Egy ​nő harca Magyarországért 8 csillagozás

Szakács Árpád 100 tabumentes kérdésére válaszol Dúró Dóra
Szakács Árpád: Egy nő harca Magyarországért

Dúró ​Dóra 2010-től két cikluson át a legfiatalabb parlamenti képviselő volt, mostanra pedig az egyik legismertebb honanya. Negyedmilliót meghaladó Facebook-követővel mára ő lett a legnépszerűbb női politikus a legnagyobb közösségi platformon.

Politikusi életútja jelentősen eltér a hagyományostól. 12 éve fiatal nőként került az Országgyűlésbe. Mára négygyermekes családanya lett, aki kitartó küzdelemben úgy tudott helyt állni a politika első sorában, hogy nevéhez semmilyen botrány nem kötődik, hitelessége megkérdőjelezhetetlen.

Kezdetben a Fidesz helyett a Jobbikot választotta, majd annak irányváltása után a 2018-as tisztújításon megpróbálta visszavezetni a pártot a magyarság szolgálatába. A terv majdnem sikerült, de amikor ellehetetlenítették, Toroczkai Lászlóval új pártot alapított. A Mi Hazánk Mozgalmat a semmiből kellett létrehozni, mert úgy gondolták: a balliberálisok kormányzása a nemzet gyors, míg a Fideszé a magyarság lassú halálát jelenti. Mára a párt… (tovább)

Toroczkai László

Andriska>!
Szakács Árpád: Egy nő harca Magyarországért

Szakács Árpád: Egy nő harca Magyarországért Szakács Árpád 100 tabumentes kérdésére válaszol Dúró Dóra

Nem rossz könyv, talán egy kicsit többet vártam tőle, pl. több magánéleti történetet, kulisszatitkokat.

Szelén>!

A művészetek az évezredek folyamán hiányt töltenek be az ember életében. A mindennapi sivárságból megpróbálták kiemelni, felemelni, valami magasztos irány felé terelni. Ma ez megfordult, szinte minden lehúz a sárba, a kilátástalanságba, ahol még a reménynek a szikráját is eltüntetik. Ezzel kapcsolatban Hamvas Béla azt írta: „A kortárs művészek nem a spiritualitást vették át, hanem a démonokat.” És „így keletkezhetett az a helyzet, hogy színvonaltalan, műveletlen, ordenáré, tudatlan tehetségek az ízlést tökéletesen lerombolták.”

Kapcsolódó szócikkek: Hamvas Béla
Szelén>!

De nem adom fel, hiszen hazánkban az abortusz a vezető halálok, sőt az abortuszok száma nagyobb, mint a tíz vezető haláloké összesen. A világ egyik legveszélyesebb helye abszurd módon az anyaméh lett. Az abortusz a családon belüli erőszak legelterjedtebb és legbrutálisabb formája, amely a legártatlanabb és legvédtelenebb emberek, azaz a magzatok ellen irányul. Pedig a gyermeket nem kötelező felnevelni, örökbe is lehet adni, sokan várnak rá… Ha egy baktérium életnek minősül, egy szívverés miért nem tekinthető életnek?

Kapcsolódó szócikkek: művi abortusz
Szelén>!

A média az elmúlt másfél évben a félelem és a gyűlöletkeltés eszköze lett. Egy primitív bunkósbottá változott, amivel mindenkit megpróbálnak agyonverni, akik emlékeznek még a demokrácia korszakából a szólás- és véleménynyilvánítás szabadságára. A Rákosi-diktatúrát felülmúló cenzúra keretében olyan dolgokba hajszolják bele az embereket, amiknek elvtelensége, galádsága minden szintet alulmúl.

8. oldal (Szakács Árpád bevezetője, A harcos nők útjai)

Kapcsolódó szócikkek: média
Szelén>!

Világszerte probléma, hogy a politikusok elszakadnak a választóiktól, nem tudják, hogy valójában milyen körülmények között élnek az emberek, és egy idő után teljesen érzéketlenek lesznek a választóik problémáira.

Kapcsolódó szócikkek: politikus
Szelén>!

A megélhetési gyermekvállalás megfékezése szintén kulcskérdés, hiszen vannak olyan családok – ez az életmód és felfogás is leginkább a cigányság körében jellemző –, amelyek nem azért vállalnak gyermeket, mert ez az élet legnagyobb csodája, hanem a különböző juttatásokért, támogatásokért elsősorban bevételi forrásnak tekintik a gyermekeiket. Ezért is mondjuk, hogy a harmadik gyermektől minden családtámogatást munkához kötnénk, hiszen egy nagycsaládot nem lehet úgy fenntartani és a gyerekeket tisztességesen felnevelni, ha egyik szülő sem dolgozik, hanem mindenki tartósan munkanélküli.

Kapcsolódó szócikkek: cigány · gyermekvállalás · munkanélküliség
Szelén>!

Ne feledjük: amit a tanároknak adunk, azt valójában a gyerekeinknek adjuk.

Kapcsolódó szócikkek: tanár
Szelén>!

Alapvetően keresztény emberként, jobboldali gondolkodású politikusként az elvi álláspontommal semmilyen mértékben nem ütközik az, hogy a keresztény egyházak minél nagyobb szerepet vállaljanak az oktatásban, hiszen ott hangsúlyosabban megjelenhet az értékrendi elköteleződés, amire egyébként a 21. században szintén óriási szükségünk lesz. De probléma, ha mindez azért történik, hogy az állam minél nagyobb tehertől megszabaduljon, mert nem tudja megoldani azokat a konfliktushelyzeteket, amelyek a társadalmi feszültségből eredően az oktatásban is lecsapódnak.

Szelén>!

A szerintem hazaárulással felérő földtörvény megszavazása során történt tiltakozásunk miatt, Kövér László házelnök a bosszúja keretében hónapokra letiltotta az általunk kiadott belépőkártyákat is, így a babavigyázó nagyszülők sem tudtak bejönni. Így egyszer kénytelen voltam az ülésterembe is bevinni a kicsit, s bár egész jól viselkedett, Kövér annyira kiakadt ezen, hogy utána inkább feloldotta az összes tiltást, amelyek ellen korábban hiába reklamáltunk hónapokig.

Kapcsolódó szócikkek: Kövér László
Szelén>!

Ha mindig csak védekezünk, akkor sosem fogunk győzni. Nem szabad félni a megosztó dolgoktól, a nagy figyelemtől, a határozott fellépéstől, mert ha elfogadjuk azokat a játékszabályokat, amelyeket a másik oldal állít fel és diktál, akkor máris veszítettünk.

96. oldall

Szelén>!

Közelebb juthatnánk a megtisztuláshoz, ha például eltörölnék a mentelmi jogot, ami egy idejétmúlt politikusi privilégium, mára nem a képviselők zavartalan munkavégzését hivatott biztosítani, hanem a politikusbűnözés melegágya. Emögé bújva ugyanis nem érheti baj a honatyákat, gyakorlatilag bármit megtehetnek, amit csak akarnak, még nyomozni sem lehet ellenük. A legtöbb esetben a Gyurcsány és Orbán érdekkörében levő két nagy tömb – amely olyan élesen képes a nyilvánosság előtt vitatkozni – rendre nem függeszti fel a másik mentelmi jogát. Ennek tudatában csinálják, amit csinálnak.