Róka ​úr ajándéka 11 csillagozás

Szabó Zsolt: Róka úr ajándéka

Ennek a kedves verses mesének a főszereplője Róka úr, kinek az esze vág, a karma szúr. A barátunk dolgos róka, mi csakis jót szólhatunk róla…

Pannon-Literatúra, Kisújszállás, 2017
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632519869 · Illusztrálta: Őszi Zoltán

Gelso>!
Szabó Zsolt: Róka úr ajándéka

Hát mit mondjak? Jól megtréfáltál kedves Szabó Zsolt! Neked nem olyan szürke a lelked, mint a farkas bundája – és mint az enyém… komolyan mondom, úúúgy izgultam a hülye csirkékért! spoiler
Nagyon kedves könyv, nagyon kedves üzenettel, új és messze szokatlan és általában feltételezhetetlen karakterszerepben a rókával. Aki ha nem is lesz tündér, de minimum tündéri. Kiszámíthatatlan, semmi ravaszság, semmi mézesmázosság. Ezért is izgultam annyira a csirkékért. És ezért lett nagy meglepetés a végére.
Őszi Zoltán rajzai kedvesek és szeretni valóan mókásak. Ez a munkásnadrág-farmer nyers eleganciával (kalap-nyakkendő).
Amúgy pedig fergeteges! Szeretettel ajánlom – gyereknek, felnőttnek egyaránt!
Az a csoportkép a végén – haláli!
Cukor!

Coffee I>!
Szabó Zsolt: Róka úr ajándéka

A róka, aki nem akarja megenni a tyúkokat… cuki. :)

caledonia_konyvvara P>!
Szabó Zsolt: Róka úr ajándéka

Hát ilyen cuki történetet én már nagyon régen olvastam! <3 Valami eszméletlenül édes ez a könyv, a róka, az illusztrációk. Csodaszép! *-* A polcomon a helye. :)

dianna76 P>!
Szabó Zsolt: Róka úr ajándéka

Képtelen vagyok kevesebbet adni öt csillagnál, és képtelen voltam nem elolvasni ma délelőtt még egyszer. Szerintem ez a mese nagyon cuki. Tetszik a versbe szedett szöveg, és nincs hiba a rímekben. Maga a történet pedig… Ahogy belekezdtem, azt hittem valami hasonló lesz, és kicsit szívtam is a fogam közt a levegőt. Aztán megnyugodtam. De mindez csak a végén jött el. Szóval van benne némi izgalom is, mert: „Jaj, a róka ravasz állat! A fejében meg mi járhat?” Ezen fölül ez egy kedves mese a barátság fontosságáról.
Az illusztrációk letisztultak, egyszerűek, de nagyon tetszetősek. Nem csak a szöveg jópofa, hanem az rajzok is rejtenek humort magukban. A tyúkok pedig… így felcicomázva, felruházva… Nagyon mulatságosan néznek ki. Csak az a fürdő miért vízből, miért nem homokból van? Az most az eu-szabvány. A színvilág is tetszik végső soron, bár a tyúkok színe elég tarka – nem valós – skálán mozog. Valamint nem értettem a fák lilaságát ami egyébként szép szín, én szeretem.

Pannon-Literatúra, Kisújszállás, 2017
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632519869 · Illusztrálta: Őszi Zoltán
P_Roland>!
Szabó Zsolt: Róka úr ajándéka

Ritkán írok véleményt, de most nem bírtam megállni. Nagyon kedves történet. Hááát…! Nagyon-nagyon meglepődtem a végén! Nagyon tetszik ez a mesekönyv! Kisfiam kapta ajándékba. Először azt hittem, hogy egy újabb tucat könyv. De éppen ellenkezőleg, nagyon jó és értékes történet. Élveztem a történetet én is, és a kisfiam is!