Gondold ​újra 13 csillagozás

Szalai Mónika: Gondold újra

Minden ​család múltja befolyásolja annak jövőjét?
Az 1800-as évek Európájában járunk. Emma felismerve hibáit és tévedéseit megpróbálja újragondolni az életét, változtatni a viselkedésén, de lépten-nyomon akadályokba ütközik. A Headey család fokozatosan elénk táruló szövevényes titkai alaposan felforgatják Emma mindennapjait.
A fiatal lány, aki eddig makacsul ellenállt a házasság gondolatának, egy napon szembesül vele, hogy néhai nagyanyja, az erős akaratú, a családot vaskézzel irányító Anne Marie Shields döntései milyen nagy hatással bírhatnak még leszármazottai életére is, ha egyszer csak bepillanthatunk a múlt kútjába.
Mindeközben Emma egy régi jó barátjával való kapcsolatát is felülvizsgálja, aki hosszú távollét után újra felbukkan a nő életében.
Vajon csak hazugság volt, hogy a férfi rendszeresen írt neki? Vagy valami rejtélyes okból tűntek el az egymásnak küldött levelek? Kiderül-e valaha az igazság? Tisztázhatók-e a családot beárnyékoló titkok és… (tovább)

Álomgyár, Budapest, 2016
Álomgyár, Budapest, 2016

Laura_Bakos P>!
Szalai Mónika: Gondold újra

Nekem tetszett a könyv, bár akadtak hibái, de összesítve nagyon bejött.
Ebben a bejegyzésben megírtam, hogy mi tetszett, és mi kevésbé --> https://krvilagakonyvek.blogspot.com/2018/06/alomgyarsz…

Szalai Mónika: Gondold újra

Nagyon nehéz egy új megjelenésű könyvről elsőként értékelést írni, így eléggé nagy a nyomás.
Az 1800-as években Emma, a kissé különc lány lázad az érdekházasságok ellen. Ennek oka, hogy a nagymamája egy ilyen elrendezett házasságban élte le az életét, s tőle mindig azt hallotta, szerelemből találjon magának párt.
Miután a szomszédsággal konfliktusa akadt, elutazik egy rég nem látott rokonnal, amely utazás során teljesen másképp látja a világot.
Tetszett, olvastatja magát a könyv. Néhol volt egy-egy olyan jelenet, ami szerintem nem igazán illett bele ebbe a korba, mintha keverve lett volna a mai emberiség a kétszáz évvel ezelőttivel.
A mellékszereplőket jobban kedveltem, mint a főszereplőket, bár a két főhős nem is nagyon akart okot adni arra, hogy megszeressem őket. :)
Büszkeség és balítélet hangulat egy csacsogós, eleven lánnyal és egy szeleburdi fiúval.
Bővebben:

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Szalai Mónika: Gondold újra

Jó kis könyv volt ez, néha kicsit naív volt a női főszereplő, de azért összességében tetszett.
A szereplők nem nagyon nyerték el a tetszésemet, talán a mellékszereplők jobban bejöttek nekem. Kicsit túl volt komplikálva az egész. Nem tudom van-e más műve az írónak, itt a molyon csak ez az egy könyv van, de ha ez első könyv, akkor annak nagyon is szép munka.

Szalai Mónika: Gondold újra

A történet tele van családi titkokkal.Egymás előtt évtizedekig titkolóznak.Az alap ötlet tetszett,de néhol én unatkoztam.

Szalai Mónika: Gondold újra

A történet tele van titkokkal és rejtélyekkel, amelyek mind jelentős befolyással vannak a jelenre és a jövőre is. A jövőnk a múltunkban rejtőzik. Ez az egy mondta tökéletesen testesíti meg mindazt, amit ez a történet ki akar fejezni. A múlt meghatározó szerepét tárja elénk egy család életén keresztül. A múlt egy szelete a történelemnek, amely ellen mi már nem tehetünk semmit, de tanulva belőle a jövőnket még jobbá tehetjük. A könyv sok olyan gondolatot tartalmaz, amely a múlt és jelen kapcsolatát boncolgatja, egyúttal tanítva is az olvasót, hogy mennyire is lehet meghatározó egy lépés, hogyan hat egy cselekedet a jövőnkre és a családunkra. Hiszen mindenek megvan az oka és a következménye.

