Rómer ​Flóris, a mesék megmentője 3 csillagozás

Szalay Zoltán: Rómer Flóris, a mesék megmentője

Tudjátok, ki mentette meg a meséket a feledéstől? Ki volt az a réges-régen élt tudós pap, aki felidézte a sárkánygyíkok ősi történeteit? Ki volt az a híres régész, aki beszélt a fák és a kövek nyelvén, és szenvedélyesen üldözte a hazugságot? Rómer Flórisnak hívták őt, a szabadságharcost, a fegyencet, az írót, akinek nem más, mint Marcus Aurelius római császár adott tanácsokat. Hihetetlen történeteket mesélt, és közben vele is megesett néhány. Most rajtunk a sor, hogy megmentsük őt: tovább kell adnunk a történetét, hiszen a meséket az kelti életre, ha mesélik őket.

Eredeti megjelenés éve: 2019

Róla szól: Rómer Flóris

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pozsonyi mesék Pozsonyi Kifli Polgári Társulás

56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788089927074 · Illusztrálta: Lukács Zsolt

dtk8>!
Szalay Zoltán: Rómer Flóris, a mesék megmentője

Van a gyerekkönyveknek az az alfaja, ami egy híres ember életét mutatja be. Rómer Flóris is híres, hiszen utca van róla elnevezve, de én ezen kívül semmit nem tudtam róla.
Pedig nagyon érdekes élete volt, sokféle dologgal foglalkozott (lsd: https://moly.hu/idezetek/1205554), József főherceg tanítója volt, de mellette szabadságharcos is. A könyv rövid történetekben dolgozza fel az életét, megvillantva egy-egy epizódot, belekeverve mesei szálakat is. Nekem nagyon tetszett ez a feldolgozás, hogy nem a lineárisan kísérjük végig az életutat, és kedvet kaptam ahhoz, hogy olvasgassak még róla. Az illusztrációk is jól illenek a történethez, a kiadó neve pedig Pozsonyi Kifli, annyira tetszik!

Gabriella_Balkó>!
Szalay Zoltán: Rómer Flóris, a mesék megmentője

Na ez egy hamisítatlan pozsonyi mese volt! Amit nyugodtan fel lehet olvasni a kisgyerekeknek, és ők is megértik.
Bár szívesebben olvastam volna többet is, megértem, hogy mese, ezért csak rövid szösszenetek füzére ez a kis könyv. Rómer Flóris viszont megérdemli, hogy jobban megismerjék. Utána kell néznem a történetének.

56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788089927074 · Illusztrálta: Lukács Zsolt

dtk8>!

Tudod, annyi mindenbe belevágtam már, de végül valahogy minden félbemaradt. Kutattam a természetet, papnak álltam, aztán szabadságharcosnak, könyvkötészettel meg festészettel is foglalkoztam, állatokat tömtem ki, és persze állandóan a régi korok nyomait kerestem mindenhol. Talán túl sok mindenbe kontárkodtam bele, és most itt állok, mint aki semmihez sem ért igazán.