hitelesség szempontjából talán nem teljesen meggyőző, de a könyv világa jól átélhető. Szamos nagy érdeme a szereplők érzelmeinek alapos ábrázolása. A történet mindvégig izgalmas, érdekfeszítő.

kisssan27 >!
Szamos Rudolf: Kántor a nagyvárosban

A ’60-as évek bűnügyeinek felderítése (kicsit kevésbé) kutyával.
(Lehetett akkor már használati számítógép, fotocella, táncosoknak rövid időn belül nyugati szerződés?)

fakejudas>!
Szamos Rudolf: Kántor a nagyvárosban

Sokkal jobban szeretem ezt a könyvet, mint ahogy azt a csillagozásom tükrözi, mégsem tudtam neki többet adni. Nem lenne igazságos a többivel szemben. Az eleje még nagyon érdekes volt, változatos, meg szórakoztató, de idővel sajnos eléggé kiszámíthatóvá, nyúzottá vált a történet és a nyomozások. Kellett bár 200 oldal, hogy hozzászokjak Sátori cinizmusához, Csupatit viszont szinte végig szerettem; ő a végén vágta el maga alatt a fát számomra, de ott nagyon. Meg aztán a lényeg, a hős, a jogosan zseniálissá felmagasztalt szimat: ő bizony nem okozott csalódást egy percig sem. Kántor egyöntetűen hozzámnőtt. Megjegyezném még azt, hogy ilyen izgalmas befejezést idén még nem pipáltam, ami jó nagyot dobott az olvasmány utáni hangulaton, és a véleményemen is a könyvről.

Sünike>!
Szamos Rudolf: Kántor a nagyvárosban

Legalább ötször olvastam. Egyik nagy kedvencem volt.

rencsus92>!
Szamos Rudolf: Kántor a nagyvárosban

Minden oldalát élmény volt olvasni. Imádtam az írót a könyvet, Kántort, Csupatit. Mai napig elcsodálkozok az írón, hogy hogyan tudta így beleélni magát egy kutyába. Mintha minden gondolatát ismerte volna.

kemiviki>!

A kétlábúak hasonlítottak egymáshoz, s mégis mindegyik más volt. Kántor világában csak kétféle ember létezett: jó szagú és kellemetlen illatú.

26. oldal (1. kiadás)

gesztenye11>!

– Szerelmes… Igyekezzen neki párt találni. Mindenesetre három napra kiírom… Tessék a szolgálati jegy.

145. - A karrier

Slezihr>!

– Az asszonynak eztán egy szava se lehet… Még hogy én tutymuty alak vagyok? – Csupati önérzetesen kihúzta magát.
– Ezt a nejedtől kérdezd, ne tőlem. Tudod jól, hogy az asszonyok más mércével mérik a férfit.

– Látod, tyutyu, még a normális ember is ütődött lesz, ha rangot ad neki az Isten.

gesztenye11>!

Csupati arra neszezett fel, hogy Kleó kenneljének egyik kölyökkutyája kibújt a kerítés alatt, és szeleburdi ugrándozással Kántor mellső lábai közé gurult. Kántor először csak derűs nyugalommal, barátságos farkcsóválással figyelte a lábszárába kapaszkodó, szőrét játékosan cibáló kölyköt, majd hirtelen le hasalt, és képen nyalta. A szőrpamacs az esetlen atyai szeretetnyilvánítástól hanyatt bukfencezett, majd ügyesen talpra szökkent, és Kántor dús nyakszőrzetébe fúrta a fejét. Aztán belekapaszkodott a nyakörvbe. Kántor felállt. A kölyök a fogaival tartotta magát, és koloncként lógott apja nyakán. Kántor kissé megrázta a fejét, mire a kis medvetappancsú kölyök tomporával pottyant a földre. Morgolódva próbált talpra állni, de Kántor egyre tréfásabban bökdöste, és egyre-másra orrával hanyatt
buktatta. Amikor mégis sikerült a kölyöknek talpra állnia, nagyokat vakkantva ugrott Kántornak, és sűrű fejcsóválással, morogva tépte-cibálta óriás játszótársának bundáját
Csupati második évtizede foglalkozott már német juhászokkal. Tenyésztésükről, kiképzésükről gyakorlati tapasztalatai alapján cikket is írt. De ilyet még nem látott.
Egyik tojás nem hasonlíthat annyira a másikra, mint ez a kicsiny kutya az apjára.