Kicsit más, mint a megszokott családregények, de szerethető, könnyed olvasmány, ahol a múlt meghatározó szerepe kerül az előtérbe. A borító hívogató, a történet egyszerű, de szép stílusban megírt és magával ragadó.

Bővebben: https://mondedeslivre.blogspot.hu/2017/04/szalai-monika…

Airyn P>!
Szalai Mónika: Gondold újra

A régebbi korokban a házasságot szinte kötelező jelleggel erőltették rá a fiatalokra, akiknek ráadásul a pénz és a családi hírnév érdekében abba sem volt igazán beleszólásuk, hogy ki lesz a „szerencsés” választott. Az is előfordult, hogy már a születéskor vagy előtte megköttettek ezek a frigyek. Többek között erről is szól Szalai Mónika regénye, a Gondold újra.

Úgy általában történelmi regényekről sokszor írtam már nektek, ráadásul mindig szeretem az olyan könyveket, ahol a főszereplő nő, így nem csak egy eseményláncolatot követhetünk végig, hanem az akkori történelmi korban a nőkhöz való hozzáállást, a helyzetüket az adott társadalomban, szerepüket stb.

Szalai Mónika regénye első könyvhez képest felettébb szép stílusú, jól megírt történet egy lányról, aki nagyanyja emlékéből erőt merítve nem akar és soha nem is akart megfelelni a társadalmi elvárásoknak, mindig a saját feje után megy, és nem hagyja, hogy a családja vagy a környezet olyan döntést erőltessenek rá, amelyre még nincs felkészülve. Azon kívül, hogy ez egy családregény, leginkább a romantikus kategóriába sorolnám, és egyik előnye, hogy a szöveg gyorsan olvasható és könnyed, ezáltal kellemes délutáni vagy esti olvasmányul szolgálhat – leginkább a nők számára. Sok részével könnyen tudtam azonosulni, ugyanakkor mégis volt valami hiányérzetem. Bár a terjedelmére igazán nem lehet panaszom, hiszen a maga 346 oldalával a terjedelmesebb művek közé tartozik, mégis úgy éreztem néhány résznél, hogy több kidolgozást vagy átvezetést érdemeltek volna; a főszereplő, Emma számomra túl gyorsan változtatta nézeteit és érzéseit, mindez azonban lehet, hogy az idő múlásának nem megfelelő érzékeltetése miatt tűnhetett így.

Többnyire kiszámítható, de azért kedves történet, a szereplők könnyen megkedvelhetők, még ha eleinte kicsit nehéz is megjegyezni, ki kinek a kije. :) Leginkább a romantikus érzületűeknek tudom ajánlani, akik szeretik az ilyesmi olvasmányokat, és persze nőknek. Az írónő írásmódja egyébként nem hagy kívánnivalót maga után, legközelebbi regényével, amennyiben fordulatosabb és kevésbé kiszámítható cselekményű történetet tár elénk, valószínűleg (nagyobb) sikert arat majd.

Pontozás:
Egyedi besorolásom: 4. Egész jó, tetszett
Karakterek: Egyszerű és kiszámítható, de szerethető szereplők.
Borító: 10/10 Nagyon jó, szeretem! Ráadásul illik a történethez, és csodaszép!
Kinek ajánlom: A romantikus könyvek kedvelőinek, például szerintem idősebbeknek is kellemes olvasmány lehet.
+ pont: Mert viszonylag jól bemutatja azt a kort, amikor „kötelező” volt férjhez menni, és a nők véleményét nem sokba nézték.
– pont: Mert néha vontatottnak éreztem, de mégis örültem volna, ha bizonyos részek jobban ki vannak dolgozva, lásd fentebb.

