Válaszd ​a boldogságot! 23 csillagozás

15 egyszerű módszer, hogy jobban érezd magad
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

"Mivel ​a VÁLASZD A BOLDOGSÁGOT! című könyvemet vetted a kezedbe, azt gondolom, kézenfekvő az első kérdésem: Te boldog vagy?
Hadd segítsek a válaszhoz annyit, hogy ha gondolkoznod kell rajta, akkor jó eséllyel inkább nem…
Bármi is a válaszod, biztos vagyok benne, hogy szeretnéd jobban érezni magad a saját bőrödben, az én feladatom pedig az, hogy megmutassam, ez miként lehetséges.
Az utóbbi években rengeteget foglalkoztam ezzel a témával. Ennek legfőbb oka éppen az, hogy annak idején én magam sem adtam volna túl fényes választ erre a kérdésre.
Mára ez teljesen megváltozott, ami legfőképpen annak köszönhető, hogy elkezdtem alkalmazni azokat a módszereket, amelyekről ebben a könyvben írok, így idővel teljesen másképp kezdtem látni az életet, felismertem, hogy a boldogság lehetősége kizárólag bennünk, és nem rajtunk kívül van.
Miután másokkal is megosztottam ezeket a megközelítéseket, hamarosan elkezdtek özönleni hozzám a pozitív visszajelzések, hogy… (tovább)

Guruló Egyetem, Budapest, 2019
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155420801
Guruló Egyetem, Budapest, 2017
216 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155420221
Guruló Egyetem, Budapest, 2017
216 oldal · ISBN: 9786155420276

Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Szabó Péter: Válaszd a boldogságot! 15 egyszerű módszer, hogy jobban érezd magad

Látom, hogy akik előttem olvasták, azok fél és három csillagra értékelték, én meg négy és félre. Vajon mi az, amit ennyire nem szerethettek benne? Igaz, ami igaz, olyan a szöveg, mintha előadást olvasnék, látom a termet magam előtt, és benne a sok embert, Péter meg el(ő)adja magát. Elismerem, ezt a stílust sokan nem szerethetik, de vannak akiknek meg éppen ez kell. A bújtatott reklámok, amelyben népszerűsíti a többi könyvét, ezért is húzhatjuk a szemöldökünket, de megbocsátom, a maximális segíteni akarás mellett kell azért a bevétel is… Aztán ami nem tetszhet másoknak, hogy alig ír le valami falrengető újdonságot, vagy talán semmi falrengetőt. De mit lehet tenni, egyszerűek az igazságok, ám rohadt nehéz megvalósítani a leírtakat, és ez keményen frusztrálhat olvasás közben, főleg, ha szinte semmi sem stimmel ezekből az olvasó életében, vagy ha leragadt a sorosozásnál, és nem akarja a felelősséget vállalni a saját életéért. Bizony engem is frusztrált ott, ahol nagyon le vagyok maradva. És amiért valaki messzire dobhatja magától a könyvet, az az a kijelentés, hogy nem elég elolvasni, nem elég egy-két hétig csinálni amitől hirtelen minden megváltozik, aztán boldogok leszünk, hanem ez egy öt éves projekt, milliónyi apró lépéssel, amit utána sem lehet abbahagyni. Abbahagyni akkor lehet, ha meghaltunk. Amiket elmond, a kilencvenöt százaléka teljesen jó, máshol, másoktól is ugyanezt olvastam. Vannak dolgok amiket kiegészítenék azért, és van ami kicsit erőltetett, de belefér. Az idézeteket nagyon jól összeválogatta, a fejezetek végén lévő összefoglaló lehet, hogy kicsit hatásvadász, de az elolvasás után, ha újra elővesszük a könyvet, akkor ezek segítségével gyorsan fel tudjuk frissíteni az olvasottakat. A feladatokat is érdemes megcsinálni, amint odaérünk, vagy később találni rá időt. Mert másképp nem megy.
Bevallom, nagyon akartam utálni ezt a könyvet, amit karácsonyra kaptam a volt nejemtől, de nem sikerült. Sőt, beleilleszkedik abba a vonulatba, amin járok. Szóval köszönöm, hálás vagyok annak is, aki adta, és annak is, aki megírta.
Ja és ha valaki szeretné, hogy szeressem, akkor szóljon. :)

Rituga P>!
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Azt hiszem, ami leginkább zavarja az embereket ebben a könyvben, a szembesülés. Mert nem különleges, csodálatos dolgok, elvont gondolatok, hanem nagyon is hétköznapiak, még hétköznapibb, emberközeli megfogalmazásban. És hát ki az, aki szereti, ha az orra alá dörgölik még ha finoman is, hogy miben sáros a saját életében? És itt az ideje, hogy ne másokat hibáztasson, hanem vállalja a felelősséget saját életéért. Mert hárítani, másra kenni a felelősséget, sokkal könnyebb. Mindenkinek meg van a választása, hogyan szeretne élni.

julcseee P>!
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Első hangoskönyv élményem ez a „könyv” volt, és nem is bántam meg. Szabó Peter tudom hogy nagyon megosztó, mert igen, nagyon sok a közhely, az általános igazság, és maga a stilusa is fura. De, ha az emberek csak a felét megcsinálnák vagy legalábbis törekednének arra hogy megcsinálják azokat amiket Péter a könyvben tanácsol, akkor már jobb lenne a világ szerintem. És igen, az ilyen önismereti könyveknek mindig az a lényege, hogy nem elég ha elolvasod. El kell olvasni igen, de utána igenis tudatosan és kemény munkával törekedni kell arra hogy betartsuk azokat amiket ír. A teljesség igénye nélkül néhány:
– ne foglalkozzunk azzal hogy mások mit mondanak
– a saját életünket éljük, ne azt amit mások elvárnak tőlünk
– ne az elmúlástol féljünk hanem attól H az életünk igazán el sem kezdődik
– szeressük magunkat
– becsüljük meg a barátainkat, mondjuk el nekik hogy mennyire fontosak nekünk,
És még nagyon nagyon sok hasznos és betartandó szabály. Én ajánlom a könyvet.

