Téli ​rege 10 csillagozás

Szabó T. Anna: Téli rege

Leontész udvarában szép az élet, a király és családja gondtalan életére azonban árnyék vetül, mikor látogatóba érkezik az uralkodó régi barátja. Leontész szívében féltékenység lángja lobban, és tébolya végzetes eseményekhez vezet. A két generáción és országokon átívelő csodálatos történet drámai eseményekben bővelkedik, de a szeretet győzedelmeskedik, és szereplői elnyerik méltó jutalmukat, a boldogságot.

Goldmark Károly utolsó operája a William Shakespeare drámájából írt Téli Rege. A megható történetet Szabó T. Anna fordította a gyermekek nyelvére, és Schall Eszter értő keze illusztrálta. A CD-mellékleten a zenemű legszebb részletei csendülnek fel.

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mesék az Operából Holnap

Paulinusz_Tünde P>!
Szabó T. Anna: Téli rege

Shakespeare művét még nem olvastam, pedig megvan, így igazán kíváncsi voltam. A történet egyedi, bár a szokásos dolgokból építkezik.
Szabó T. Anna szépen fogalmaz, kellemes a szöveg. Az illusztrációkkal már megint voltak bajaim. A színek kellemesek, a rajzok is jók voltak, de megint az emberi arc karaktereivel volt bajom. Valószínűleg csak nekem nem tetszik, hát elnézést kérek.
Egyébként nagyon tetszik, hogy ezekhez a mesékhez van CD melléklet. Mindet meg fogom hallgatni.

Uzsonna>!
Szabó T. Anna: Téli rege

Nagyon tetszett ez az átdolgozás, gyerekek (persze már nagyobbak) számára is érthetően, élvezetesen lett megírva.

krlany I>!

Shakespeare iskolás gyerekeknek.
Nem könnyű a tragédiát úgy átadni, hogy az gyerekbarát legyen. Súlya van. Itt is. De a kötet illusztrációinak színei talán egy picit ellensúlyozzák. Bennem legalábbis ezt az érzetet kelti. Szeretem a Téli regét, és ilyen formában is, Szabó T. Anna szavaival és ritmusával.
Szeretem ezt a sorozatot.

Mariann_Czenema P>!

Nem szerettem.
Óvodásoknak talán érthető az a gügyögős stílusban megírt hisztifolyam, amit mindkét király lerendez, sajnos így felnőttként már nem sok türelmem volt a történethez; de biztos vagyok benne, hogy az általános iskolás gyerekeim sem díjaznák a művet.
Amúgy szokásos Shakespeare: bonyodalom, veszekedés, haláleset, eltűnt gyerek, egymástól eltiltott szerelmesek, csodás befejezés.

("Ne féljetek ti sem. Egyszer majd minden jóra fordul. Ez egészen biztosan így van." – az ilyen jellegű mesezáró „tanulságoktól” meg mindig elszáll az agyam, inkább no komment, no komment.)

Zoe27>!
Szabó T. Anna: Téli rege

Sajnos az eredeti darabot bár nem olvastam, a mű drámaisága átérződik ezen sorokon is.
A történetet 10 éves kortól ajánlanám.
A történetben nagy szerepet kap a szerelem, a féltékenység és a félreértésből adódó tragédiák, mely a könyv végére feloldozásra kerül.

dianna76 P>!
Szabó T. Anna: Téli rege

A mű eredetijét nem ismertem. A gyermekkönyv elolvasását követően néztem utána, hogy mennyire hű a cselekményszál az eredetihez. Azt kell mondjam, hogy tényleg csupán egy apró változtatást észleltem, ami a lényegi részt egyáltalán nem érinti. Szóval, teljesen rendben van. Nekem tetszett ez a dráma, szívesen olvastam. Maga a szöveg feldolgozása elég jól sikerült. Nem pusztán mesél a szerző, hanem a cselekményleírás mellett adott kommunikációs tartalmat is a műnek. Schall Eszter a kedvelt illusztrátoraim között van, így nem mondhatok mást, mint hogy az illusztrációk méltó kiegészítői a szövegnek.
A CD meghallgatására ma délelőtt került sor hát persze, hogy főzés közben. Sajnos nem vagyok opera szerető, valahogy az áriák nem az én fülemnek valók. Így nem is tudom értékelni érdemben a hanganyagot.
Az a benyomásom, hogy egyre jobban alakul ez a zenei műveket feldolgozó gyermekkönyv sorozat. Végre!

tilia_tomentosa >!
Szabó T. Anna: Téli rege

Gyönyörű történet. Eddig még nem ismertem, az eredeti Shaekspeare-t sem olvastam. Érdemes elolvasni, mert a végén minden jóra fordul, a történetben pedig a küzdelem a lényeg. Szívből ajánlom mindenkinek!

Szabó T. Anna: Téli rege

Nagyon régen olvastam már Shakespeare Téli regéjét. Nem is emlékeztem, miről szól pontosan, csak annyi rémlett, hogy tragédia, és tetszett.

Ahogy belekezdtem, nem volt ismerős a történet, de ahogy haladtam előre, minden eszembe jutott.
A mese annyira nem nyerte el a tetszésemet, pedig Szabó T. Anna átdolgozása, stílusa igen megnyerő volt. Viszont elvétve van pár feleslegesen bent felejtett névelő, t betű, amik kicsit rontottak az olvasásélményen és a kötet „külcsínyén”.
Az illusztráció tekintetében az alakok szintén nem a legszerencsésebbek. Olyanok, mintha egy gyerek rajzolta volna őket. Némelyiknél leragadtam, hogy ez most mi is akar lenni… A színek ellenben gyönyörűek!
A CD-n lévő hanganyag magyar nyelvű, és döbbenetes, de olyan jó volt, hogy értettem belőle pár szót! :-) Ennek is csak egy hátránya van, hogy halk. Majdnem teljesen fel kellett tekernem a hangerőt, hogy bármit is halljak.

balike>!
Szabó T. Anna: Téli rege

Nem ismertem a történetet, Szabó T. Anna miatt szerettem volna elolvasni, és hát nem csalódtam. Csodásan megírt mese, a történet földhözvágott majd felemelt.

Perly>!

79. oldal, Új boldogság (Holnap, 2017)

Perly>!

Ez itt a tél meséje. A félelemé, amitől megfagy az ember szíve.
Nem.
Ez itt a nyár meséje. A bizalomé és a szereteté, amely mindig kisarjad a hó alól.

Perly>!

– Egy újszülött hogy lehetne bűnös? – mondta Antigonusz is.
– Senki sem ártatlan! […]

35. oldal, Bűn és bűnhődés (Holnap, 2017)

Perly>!

– […] Van még valami kívánságod?
– Nincs kívánságom – sóhajtott egy nagyot Leontész. – Tudod, hogy én már nem vágyom semmire.

63. oldal, Visszatérés Szicíliába (Holnap, 2017)

Perly>!

– Ha tudná, hogy nem vagyok királylány… – sütötte le a szemét Perdita. – Rettenetes haragra gerjedne ő is. Milyen szomorú, hogy mindenki csak a ruhámat nézi, és nem a szívem tisztaságát. Mit tehetnék vajon, hogy én is olyan legyek, mint ők?

66. oldal, Izgalmak és hazugságok (Holnap, 2017)