Szalai Lilla (szerk.)

Magyar ​népmesék 19 csillagozás

Szalai Lilla (szerk.): Magyar népmesék Szalai Lilla (szerk.): Magyar népmesék

Népek meséi, mítoszok, sokszínű világunk kulturális kincsei.

E kötetbe gazdag népmesekincsünk gyöngyszemeiből válogattunk. Olyan ismerős, szívünknek kedves mesehősökkel találkozhatunk, mint az igazságos Mátyás király, Fábólfaragott Péter, a kis gömböc vagy az állatok nyelvén tudó juhász. Népmeséinket Illyés Gyula és Arany László élvezetes, hagyományőrző stílusában olvashatjuk.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Népek meséi Kossuth

Kossuth, Budapest, 2011
114 oldal · ISBN: 9789630965361 · Illusztrálta: M. Nagy Szilvia

AeS P>!
Szalai Lilla (szerk.): Magyar népmesék

Hat Illyéssel és két Arany Lászlóval elég biztosra megy ez a gyűjtemény, nagyon furcsa egy ilyen nemzetközi sorozatban pont a magyar részt értékelni, hiszen a többi tényleg betekintés egy-egy kultúrába, míg azért ezt jobb esetben sokkal közelebbről és szorosabban ismerjük. Kihagyni azért mégsem illett volna, és egyébként jó összevetni az eddig olvasottakkal a saját népmeséinket – ide a kevésbé véresek kerültek, pedig azért lenne miből válogatni, ha a meghökkentés lenne a cél.

murmur>!
Szalai Lilla (szerk.): Magyar népmesék

A rajzok nem lettek az igaziak. A gyereket nem zavarta, két részletben el is olvastatta az egészet.

SzTEtti>!
Szalai Lilla (szerk.): Magyar népmesék

A kislányomat mostanában nagyon érdeklik a magyar népmesék. Az óvodában ezeket olvassák nekik és felbuzdult a dolgon. De elég elhaló hangot hallattam néhány mesénél, mint pl. „jól megverte a feleségét”. Volt egy komoly beszélgetésünk az 5,5 évessel, hogy ez miért probléma. Azt hiszem előszűrést kell alkalmaznom. :/

Ratoncita P>!
Szalai Lilla (szerk.): Magyar népmesék

Szépen és gazdagon illusztrált könyv, a sorozat többi kötetéhez méltóan. Különösen kiváló a kisovisok népmesék világába történő bevezetéséhez.

tilia_tomentosa>!
Szalai Lilla (szerk.): Magyar népmesék

Nagyon tetszett ez a népmesegyűjtemény. Bár nem tudom, hogy Az öreg halász és nagyravágyó felesége, hogy került a magyar népmesék kincsestárába. (Illyés Gyula gyűjtötte.) Olvassátok szeretettel!

napsugar213>!
Szalai Lilla (szerk.): Magyar népmesék

Nagyon jó volt. Szép a borítója, de az illusztrációk annyira nem tetszettek ebbe a könyvbe sem. De a mesék jók voltak.

RandomSky>!
Szalai Lilla (szerk.): Magyar népmesék

Ez is jó volt, amolyan rövidke best of magyar népmesék. A rajzok viszont megint nem jöttek be.
Bővebben erről is majd ekulton.

365oldal>!
Szalai Lilla (szerk.): Magyar népmesék

Nem volt rossz, de nekem kicsit olyan érzést keltett, mintha nagyon le lenne butítva. Persze nem is nekem íródott, de mégis, hiányérzetem maradt.. Attól még jó élmény volt a kislányommal megismertetni és nézegetni a könyvet. ♥