Hazugságok ​barikádjain 0 csillagozás

Eseménykrónika és háttérelemzés Balatonöszödtől a pesti zavargásokig
Szalay Tamás Lajos: Hazugságok barikádjain

Vajon ​tudja-e még valaki, hogy a sokat emlegetett morális válság honnan is eredeztethető? Hogy mit is mondott Balatonöszödön Gyurcsány Ferenc? Hogy milyen nyilatkozatokat tett Orbán Viktor? Hogy mi vagy kik váltották ki az utcai zavargásokat a fővárosban? Hogy hogyan jutott el odáig Magyarország, hogy egy fájó nemzeti ünnepen símaszkos fiatalok tankot lopnak és azzal rontanak a rendőrökre?

Egy huszonéves egyetemista lány, aki ott volt Budapest jelenkori barikádjaink, az RTL Klub „Házon kívül” című háttérműsorában azt mondta:
„Én a Blahán lakom, hazamenni nem tudtam, úgyhogy megnéztem, hogy a barátaim jól vannak-e, és kíváncsiságból még a Ferenciek terére is elmentem, és egyetértettem azokkal, akik kimentek az utcára. (…) Anyukám folyamatosan hívott, én mondtam neki, hogy van még két gyereke, de igen, én meg tudnék halni. Ha biztos lennék benne, hogy ennek lenne következménye, hogy változás lenne, akkor én igen. (…) Hát a hazámért meghalok. tehát hogyha jobb a… (tovább)

Dela, Debrecen, 2006

Engel Pál – Ormos Mária (szerk.): Világtörténet évszámokban I-III.
Losoncz Márk – Rácz Krisztina (szerk.): A vajdasági magyarok politikai eszmetörténete és önszerveződése (1989-1999)
Angi János – Bárány Attila – Orosz István – Papp Imre – Pósán László: Európa a korai középkorban
Péter Katalin – Solymosi László (szerk.): Magyarország történeti kronológiája I-IV.
Hahn István: Az időszámítás története
Angi János – Bárány Attila – Barta János – Orosz István – Papp Imre – Pósán László: Európa az érett és a kései középkorban
Fodor István: A magyar őstörténet és a honfoglalás kor kronológiája
Sipos Péter: A II. világháború és azt követő békék
Csató Tamás – Gunst Péter – Márkus László – Jemnitz János: Egyetemes történelmi kronológia
Kodolányi János: A vas fiai