Fánki ​Főö 3 csillagozás

Szabolcs András – Szabolcs-Gyuris Éva: Fánki Főö

Egy fiatal házaspár kalandja, akik sok év világjárás után hazatérnek Magyarországra, hogy vietnami éttermet nyissanak Budapest belvárosában. Némi nehézséget jelent, hogy étteremben addig csak vendégként jártak, hogy Magyarországon akkor még ismeretlenek a vietnami ételek, és hogy az üzletépítés kellős közepén babájuk születik Az sem könnyíti meg a dolgukat, hogy be kell bizonyítaniuk: magyarként is lehet autentikus ázsiai, vietnami konyhát vinni.
Az étterem nevét viselő Funky Pho-könyv azonban nemcsak a kalandos vállalkozásról szól, hanem egy gasztrostartup elkezdéséhez is praktikus tanácsokat ad, és persze tele van jónál jobb receptekkel méghozzá nemcsak Ázsiából, hanem a világ minden tájáról, ahol Éva és András megfordult.

Boook, Budapest, 2015

AniTiger P>!
Szabolcs András – Szabolcs-Gyuris Éva: Fánki Főö

A sült rizst és a banánkenyeret felvéstük a családi étlapra, és nincsenek ellene a további ázsiai kalandozásnak se. ^.^

Kemese_Fanni_ IP>!

Túl rövid az élet, és túl hosszú ideig leszünk megint mind halottak ahhoz, hogy letoljuk túlélő módban, hogy folyton biztonsági játékot játszva éldegéljünk ahelyett, hogy azt csinálnánk, amiben örömünket is leljük.

AniTiger P>!

– Van egy mondás Mexikóban, ami valahogy így szól: görbe hátak lakatják jól az éhes gyomrokat. Az étterem fizikailag is nagyon megterhelő vállalkozás, még akkor is, ha nem is te főzöl, csak a pultban állsz vagy felszolgálsz. Ha korábban ülőmunkát végeztél, mint mi, felkészülhetsz a konstans és kegyetlen hátfájásra (igen, még nyolc maraton és harminc év sport után is), amit kezelni kell, mert magától nem fog elmúlni. Túléled?