A ​kíváncsi 13 csillagozás

Szalay Petra: A kíváncsi

"Egészen rendkívüli könyvet tart kezében a Kedves Olvasó.
Különlegessége nem csupán mondanivalójában van, hanem elsősorban abban, hogy szerzője korát illetően „gyerek”, hiszen ez a kislány, amikor papírra vetette gondolatait, mindössze 14 éves! A fiatal kor pedig igaz gondolatokat sokkal inkább igazol, mintsem, hogy hiteltelenné tenne.
Szalay Petra írása szíven üti az embert, őszinte, igaz és tegyem hozzá, hogy kora ellenére csodálatosan érett. Érezni vélem benne a valamikori nagy életmű ígéretét. Szívemből kívánom, hogy a ma lelkében élő őszinte ihletforrás ne apadjon el, tartsa meg frissességét és éltesse egy hosszú, megnyugtatóan lezárható életpálya végezetéig."
Göncz Árpád

Pallas Antikvárium, Gyöngyös, 2006

KBCsilla P>!
Szalay Petra: A kíváncsi

Megint hibáztam, mégpedig azzal, hogy előre elolvastam az értékeléseket. Sajnos így előre befolyásoltam az érzelmeimet mind az íróval, mind a történettel kapcsolatban.
De ahogy haladt a történet előre, úgy igyekeztem mindentől elvonatkoztatni, hogy enyém legyen a könyv, enyém legyen az élmény.
Sikerült is szerencsére, így elmondhatom, hogy különös élményt szerzett.
Persze, vannak hibák, amelyek nem feltétlenül az író hibái, inkább tudom be a szerkesztőnek, a kiadónak.
Érdekes, hogy mostanában – persze nem csak mostanában, hanem inkább általában – mindig olyan olvasmány kerül a kezembe, ahol központi szerepet játszik a halál. Akár kis betűvel, akár nagy betűvel írom/írjuk le.
Egy olvasás elég belőle, de nem mondom róla, hogy rosszul sikerült mű, inkább csak finoman és óvatosan azt, hogy van még hová fejlődni. De az írónő korát tekintve határozottan meg voltam vele elégedve.

Thamy>!
Szalay Petra: A kíváncsi

Elég nehezen indultak be a szálak, és az eleje nekem elég zavaros is volt, mondhatni azt mire rájöttem ki kicsoda addigra vége lett a könyvnek. Helyesírási hiba van benne, nem is egy. Egyszer olvasható könyv, de ennél nagyobb reményt nem fűzök hozzá. Lehetett volna ez sokkal jobb is.

Síontan>!
Szalay Petra: A kíváncsi

Egy kissé zavaró, hogy mindenhol csak Göncz Árpád ajánlóját lehet olvasni erről a könyvről. Úgyhogy írtam egyet én is: http://seanachie.freeblog.hu/archives/2010/03/24/Szalay…
Ötletes, bár „racionális fölnőtt fejjel” nézve egy kissé meredek dolgok vannak benne. Betudható annak, hogy egy 14 éves írta. És nem is biztos, hogy mindig „fölnőtt fejjel” kell gondolkodni.

Carmilla >!

Belekapaszkodott a férfi nyakába, és jó nagy levegőt vett az orrán keresztül. A doktor rezzenéstelen arccal tűrte.

Carmilla >!

Vörös haja meglehetősen rendszertelenül volt kitúrva az arcából, hálóinge, arca és végtagjai egytől egyig lucskosak voltak a mocsoktól.

Kapcsolódó szócikkek: hálóing
Carmilla >!

A társadalom kitaszítottként kezelt minket. Ez volt az egyetlen járható út. A bérgyilkosokat nem nézik ferde szemmel, az a lényeg, hogy elvégezzék a munkájukat.

Carmilla >!

Igaz, hogy eddig sem kedvelte őt igazán, de Chan eddig sosem volt ennyire nyíltan ellenszenves…