Válaszd ​a boldogságot! 8 csillagozás

15 egyszerű módszer, hogy jobban érezd magad
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

"Mivel ​a VÁLASZD A BOLDOGSÁGOT! című könyvemet vetted a kezedbe, azt gondolom, kézenfekvő az első kérdésem: Te boldog vagy?
Hadd segítsek a válaszhoz annyit, hogy ha gondolkoznod kell rajta, akkor jó eséllyel inkább nem…
Bármi is a válaszod, biztos vagyok benne, hogy szeretnéd jobban érezni magad a saját bőrödben, az én feladatom pedig az, hogy megmutassam, ez miként lehetséges.
Az utóbbi években rengeteget foglalkoztam ezzel a témával. Ennek legfőbb oka éppen az, hogy annak idején én magam sem adtam volna túl fényes választ erre a kérdésre.
Mára ez teljesen megváltozott, ami legfőképpen annak köszönhető, hogy elkezdtem alkalmazni azokat a módszereket, amelyekről ebben a könyvben írok, így idővel teljesen másképp kezdtem látni az életet, felismertem, hogy a boldogság lehetősége kizárólag bennünk, és nem rajtunk kívül van.
Miután másokkal is megosztottam ezeket a megközelítéseket, hamarosan elkezdtek özönleni hozzám a pozitív visszajelzések, hogy… (tovább)

Guruló Egyetem, Budapest, 2017
216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155420221
Guruló Egyetem, Budapest, 2017
216 oldal · ISBN: 9786155420276

Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Szabó Péter: Válaszd a boldogságot! 15 egyszerű módszer, hogy jobban érezd magad

Látom, hogy akik előttem olvasták, azok fél és három csillagra értékelték, én meg négy és félre. Vajon mi az, amit ennyire nem szerethettek benne? Igaz, ami igaz, olyan a szöveg, mintha előadást olvasnék, látom a termet magam előtt, és benne a sok embert, Péter meg el(ő)adja magát. Elismerem, ezt a stílust sokan nem szerethetik, de vannak akiknek meg éppen ez kell. A bújtatott reklámok, amelyben népszerűsíti a többi könyvét, ezért is húzhatjuk a szemöldökünket, de megbocsátom, a maximális segíteni akarás mellett kell azért a bevétel is… Aztán ami nem tetszhet másoknak, hogy alig ír le valami falrengető újdonságot, vagy talán semmi falrengetőt. De mit lehet tenni, egyszerűek az igazságok, ám rohadt nehéz megvalósítani a leírtakat, és ez keményen frusztrálhat olvasás közben, főleg, ha szinte semmi sem stimmel ezekből az olvasó életében, vagy ha leragadt a sorosozásnál, és nem akarja a felelősséget vállalni a saját életéért. Bizony engem is frusztrált ott, ahol nagyon le vagyok maradva. És amiért valaki messzire dobhatja magától a könyvet, az az a kijelentés, hogy nem elég elolvasni, nem elég egy-két hétig csinálni amitől hirtelen minden megváltozik, aztán boldogok leszünk, hanem ez egy öt éves projekt, milliónyi apró lépéssel, amit utána sem lehet abbahagyni. Abbahagyni akkor lehet, ha meghaltunk. Amiket elmond, a kilencvenöt százaléka teljesen jó, máshol, másoktól is ugyanezt olvastam. Vannak dolgok amiket kiegészítenék azért, és van ami kicsit erőltetett, de belefér. Az idézeteket nagyon jól összeválogatta, a fejezetek végén lévő összefoglaló lehet, hogy kicsit hatásvadász, de az elolvasás után, ha újra elővesszük a könyvet, akkor ezek segítségével gyorsan fel tudjuk frissíteni az olvasottakat. A feladatokat is érdemes megcsinálni, amint odaérünk, vagy később találni rá időt. Mert másképp nem megy.
Bevallom, nagyon akartam utálni ezt a könyvet, amit karácsonyra kaptam a volt nejemtől, de nem sikerült. Sőt, beleilleszkedik abba a vonulatba, amin járok. Szóval köszönöm, hálás vagyok annak is, aki adta, és annak is, aki megírta.
Ja és ha valaki szeretné, hogy szeressem, akkor szóljon. :)

Garbai_Ildikó P
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Én úgy adtam 4csillagot,hogy szeretem Szabó Pétert. Szerintem ez a könyv kezdő önfejlesztő embernek tökéletes. A sok önreklámozás kicsit rossz érzést kelt bennem de ha én kezdő vagyok örülök az ajánlásoknak. Egyszerű nyelven szól ami ismét csak jó,mert érthetővé teszi.. Az idézetek tökéletesek.Gyorsan lehet vele haladni. Egyedül az árát sokkalom… nagyon lazásan és nagy betűkkel van..

andresch
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Kb 2-3 óra alatt ki lehet végezni ezt a kis esszét. Könyvnek nem igazán nevezném, mert a könyv megnevezés nálam 150 oldal normál méretű szöveg felett jár. Vannak olyan weboldalak, amiken 1-1 posztban több tartalom van mint itt. Az árát nem éri meg, 1000 Ft-ért talán elmenne.
Újdonság nincs benne, ugyanaz van benne leírva, mint amit a szerző előad az előadásain. Nincs értelme megvenni, aki most kezd olvasni, és önfejlesztési témakört akar, annak vannak sokkal jobb lehetőségek is.

konyvkritika
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Ez az útikönyv közvetlen, egyszerű és érhető példákon keresztül hamar a lényegre tér, megfogalmazva olyan életbölcsességeket vagy idézve híres emberek mondásait, amelyek elindítanak egyfajta önismereti folyamatot. A könyvben nem a miérteken van a hangsúly, hanem a hogyanokon. A konkrét tippek és javaslatok az egyéni fejlődést, változást és a boldogság megtalálását szolgálják.

Rövid fejezeteken keresztül olyan frappáns gondolatok vagy humoros történetek kerülnek az olvasó elé, amelyek által bárki dolgozhat személyisége fejlesztésén, növelni tudja életszínvonalának minőségét vagy változtathat emberi kapcsolatain.

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/szabo-peter-valaszd-a-boldogsagot/

Morpheus

Én nem szeretnék állást foglalni arról, hogy mit gondolok, egy életünk van-e vagy több, van-e élet a halál után, azt viszont szeretném hangsúlyozni, hogy szerintem nem itt kellene keresgélnünk. Azt gondolom, arra érdemes koncentrálnunk, hogy mit tudunk tenni addig, amíg élünk.

Morpheus

Az emberek manapság falakat húznak maguk köré ahelyett, hogy hidakat építenének egymás felé.

Morpheus

Merj szeretni! Merd kimutatni az érzéseidet!

Morpheus

A másik tipikus példája ennek, amikor valakit elhagynak. Abban a pillanatban ez szörnyű, teljesen összeomlik az ember, de legtöbbször idővel rájön, hogy valójában nem is volt ez a kapcsolat annyira harmonikus, mint szerette volna hinni, majd megtalálja a valódi párját, akivel sokkal teljesebb életet élhet.

Morpheus

Tehát az életünk egyfolytában vagy egyre jobbá válik, vagy ellenkezőleg, egyre rosszabb irányt vesz. Ott kezdődik a hanyatlás, ahol a fejlődés véget ér.

Kapcsolódó szócikkek: fejlődés · hanyatlás
Garbai_Ildikó P

A boldog élet elképzelhetetlen szeretet nélkül. Lehet bármid,elérhetsz bármit,ha szeretet nincs a szívedben,nem lehetsz boldog.