Drága ​kéj 237 csillagozás

Egy magyar luxusprostituált és egy budai milliárdos története
Szalai Vivien: Drága kéj

A nő a legkeresettebb magyar luxusprostituált. A férfi budai milliárdos, a leggazdagabb üzletemberek egyike. Túlfűtött, durva szenvedélyen alapuló viszonyuk során elmerülnek a legmélyebb perverzióban, s közben a nő megjárja a poklok poklát…

A Hamis gyönyörben megismert Szofi igaz története révén bepillantást nyerünk a hazai felső tízezer és a politikai elit eltitkolt, mocskos világába, Tel-Aviv luxusszállodáiba vagy éppen a Párizsban magyar szexrabszolgákat tartó szaúdi herceg hálószobájába. Az utazás végén ugyanúgy levonhatjuk a tanulságot, mint Szofi: az életben mindennek ára van, s mindenért meg kell fizetnünk…

Art Nouveau, Pécs, 2011

Szalai Vivien: Drága kéj

Szalai Vivien: Drága kéj Egy magyar luxusprostituált és egy budai milliárdos története

Mivel ez a világ, Szofi világa, annyira távol áll tőlem, mint Makó Jeruzsálemtől, olvasás közben többször megbotránkoztam és hatalmasra nyílt szemekkel olvastam a történetet.
Többször belegondoltam, hogy én tudnék-e ilyen életet élni? A válaszom minden ilyen feltett kérdésre egy azonnali és határozott NEM volt. Nem is értem azokat a nőket, akik a pénzért képesek bármire… Ki az az épelméjű nő, aki ennyi megaláztatást, kínt, szenvedést, mocskot képes elviselni csak a pénzért? Igaz, hogy anyagias világban élünk, de nem minden a pénz. Jó ha van, de mindent még pénzzel sem lehet megvenni.

Szofi!
Hiába kerestél évi 300 milliót, mit is értél el vele?
Végig azt hangoztattad, hogy nincsenek érzelmeid, nincs lelked… de ez hazugság. Még saját magadnak is hazudsz! És ha jól belegondolsz az egészbe, nekem van igazam.
Nem szeretnélek elítélni sem téged, sem a hozzád hasonló életet élő nőket, de egy kérdést így a végére azért engedj meg nekem.
Ha végiggondolod az életedet és magadba nézel, őszintén mit válaszolsz arra a kérdésre, hogy: MEGÉRTE? Még mindig igen lenne a válaszod? Mert én erősen kételkedek abban, hogy az lenne.

"Az életben mindennek ára van. Minden döntésnek, minden kimondott szónak, minden cselekedetnek. És minden összeadódik.
Aztán egyszer, éppen akkor, amikor a legkevésbé számítunk rá, és azt hisszük, megúsztuk, eljön az elszámolás ideje.
És akkor meg kell fizetnünk bűneinkért."

Schnappi>!
Szalai Vivien: Drága kéj

Fröcsög belőle a lenézés, az önimádat. Szét tudtam volna tépni a könyvet annál a résznél, amikor azt ecsetelte, hogy a bundájáért meggyilkolt állatok igenis azért születtek, meg különben is, az erősebbnek meg kell ölni a gyengébbet. A könyv végére annyira ellenszenves lett számomra ez a nő, hogy már abszolút nem tudott meghatni a sorsa.

szeretemakönyveket>!
Szalai Vivien: Drága kéj

na ezt bezzeg sicc-perc alatt mindjárt kiolvasom… kellett valami más a Csernobil után…:-))
Miután végére értem: jó könyv, talán még jobban olvastatja magát mint az első rész. Hát igen, kemény élet lehet ez…:-l

Brigitta_Pilis>!
Szalai Vivien: Drága kéj

színpadias és vacak történet, illogikusan gondolkodó főszereplő, unalmas cselekmény. a vége fájdalmasan kiszámítható.

gabiica P>!
Szalai Vivien: Drága kéj

Nagyon gyorsan befejeztem, alig pár óra alatt. Sokkal jobban tetszett, mint az első rész, nem volt annyira sablonos, hiába igaz történet, akkor sem tetszett ennyire, mint ez. Az pedig, hogy nem egy nyálas befejezésbe csöppentem, külön öröm.

