Tükörcicák 73 csillagozás

Szabó T. Anna: Tükörcicák Szabó T. Anna: Tükörcicák

Püspökkenyér bácsi egy óriási edénytornyot egyensúlyoz a kezében. Cila és Laci, az ikercicák fogócskáznak a konyhában. Ráadásul a cukrászmester ikerlányainak szülinapja lesz, tortát kell sütni! A cicák betűket és számokat formálnak a tortára marcipánból, méghozzá úgy, hogy a most olvasni tanuló gyerekek is sikerrel elolvashassák a feliratokat.
Szabó T. Anna finom humorú rímei és Maul Ági játékos kedvű illusztrációi garantálják a színvonalas szórakozást az olvasáshoz, felolvasáshoz.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Tessloff és Babilon, Budapest, 2013
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632942506 · Illusztrálta: Maul Ági

dokijano>!
Szabó T. Anna: Tükörcicák

Telitalálat ez a könyvecske. Helyes kis rajzok, aranyos, fülbe mászó versek. Kellemes lehet felolvasni és hallgatni is.
(Könyvtárban jártam, és miután begyűjtöttem a soros olvasnivalóimat, tettem egy kis kitérőt a gyerekkönyvek felé is.)

ziara>!
Szabó T. Anna: Tükörcicák

Cicaszeretőknek, versszeretőknek, kezdő olvasóknak feltétlenül ajánlott! Szuper illusztrációk, kedves történet, cuki vers! Szerettük!!!!

kratas P>!
Szabó T. Anna: Tükörcicák

Cuki cicák, aranyos versikék, nekem ennyi bőven elég :)

kókuszvirágcukor P>!
Szabó T. Anna: Tükörcicák

Az úúúgy volt, hogy a könyvesboltban a kezembe akadt. Nekem pedig van egy cicakedvelő Lacim :-), így nem volt kérdés, hogy megkapja majd ajándékba. (Valami megmagyarázhatatlan oknál fogva mindig kap tőlem egy mesekönyvet valamilyen alkalomra.)
Hááát, nagyon nevettem. Tökéletes lenne, ha mindenhol stimmelnének a rímek, de így is szórakoztatóra sikeredett. Szerintem nagyon édesek és viccesek a rajzok is. Ha már addig mosolyt csaj az olvasó arcára, ameddig olvassa, szerintem elérte a célját.

TitokMondó>!
Szabó T. Anna: Tükörcicák

Karácsonyi ajándék a kisebbik fiamnak. Vajon hányszor fogjuk még elolvasni? Most pl rögtön kezdem újra :D Cila cica Laci cica Cuki cica :D

DCinti>!
Szabó T. Anna: Tükörcicák

Gyermekeink még nincsenek, de két kis tündér dobozlakó akad nálunk is. Estére tuti felolvasom nekik :D

Édes mese egyébként :)

Nienna001 P>!
Szabó T. Anna: Tükörcicák

Öhm. Ezt a könyvet nem nagyon tudom értékelni, mivel mesésnek mesés volt, de valahogy nem állt össze a dolog. Az illusztrációk se tetszettek túlzottan. Gyerekkönyvtári olvasás volt.

Beatrix_Farkas>!
Szabó T. Anna: Tükörcicák

Kisebbik lányom kedvence. Én is nagyon élvezem olvasni, dallamos, kedves, szórakoztató.

Ottivilága>!

A két cica most már örül.
Kíváncsian néznek körül.
Aztán indulnak nagy bátran
rosszalkodni a konyhában.

Terka6>!

Cili cica egyet gondol,
meglegyinti Lacit jobbról.
Laci visszaadja szépen:
ő meg balról törli képen.

CissyWho>!

Macska mancsa