A ​nő meg a férfi 54 csillagozás

#Verslavina
Szabó T. Anna – Lackfi János: A nő meg a férfi

Lackfi ​János és Szabó T. Anna virtuozitása a versfogyasztók egyre szűkülő csoportjánál sokkal szélesebb körben volt ismert már eddig is. Azonban most, a legnépszerűbb közösségi portálon, olyan dologba fogtak (ösztönösen és játékosan), ami lavinaként söpört végig a neten, és rántott magával ismert és még kevésbé ismert alkotókat. Ez a #verslavina. Egy ajándékversből kiinduló, majd azt kinövő improvizációs asszociációfolyam, ami nagyon szépen mutatja meg, hogyan is működik az alkotás, kiben milyen válasz születik egy-egy szövegre. Tizenhat szerző − Lackfi János, Szabó T. Anna, Acsai Roland, Botos Máté, Demény Péter, Györe Gabriella, Hartay Csaba, Jónás Tamás, László Noémi, Lázár Júlia, Kiss Judit Ágnes, Kun Árpád, Mesterházi Mónika, Mészöly Ágnes, Molnár Krisztina Rita, Tóth Krisztina – nők és férfiak, férfiakról és nőkről. A nő meg a férfi negyven verse nem csak azoknak igazi csemege (hol önfeledt nevetés, hol könyörtelenül őszinte tükör), akik a negyvenes éveikben járnak, de nekik… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

A művek szerzői: Szabó T. Anna, Tóth Krisztina, Molnár Krisztina Rita, Mészöly Ágnes, Mesterházi Mónika, Kun Árpád, Kiss Judit Ágnes, Lázár Júlia, László Noémi, Jónás Tamás, Hartay Csaba, Györe Gabriella, Demény Péter, Botos Máté, Acsai Roland, Lackfi János

Athenaeum, Budapest, 2016
Athenaeum, Budapest, 2016

Zsófi_és_Bea P
Szabó T. Anna – Lackfi János: A nő meg a férfi

A Verslavina versei játékos versek és komoly versek. Legtöbbször vidámak, nevettetőek, de néhol megcsillan bennük egy kis mélabú és szomorúság.
Ez egy szórakoztató verseskönyv, amiben magadra, férjedre, szomszédodra és barátaidra ismerhetsz.
Igazán a megszólított és megverselt célcsoportban éreztem magam, és remekül szórakoztam, sokat nevettem. A kötet közepén kezdtem érezni igazán az oda-vissza, adok-kapok hógolyózást, amiből az egész lavina kialakult. Élveztem az egymásnak rímekben történő feleselgetést, és bár a facebookon nem voltam szemlélője a kialakulásának, most szívesen és örömmel vettem részt e rímcsatában.
Bővebben: Http://konyvutca.blogspot.co.ke/2016/03/szabo-t-anna-la…

Bélabá P

Törtet, mint az állat
Hogy mi van tervben
már nemcsak találgat.

Pontosan tudja,
mit tesz majd holnap,
s merre visz az útja,
vagy mit mutat a honlap.

fiatal és erős,

legyen ép bőrben
minimum hetven

#Ember, ha negyven: @Bélabá

*******

Benne volt sok minden a 40-esekről, már látom, érzem, tapasztalom. Kissé vegyes, sokfélék vagyunk, de így jó, így klassz. Volt, ami kicsit gyengébb lett, sebaj, negyven évesen már toleránsnak illik lenni. 4,5 csillag (4,4 pont). Frankó antológia.

Chöpp P
Szabó T. Anna – Lackfi János: A nő meg a férfi

Tetszett is, meg nem is. Minden benne volt, aminek benne kellett lennie. Majdnem mindent elmondott, ami kimondható – és azt is, ami nem – negyvenen felül. Mosolygós – bólogatós – fejcsóválós szerintem.

robinson MP
Szabó T. Anna – Lackfi János: A nő meg a férfi

Humorral vett időutazás az élet egyik fontos állomása körül. Milyen a nő és a férfi, ha negyven, versben!

tgorsy
Szabó T. Anna – Lackfi János: A nő meg a férfi

Olvasni kell. Bepárásodott szemmel. A facebookon még több van. A KlubRádióban Pikó András és Pálinkás Szüts Róbert hívta fel a versekre a figyelmemet. Beszéltek róla, felolvastak belőle. Pálinkás kiment a stúdióból, mert elcsuklott a hangja.