DAndrea>!
Szalai Vivien: Drága kéj

Egy fokkal jobb, mint az első kötet (ez is ritka). Itt már valami cselekmény is van, bár még mindig fárasztó a főhős monológja. Egyértelműen kitalált történet, ennek fényében érdemes olvasni. Több „kulisszatitok”, szex és vér.

taborske>!
Szalai Vivien: Drága kéj

Sajnos „méltó” folytatása az előző kötetnek: hiteltelen, valótlan, kitaláció – de még annak is gyenge.
(Hogy miért olvastam el mégis a 2.kötetet is? Mert kéznél volt és nem gondoltam, hogy lehet alulmúlni az elsőt. Nos: lehet.)

ditke3>!
Szalai Vivien: Drága kéj

Egyszer el lehetett olvasni, s ha csak a fele igaz, az is szörnyű.
Szalai Vivien stílusa, szókincse, írói vénája az előző könyvéhez képest semmit sem változott. .:(

Ingryd>!
Szalai Vivien: Drága kéj

Az első részhez képest ez sokkal jobban olvasmányosabb. Ebben sincs több információ, mint az előzőben, de mégis van benne valami, ami nem hagyja, hogy letegyük… Ebben a részben Szofi karaktere valamivel szimpatikusabb, több monológja van, melyekben a lelki világát is jobban megismeri az olvasó. A vége elég szomorú volt, és itt is észrevettem, hogy kíváncsi vagyok a folytatásra. Mi történik Szofival ezután…? A férfi szereplő viszont ebben a részben sokkal negatívabb, a luxus világáról nem is beszélve.

psn>!

Ez bizony elég gyenge… :/

Tmea>!

A múltat nem lehet elfelejteni, kitörölni. Úgy tenni, mintha nem lenne az életünk meghatározó része. Mert egyszer úgyis utol ér minket.

Tmea>!

Aztán egyszer, amikor éppen legkevésbé számítunk rá, és azt hiszük megúsztuk, eljön az elszámolás ideje.
És akkor meg kell fizetnünk bűneinkért.

Cheril>!

Az idealizálásban nem csak az hibádzik, hogy tökéletes ember nem létezik, hanem az is, hogy aki annak látszik, az még kevésbé tökéletes, mint a többiek.

Timosz>!

A holnap mindig tiszta, nem szennyezi hiba.

Ács_Milán >!

A férfiak képesek érzés nélkül szexelni, s akkor is vágyat érezni egy nő iránt, ha valójában semmit sem jelent számukra.

Ács_Milán >!

A nagyfiúk klubjában minden a szexről, hatalomról, pénzről és a látszatról szól. Egyiknek sincs köze az igaz érzelmekhez.

braunniki>!

Mert minden férfi elcsábítható, meghódítható. Egy szexre mindenképpen.
Elcsábítani könnyű őket, de megtartani…

CsillagVillám>!

Hogy milyen megnyilvánulása lehet a lelki erőszaknak? Sokféle. A munkától, családtól, kedvenc foglalatosságoktól való elszigetelés vagy eltiltás, az örökös, gyötrő féltékenység, a nő önbizalmának módszeres lerombolása, elzárkózás a problémák közös megbeszélésétől. De erőszak a nő állandó hibáztatása, értéktárgyainak összetörése, az agresszióval fenyegetés: tárgyak dobálása, csapkodása, fegyver látványa, félelmet keltő viselkedés, támadó faggatózás, életveszélyes, ijesztő autóvezetés, telefon és egyéb kommunikációs csatornák elzárása, állandó ellenőrzés akár személyesen, akár telefonon, vagy a nő zsebeinek átkutatása. A lelki erőszak tehát rendkívül változatosan nyilvánulhat meg, de akad egy közös jellemzője valamennyi formájának: a másikat tárgyként kezeli. A tárgyba ugyanis bele lehet rúgni, át lehet nézni rajta, hiszen nem érez semmit. Aki a lelki terror eszközeivel él, elfelejti vagy meg sem tanulta, hogy akin alkalmazza, az is ember, érzésekkel és tudattal.

Anitaaa>!

Az élet rendje. Születünk, meghalunk. De vajon tényleg az az igazi halál, amikor megáll a szívünk? Amikor nem pumpál több vért az ereinkbe? Vagy vannak akik addigra már rég meghaltak?! Mert olyan üresek, kiégettek, kiábrándultak belülről, hogy egyszerűen nincs már bennük semmi emberi?

gumicukor>!

Nem szabad hátrafelé nézni. Minek is kellene?! Hiszen az élet sem néz soha hátra. Csak halad előre…
Nem igaz, hogy a múltunk határoz meg minket. Hanem az,akik még a jövőben lehetünk, s mindenekelőtt az, hogy az adott pillanatban, a jelenben, kik vagyunk.
Az öngyilkosok folyamatosan hátratekintenek.