5 ​perc angol nyelvtan I. – Igeidők 8 csillagozás

Szalai Nóra: 5 perc angol nyelvtan I. – Igeidők

Ebben a könyvben az igeidőket veszem sorra, a lehető legrészletesebben kifejtve azok használatát, és a rájuk vonatkozó szabályokat. A magyarázatokat a lehető legközérthetőbb módon próbáltam megfogalmazni, sok illusztrációval és példamondattal, így kezdők számára is nagy segítség lehet a nyelvtanulás során, de haladók, sőt már nyelvvizsgával rendelkezők számára is hasznos szerintem ez a nyelvtani összeállítás. Minden igeidőhöz számos feladat is tartozik, így a megtanultakat rögtön gyakorolni is tudják a nyelvtanulók!

Eredeti megjelenés éve: 2011

Lilyom>!
Szalai Nóra: 5 perc angol nyelvtan I. – Igeidők

Nagyon szép könyv, tetszettek a rajzok, a színösszeállítás, a felépítés, a borító, kimondottan jól össze lett rakva. Nekem bejöttek a feladattípusok is és szerintem Nóri jól el is magyarázott minden igeidőt, én legalábbis megértettem. A legfontosabb, hogy élvezetessé tette a tanulást és ez nagyon értékelendő. A fél csillag levonás csupán azért jár, mert megakadt a szemem elég sok helyesírási hibán (amik általában csak lemaradt betűk voltak, egy idő után mégis kicsit zavaró volt, hogy nem tudtak odafigyelni rá). De ezt leszámítva nagyon tetszett, várom a következő 5 perc angol könyvet! :)

ms_cappuccino>!

Miközben írtam ezt a könyvet összetörtem a laptopomat.
(Igaz állítás… Sajna… Valójában két laptopot is összetörtem.)

three times
four times
five times
és így tovább: szám + times („számtimes" haha)

ms_cappuccino>!

(…) ráadásul Shakespeare már nem él, nem fog többet élni, tehat mindenképpen lezárult múlt időről van szó.

ms_cappuccino>!

Piroska elhatározta, hogy meglátogatja a nagymamát. Kora reggel felkelt, megreggelizett, felöltözött és hívott egy taxit.