237. oldal - Sakk-matt

Kapcsolódó szócikkek: Kántor (rendőrkutya)
gesztenye11>!

A futkározó bokros gyepén Kántor Emmivel és Kleóval maradt. Esetlen ugrándozással lökdösődtek. Ki tudja, hányadszor rohanták már körbe a vizesárkot, amikor a fekete szépség megunta a játékot, és fenyegető morgással elmarta Kántor mellől Emmit.
– Tied a sör! – rikkantotta boldogan Csupati, és hátba csapta Kleó gazdáját.

149. - A karrier

gesztenye11>!

Kántor is felpattant ültéből, de nem gazdája után iramodott, hanem odament az ágy fejéhez. Bal lábával az ágy szélére támaszkodott, és előre nyújtott fejével az őrnagy arcához hajolt. Csupati az ajtóból fordult vissza, és elkapta Sátori karját.
– Nézd – suttogta.
Kántor orrát az őrnagy füle tövéhez dugta, és egy hirtelen, szinte lopott mozdulattal alulról fölfelé, kunkorított nyelvvel képen nyalta Bokort.

321. oldal - Száz szál rózsa

Kapcsolódó szócikkek: Csupati · Kántor (rendőrkutya)
gesztenye11>!

A tacskó egyre nyugtalanabb lett. Rángatta a pórázt, és amikor Csupati tovább engedte, sebesen a másfél méter magas sötét folyosóba iramodott.
Kántor arra tért magához, hogy orrát és bajszát egy forró nyelvecske nyalogatja. Az első érzésingereket lassan követték a többiek.

118. oldal - A karrier

rencsus92>!

A számítógépről Csupati csak annyit tudott, hogy emlékezni képes. Amikor úgy-ahogy elmagyarázták neki a csodamasina szerkezetének lényegét, megkérdezte: „Szimata van-e?”

gesztenye11>!

Gazdája kiáltott. Kántor mellső tappancsaival a gát irányába kezdte paskolni a vizet. Hátsó lábaira láthatatlan erő nehezedett. Mintha a zsilip felé örvénylő víz ezer kötéllel akarná a turbinaaknába húzni a testét.
Az autó reflektorának visszaverődő fényében felfedezte a gátat és a koronán guggoló emberárnyakat. Ösztönösen érezte, hogy alig néhány méter, és kikerült a terelőfal mellett félkörben kavargó áramlásból.
Jobbra húzott. Ha ismerte volna a vektoriális erőket, akkor sem tudta volna pontosabban kiszámítani a menekülés egyetlen lehetséges útját. Nem fordult szembe a sodrással. Hagyta, hadd vigye a víz a biztos pusztulást jelentő terelőfal felé.
Csapásról csapásra közelítette meg az áramlás szélét. .
Ereje megfeszítésével, motollaként dolgoztak első lábai, és ritmikusan, mint a vidrák, hátsó tappancsai hatalmas rúgásával lendítette magát a csendes víz felé. Háta minden lö
késre felpúposodott, majd homorú vonallal merült újból a víz alá.
Hallotta a lövéseket, de látta az egyre közeledő gazdát is. „Még, csak még”, dobolt fülében a túlfeszített akarat.
Balról sötét csíkként közeledett a terelőfal. „Még! Még!” A taktika sikerült, alig két méterre a faltól, váratlanul leszakadtak faráról a testét az áramlás közepébe húzó kötelek. Minden könnyebb lett, s ahogy gazdája hangjára felpillantott, maga előtt látta a víz fölé nyúló kezeket.

307. oldal - Száz szál rózsa