Jehova ​és a szervezet 1 csillagozás

Szalai András: Jehova és a szervezet

A 'Jehova Tanúi' szervezet iratainak ellentmondásait bemutató, meggyőző erejű dokumentumkönyv Tanúknak és kívülállóknak egyaránt. A könyv szerzője kivülálló keresztény valláskutató, aki nemcsak a Társulat kiadványait olvasta végig, hanem sok Tanúval személyesen is megismerkedett, és megszerette őket. Hiteles dokumentációja alapján tárgyilagos hangvétellel, ugyanakkor együttérző szívvel hívja olvasóit valódi együttgondolkodásra. A könyvet az „Apológia Kutatóközpont” adta ki.

Harmat, Budapest, 2001

szibolya>!

Nagy különbség van aközött, hogy a saját elméletünkre keresünk a Bibliában megfelelően idézhető részleteket, vagy az egész Biblia teljes üzenete formálja a saját gondolkodásunkat.

szibolya>!

Emberekben valóban csalódhatunk, másokban és önmagunkban egyaránt, de Isten Szavában és az igazi Istenben soha!

szibolya>!

Végül ne feledd, hogy amit olvasol, annak az életedet és a jellemedet kell formálnia! Mindig tedd fel magadnak a kérdést: ez mit jelent számomra itt és most? Van-e valami, amin ez alapján változtatnom kell? Van-e olyasmi, amiben csak megerősítenek az olvasottak? Végy magadnak időt hozzá, és elmélkedj el az olvasottakon, utána pedig mondd el Istennek, amire jutottál! Egyszerűen, a saját szavaiddal beszélj Hozzá, ahogy egy gyermek az édesapjához.

232. oldal (Hogyan olvassam a Bibliát?)