A ​gyöngytyúk tenyésztése és fajtavédelme Magyarországon 2 csillagozás

Szalay István: A gyöngytyúk tenyésztése és fajtavédelme Magyarországon

A ​gyöngytyúk tenyészállományait ma már csak génbankokban találjuk meg hazánkban, pedig sok jó tulajdonsága miatt helye lenne a kisgazdaságok baromfiudvaraiban is.
A könyv elsősorban a természetes gyöngytyúktenyésztésre és a magyar parlagi gyöngytyúk génmegőrzésére és fajtavédelmére helyezte a hangsúlyt. Az első két fejezet tartalmazza a gyöngytyúk általános jellemzését, az önálló fajtaként elismert magyar parlagi gyöngytyúk génmegőrzésének hazai áttekintését és a gyöngytyúk tenyésztéséhez szükséges fontosabb biológiai ismereteket. A harmadik és negyedik fejezet a gyöngytyúk hagyományos tenyésztését és annak fontosabb állat-egészségügyi feltételeit elsősorban gyakorlati szempontok szerint mutatja be. Külön fejezet foglalkozik a haszonállat-fajtavédelem rendszerével, ami valamennyi régi haszonállatfajta hosszú távú megőrzésében meghatározó szerepet játszó génbank-génvédelem-génmegőrzés hármas egységét a génmentés fogalmával egészíti ki és teszi teljessé.
A könyv utolsó… (tovább)

>!
Mezőgazda, Budapest, 2015
118 oldal · ISBN: 9789632867168

Kívánságlistára tette 2


Kiemelt értékelések

Ikarosz>!
Szalay István: A gyöngytyúk tenyésztése és fajtavédelme Magyarországon

Igényes kis könyvecske, szép képek vannak benne, sok táblázat és diagram. Viszont nagyon sokat utal vissza néhány más kiadványra, szóval aki ez alapján próbálna gyöngytyúkot tartani, az inkább tájékozódjon más forrásból is, mert a könyv feltételez bizonyos baromfi-tenyésztési jártasságot és felszereltséget az olvasóról. Ami alatvetően nem gond, de az író majdnem természetesnek veszi, hogy pl.: az olvasó keze ügyében mindig van egy kotlós pulyka, bizonyos helyzetek elhárítására. Ez alapvetően egy bölcs javaslat, mert tapasztalatból tudom, hogy egy jókor jó helyen lévő kotlós pulyka bizony aranyat ér, de szerintem az átlagos moly nincs ilyen jól felszerelve…

2 hozzászólás
Danadia>!
Szalay István: A gyöngytyúk tenyésztése és fajtavédelme Magyarországon

Oké, hogy a fajtavédelemről szól, de lehetne bővebb a tartástechnológiát és főleg a takarmányozást illetően.


Hasonló könyvek címkék alapján

Beata Peitz – Leopold Peitz: Tyúktartás
Romhányi Attila: A papagájok tartása és tenyésztése
Homonnay Gergely: Az elnökasszony
Lányi György: Állatkedvelők kézikönyve
Grabovszky Gábor – Varga Mónika: A yorkshire terrier
Kovács Antal – Traub Péter: A hullámos papagáj
Bernáth István: Díszmadarak
Szinák János – Veress István: Macskakalauz
Romhányi Attila: Papagájok
Molnár László: Tyúktartás a háztájon