Annamarie P
Szabó T. Anna – Lackfi János: A nő meg a férfi

Én is a FB kezdtem olvasni Szabó T. Anna és Laczkfi János csörtéjét, jókat nevettem rajta. Érdekes, hogy könyvvé nőtte ki magát a sztori. Ciki egy smile küldeni értékelésnek? :)
Tény, hogy negyven felett egyre jobban látjuk kívülről magunkat, javul a kritikai érzékünk is. Mondom javul, nem lesz jó! Szórakoztató versek, de így tömegéve lefagy a smile az arcomról.

virezma P
Szabó T. Anna – Lackfi János: A nő meg a férfi

Most csúnyát fogok mondani. Ez a kötet számomra nem lavina, nem is hógolyó, inkább csak egy felfújt lufi. A versek többsége közhelyes, mind formailag, mind tartalmilag – még ha nem is illik ezt szétválasztani. Alkalmi verset én sem szeretek, és nem is igazán tudok írni. Nincs meg az indíttatás, nem lesz annyira érzékeny.
Aki ismer, annak nem lesz nagy meglepetés, hogy Kiss Judit Ágnes szövegei tetszettek a legjobban. Az ő versei mindig magukon viselik a kézjegyét: a frappáns stílusát, a pikáns humorát, a magabiztos formakezelését.
A konklúzióm, hogy ez a kötet egyáltalán nem a líraszerető fogyasztók piciny táborát célozza meg, hanem inkább a Nyáry Krisztián által az előszóban emlegetett „nőciket” (kirázott a hideg, és keresztbe állt bennem a lázmérő), akik nem tudják, mit írjanak a társkeresős adatlapjukra.

puncsoscukor63 P
Szabó T. Anna – Lackfi János: A nő meg a férfi

Még nem olvastam ezelőtt ilyen verseskötetet, nem is volt tervbe véve, csak anyum megvette, és kíváncsi voltam rá de nem is nagyon tervezem a jövőben sem. Az elején még tetszettek is a versek, de aztán egyre monotonabbá és unalmasabbá vált ez a téma. Ha legközelebb lehetőségem nyílik elolvasni egy ilyet, akkor biztos nem olyat választok majd, amiben ennyire egy kaptafára készülnek a versek. Egyébként jó ötlet volt, hogy a kommentelőket is bevonták az írók a játékba (versírásba), néhány tetszett is közülük, de csak elvétve.

blueisthenewpink SMP
Szabó T. Anna – Lackfi János: A nő meg a férfi

A játékosság szuper, és van, aki pár perc alatt is ki tud rázni valami nagyon jót a kisujjából, de a legtöbb versen azért érezni lehetett, hogy nem kötetbe szánták. Tetszett a „párbeszéd”, a változóan jól sikerült egymásra reagálás. Hartay Csabától még olvasnék ezek után, a többiek ugyanúgy tetszettek, ahogy eddig is.

Beszélgettem viszont egy 89 éves bácsival a villamoson, miután meglátta, hogy ezt olvasom. Leírom majd külön, már azért megérte!

Nyugi. Minden rendben.
Lettem, aki lettem.
Negyven.

még elbeszélget néhány tervvel
negyven felett az ember.

Kek P

Negyvenöt évesen fáj a gyerekkor,
Szakemberrel bontogatsz ős-sebeket.
Gondolni sem mersz rá, hogy vajon akkor
mit visz majd magával a te gyereked.

57. oldal, Mészöly Ágnes: Negyvenöt

robinson P

Rettegek én is, ennyi volt, végem.
A sarokban felrémlik egy járókeret.

robinson P

A férfi, ha negyven, élete rendben,
még nem tökörészik, és nem kapuzár

Kek P

Herceg…? Nem herceg. Nincs fehér ló.
Ő király lesz – ha engeded.
De ha szidod, hát ne csodálkozz,
ha előtted csak kisgyerek.

38. oldal, Szabó T. Anna: Felnőtt csak akkor lesz...

Véda MP

a nő meg akkor nő, amikor játszik,
eszelős tyúkot, dívát, szemetet,
egy jó cipőért eladja a lelkét,
egy dolgot akar (vagy nem): gyereket.

15. oldal, Lázár Júlia: Az ember akkor ember - részlet -

Kek P

A nőci, ha negyven, már támasz a bajban,
körötte pörögnek a lét körei,
és úgy megy az utcán, mint penge a vajban,
s nem bánja, ha medve, ki öleli.

7. oldal, Lackfi János: A nőci, ha negyven...

Kek P

A férfi akkor férfi, hogyha lelkes,
ha táncra kész, de rögtön nem rohan –
előbb pár lépést a nőtől is elles,
mert hasznát veszi egyszer biztosan.

13. oldal, Szabó T. Anna: A férfi akkor férfi...