Szabó Zsolt (szerk.) · Tyihák Katalin (szerk.)

Száncsengő 12 csillagozás

Karácsonyi versek
Szabó Zsolt – Tyihák Katalin (szerk.): Száncsengő

A nagy alakú kötet a tél, Mikulás, karácsony témában született versek közül ad közre majd' negyvenet. Sok verset a felnőttek is ismerhetnek gyermekkorukból, sokat énekelt változatukból (Weöres Sándor: Száncsengő, Suttog a fenyves, Nől a dér, álom jár, Fenyőünnep; Donászy Magda: Télapóhoz, Télapó itt van; Csanádi Imre: Doromboló, Karácsony fája; Gazdag Erzsi: Hull a hó; Szőnyi Zoltán: Pattanj, Pajtás, Pattanj Palkó; Rossa Ernő: Hull a pelyhes fehér hó; Kiskarácsony; Ó szép fenyő; Ég a gyertya ég; Osvát Erzsébet: Mennyi apró télapó). A kötet tehát a magyar gyermekköltészet klasszikus alkotóinak, illetve néhány kevésbé ismert költőnek – az említetteken kívül még pl. Donkó László, Mentovics Éva, Sarkady Sándor, Zelk Zoltán – a verseit gyűjti csokorba. A nagy méretű könyv legjavát azonban mégsem a versek, hanem a lapok egészét elfoglaló színes illusztrációk teszik ki.

Pannon-Literatúra, Kisújszállás, 2006
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639677264 · Illusztrálta: Vida Kata

Katica_98 P>!
Szabó Zsolt – Tyihák Katalin (szerk.): Száncsengő

A héten olvastam R. Kárándi Rita (szerk.): Hull a pelyhes című könyvet. Volt néhány vers ami mindkét könyvben megvolt, ennek ellenére örömmel olvastam. Nagyon szép könyv kívül – belül. A télen még biztosan el fogom olvasni.

BertaPalikSzilvi P>!

Ez a verseskötet csodás.
Az illusztrációk,a versek.
Olyan ismert műveket olvashatunk , mint a Suttog a fenyves, a Megjött a Tèlapó,Hull a pelyhes fehèr hó.
Weöres Sándor,Donászy Magda,Zelk Zoltán,Gazdag Erzsi művei többek között.
Több megzenèsített vers is helyet kapott benne,amiket ènekelhetünk együtt a kicsikkel.
Hangolódni az ünnepekre tökéletes.

Alíz_Simon P>!
Szabó Zsolt – Tyihák Katalin (szerk.): Száncsengő

Ó, ez egy gyönyörű könyv! Az idei karácsonyra szánom az unokámnak, szerintem ő is csodásnak fogja találni. Alig várom, hogy felolvassak belőle neki és együtt nézegethessük! Ismert és kevésbé ismert karácsonyi versek, énekek szerepelnek benne, mind remek, és minden oldalát hatalmas, szépen megformált rajzok díszítik, meg is kell jegyeznem az illusztrátor, Vida Kata nevét :)

ancineni P>!
Szabó Zsolt – Tyihák Katalin (szerk.): Száncsengő

Kislányommal vettük most újra elő, hogy egy kicsit hangolódjunk az ünnepekre, együtt olvasgattuk a verseket.
Aranyos versek, igényes illusztráció jellemzi kötetet.
Kiemelném a lapok minőségét, amit nagyon jónak, tartósnak találok. Még a nagyobbik fiamnak vásároltam évekkel ezelőtt. Mivel mind a két fiam lapozgatását túlélte a könyv, ez a bizonyíték a kötet tartósságára. :)

Manyesz>!
Szabó Zsolt – Tyihák Katalin (szerk.): Száncsengő

Az Adventi időszak egyik könyve. Gyerekek egyik kedvense, Weöres Sándor, Gazdag Erzsi, Zelk Zoltán, Mentivics Éva, stb. verseiből válogatva.