Szabolcs Ottó (szerk.) · Závodszky Géza (szerk.)

Ki ​kicsoda a történelemben? 13 csillagozás

Szabolcs Ottó – Závodszky Géza (szerk.): Ki kicsoda a történelemben?

Egy történelmi névlexikon régi hiányát kívánja pótolni ez a kötet. A történelem eseményeinek időrendjében eligazodást elősegítő három többkötetes kronológia a tanítás és az érdeklődők rendelkezésére áll. A történések idejében tehát gyorsan és pontosan lehet tájékozódni. A történelem szereplői körében nem.
Évek óta egyre erőteljesebb az a jogos bírálat, hogy történetírásunk, és különösen történelem tanításunk személytelen. Az események és az azokat értékelő általánosítások halmazában eltűnik a történelem alkotója – és elszenvedője – az ember. Azok a szeméyiségek, akik a társadalmi alternatívák között választottak, és nem kis mértékben rányomták saját egyéniségük bélyegét magára a történelemre. Azok, akik életüket nem csak maguknak, hanem kisebb-nagyobb mértékben a köznek szentelték, s ezzel az eseményeknek nem csak egyszerűen részeseivé, de alkotóivá is váltak.

Laude, Budapest, 1996

marcsy>!
Szabolcs Ottó – Závodszky Géza (szerk.): Ki kicsoda a történelemben?

Kisiskolás koromban mindig bejelölgettem melyik történelmi alakot tanultuk már:) Sokat forgattam, látszik, h. már akkor is szerettem a törit.

Darkshade>!
Szabolcs Ottó – Závodszky Géza (szerk.): Ki kicsoda a történelemben?

Csak a kiadás minősége (egy figyelmesebb lektor elkellt volna- ezért tele van évszám hibákkal) lapok fűzése kritikán aluli.