Családgondozás ​– krízisprevenció 3 csillagozás

Szabóné Kármán Judit: Családgondozás – krízisprevenció

A könyv fontos és időszerű témával foglalkozik. A szerző jól ismeri a védőnői hivatást, és reálisan látja, hogy a különféle tudományterületeken szereplő ismeretek integrálásával hatékony segítséget tud nyújtani. A védőnői családgondozás kiemelt tevékenysége a prevenció, az egészséges életkezdet és az egészséges család szemléletének elterjesztése, a családi és az egyéni krízishelyzetek megelőzése, a kialakuló krízis korai észlelése, a kivezető út megmutatása, megfelelő szakemberhez irányítás, támogatás. A könyv felöleli a védőnői családgondozás valamennyi fontos, sok családot érintő területét.

Medicina, Budapest, 2004

Sorry_the_voices_told_me>!
Szabóné Kármán Judit: Családgondozás – krízisprevenció

Családgondozást tanított nekem az egyetemen, és ez a könyv volt a tankönyvünk (nyilván). Ha félreteszem a sérelmeimet (mert van jó pár.. :D ), akkor a könyvet nagyon szerettem. Érthető, empatikus, annak is ajánlom, aki érdekességként olvasná.

dorcika>!
Szabóné Kármán Judit: Családgondozás – krízisprevenció

Szabóné nagyon olvasmányosan és érthetően ír a családgondozásról, nem csak védőnőknek. És tetszik az is, hogy nem ítélkezik, nem moralizál, hanem empátiával viszonyul az emberekhez.

Kapitány-Fövény Máté: Ezerarcú függőség
Bagdy Emőke (szerk.): A klinikai pszichológia és a mentálhigiéné szakmai protokollja
Kalmár Sándor: A Háziorvosi Szolgálat és a pedagógusok lehetőségei az öngyilkosság megelőzésében
Ruth Bang: A segítő kapcsolat
John R. Lutzker (szerk.): Erőszakprevenció
Ilyés István – Bíró Éva (szerk.): Gyermek- és ifjúság-egészségügy
Rihmer Zoltán (szerk.): Depresszió, bipoláris betegség és öngyilkosság-prevenció
Lékó Eta: Lelki egészségünk
Bruce D. Perry – Maia Szalavitz: A ketrecbe zárt fiú