A ​magyarországi ásványfajok 0 csillagozás

Szakáll Sándor – Gatter István – Szendrei Géza: A magyarországi ásványfajok Szakáll Sándor – Gatter István – Szendrei Géza: A magyarországi ásványfajok

„A magyar mineralógia örömünnepe ez a könyv. (…) A könyvben külön fejezetben találja az olvasó a legfontosabb ásványtársulásokat, genetikai csoportosítás szerint. A leírásokat 239 illusztráció: fekete-fehér mikroszkópi fotók és kristályrajzok illusztrálják. Nagy értéke a kötetnek, hogy lehetőség szerint minden információhoz irodalmi hivatkozások kapcsolódnak, így az olvasó további adatokat találhat az illető ásványfajra vonatkozóan. A könyv újdonsága a talajásványtani rész, amelyet a tudósok is haszonnal forgathatnak. A Kőország Kiadó reményei szerint egy olyan munkát tart most kezében az olvasó, amely egyaránt hasznos a magyar tudomány és a lelkes ásványgyűjtő tábor részére.” (Pálinkás László)

Kőország, Budapest, 2005
428 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638530669 · Illusztrálta: Fehér Béla
Fair System, 1993
212 oldal · puhatáblás · ISBN: 963042911X

Baksa Csaba – Lázár István: Bányavirágok
Bíró Lóránt – Polgári Márta – M. Tóth Tivadar – Kovács József – Knauer József – Vigh Tamás: Az úrkúti mangánérc archív adatainak reambulációja
Polgári Márta – Bíró Lóránt – Szabó Imre: Az eplényi mangánérc
Szakáll Sándor – Morvai Gusztáv (szerk.): Érckutatások Magyarországon a 20. században
Főzy István – Szente István: Ősmaradványok
Bognár László: Ásványhatározó
Tasnádi Kubacska András – Kákay Szabó Orsolya: Ásványok
Tasnádi Kubacska András: Kalandozás az ősvilágban
Polgári Márta – Szabó Zoltán – Vigh Tamás: Mangánércbányászat Úrkúton / Manganese ore Mining at Úrkút
Futó János – Vers József: A mindszentkállai Kopasz-hegy