Dr_Cserjési_Petra I>!
Szalai Mónika: Gondold újra

Félve vettem a kezembe a könyvet, de a fülszöveg nagyon felkeltette az érdeklődésemet.
1800-as évek Európája, Emma…igencsak kíváncsi voltam, hogy egy magyar szerző mit hoz ki ebből a témából. Pozitívan csalódtam, nagyon is.
A fárasztó tájleírások és nehézkes idejétmúlt párbeszédek helyett egy izgalmas történettel, hiteles szereplőkkel, életszerű jellemfejlődéssel találkoztam. Sőt, még egy csavar is került a sztoriba, amire aztán végképp nem számítottam. Ritkán olvasok olyan romantikus regényt, aminél alig várom, hogy mi lesz a következő lépés, viszont ez a könyv pontosan ilyen.
Ami különösen tetszett, hogy bármelyik korosztály megtalálhatja benne a hozzá közel álló mondanivalót,el tudom képzelni, hogy 5-10 év múlva ismét elővegyem, vagy akár azt is, hogy odaadjam majd a gyerekeimnek.
Egyetlen negatívumnak az elírásokat tartom, de az inkább a szerkesztő hiányosságára utal, nem az írónőt minősíti.

Coffee I>!

Ne akarj más lenni, mint aki vagy, mert a bőrödből úgysem tudsz kibújni, és a végén nagyon csúnyán megbánnád.

70. oldal (Álomgyár, 2016)

Coffee I>!

Ha a problémákat a szőnyeg alá söpörjük, azzal nem oldunk meg semmit. Ki kell mondanunk, amit érzünk, ami a lelkünket nyomja, mert az elfojtott feszültség a legváratlanabb és legalkalmatlanabb pillanatban tör felszínre, tönkretéve mindent.

196. oldal (Álomgyár, 2016)

napi_könyv>!

Ha minduntalan hátat fordítanánk az embereknek, amikor azok megbántanak bennünket, rengeteg magányos lélek bolyongana a világon.

Nello>!

Az ember múltja mindig hatással van a jelenére és a jövőjére, még akkor is, ha arról vajmi keveset tud. Mindig van valami oka annak, hogy azok lettünk, akik, s úgy gondolkodunk, ahogy. Befolyásolnak szüleink, vagy azok hiánya, a környezetünk, de hogy milyen emberekké válunk, az nagyban rajtunk múlik. Ha hagyjuk, hogy a múlt elemésszen bennünket, ha nem tanulunk mások hibáiból és tévedéseiből, ha csak vakon követjük a számunkra kitaposott utat, akkor nincs jogunk felhánytorgatni látszólag boldogtalan életünket! Sorsunkat magunk alakítjuk, de mindig kapunk egy útravalónyi tarisznyát, amivel belátásunk szerint gazdálkodhatunk.

Kapcsolódó szócikkek: jelen · jövő
Gaby70 P>!

Nem szabad mindig a megfelelő alkalomra várni, mert néha az nem érkezik el soha.Meg kell ragadnunk minden pillanatot, mert soha nem tudhatjuk, hogy mit hoz a holnap!

Nello>!

Ahogy a mondás tartja, a múltunkat már nem változtathatjuk meg, de a jövőnket igen. A jelenben kell élnünk, de tisztában kell lennünk azzal, hogy honnan származunk, miért lettünk azzá, akik vagyunk.

Nello>!

Tehetünk mi bármit, ha a sorsunk kereke, vagy bizonyos körülmények változtatásra kényszerítenek, eltérítenek az általunk választott kitaposott útról. El kell fogadnunk, hogy néha nem tehetünk semmit. Csupán egyvalamit. Remélhetjük, hogy a végén mégsem bánunk majd meg semmit…

Nello>!

– Az élet túl rövid ahhoz Emma, hogy tétovázzunk vagy várakozzunk […] Nem szabad mindig a megfelelő alkalomra várni, mert néha az nem érkezik el soha. Meg kell ragadnunk minden pillanatot, mert soha nem tudhatjuk, hogy mit hoz a holnap!

Gaby70 P>!

A sorsunkat magunk alakítjuk, de mindig kapunk egy útravalónyi tarisznyát, amivel belátásunk szerint gazdálkodhatunk.

Gaby70 P>!

A család a legnagyobb kihívás az életben, mert sohasem tudhatod, mit tartogat számodra, de sohasem adhatod fel, mert mindig van megoldás, csak keresned kell!