Manocska0123>!
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Nem értem miért van ennyire lehúzva a könyv? (77%).
Pozitív hangvételű, üdítő a léleknek olvasni. Szerintem. Pontosan azt az élményt adja amit egy ilyen könyvtől várok amikor kinyitom. Egyik könyv sem fog senki helyett cselekedni vagy megoldani az élet nagy problémáit.
Jó volt olvasni. Ajánlom.

Yvonne4 P>!
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

„Ne attól félj, hogy az életed véget ér, hanem attól, hogy sohasem fog elkezdődni! ”

Szabó Péterrel a sokak által kedvelt közösségi oldalon „találkoztam” először. Sokszor bukkant fel egy-egy videó megosztása, melyeket megnéztem. Szimpatikussá vált, kíváncsivá tett, hogy aki ilyen gondolatokat oszt meg, milyen könyvet írhat? Több könyve is megjelent már, én ezt választottam. Hiszen, ki ne akarná a boldogságot választani? ;)
Tetszett a könyv felépítése. Gördülékeny, nem unalmas, nem szájbarágós stílusú. Igazából olvasás közben Péter hangja volt a fejemben a narrátor, olyan volt mintha egy előadásán ültem volna. Jó volt olvasni az ídézeteket is, melyek kiemelkednek a szövegből és a témáknak megfelelően, jól vannak válogatva. Elovasva a könyvet nem lettem boldogabb, de tanultam néhány trükköt, amit gyakorolhatok és becsempészhetem a mindennapokba.
Végül is semmi új dolog nincs a könyvben, amiről már ne hallottunk volna, de szépen összefoglalja azt, amit már hallottunk :D

„Mindig lesznek olyanok, akik bármit teszel, akkor is szeretnek, és olyanok is, akik, bármit teszel, akkor sem szeretnek. Ez így van, amióta világ a világ. A kérdés csak az, hogy melyikre figyelsz, mert ez óriási mértékben fogja befolyásolni, hogy mennyire érzed jól magad a saját bőrődben. ”

Garbai_Ildikó P>!
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Én úgy adtam 4csillagot,hogy szeretem Szabó Pétert. Szerintem ez a könyv kezdő önfejlesztő embernek tökéletes. A sok önreklámozás kicsit rossz érzést kelt bennem de ha én kezdő vagyok örülök az ajánlásoknak. Egyszerű nyelven szól ami ismét csak jó,mert érthetővé teszi.. Az idézetek tökéletesek.Gyorsan lehet vele haladni. Egyedül az árát sokkalom… nagyon lazásan és nagy betűkkel van..

Kameko>!
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Voltak benne egyszerű és hasznos tanácsok, viszont az elején sokszor úgy éreztem ismétli vagy önmagát, vagy Brian Tracy-t (pedig 1-1 könyvet olvastam még csak mindkettőjüktől.)

Ettől függetlenül hasznos, érdemes beépíteni a mindennapokba.

Nagyon jó példa erre az, hogy tegnap volt egy kisebb koccanásos balesetem, egy nem túl empatikus családdal, ahol az autókon kívül senkinek nem esett baja, és az autók is közlekedhető állapotban voltak. Mégis ők káromkodtak, szidtak, és mindennek elhordtak, (és bár igen táblám volt, tehát én voltam a felelős, úgy éreztem volt szándékosság benne részükről is), én vettem egy nagy levegőt, és eldöntöttem, hogy élek, nem halt meg senki, az autókkal lehet közlekedni, a többi meg meg fog oldódni. És ezzel a tudattal élem tovább az életem. Az, hogy ők ezt hogy kezelik, már az ő problémájuk.

Szóval bocsi a hosszú példáért, de igen, érdemes hálásnak lenni, és megváltoztatni a gondolkodásmódodat.

Hortobágyi_Mara P>!
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Péter eddigi összes könyve megvan, számos előadásán részt vettem. Az önfejlesztés, mint kategória egyébként sem áll távol tőlem, szívesen olvasok a témában, Szabó Péter pedig amellett, hogy jól ír, kiváló előadó is.

andresch>!
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Kb 2-3 óra alatt ki lehet végezni ezt a kis esszét. Könyvnek nem igazán nevezném, mert a könyv megnevezés nálam 150 oldal normál méretű szöveg felett jár. Vannak olyan weboldalak, amiken 1-1 posztban több tartalom van mint itt. Az árát nem éri meg, 1000 Ft-ért talán elmenne.
Újdonság nincs benne, ugyanaz van benne leírva, mint amit a szerző előad az előadásain. Nincs értelme megvenni, aki most kezd olvasni, és önfejlesztési témakört akar, annak vannak sokkal jobb lehetőségek is.

konyvkritika>!
Szabó Péter: Válaszd a boldogságot!

Ez az útikönyv közvetlen, egyszerű és érhető példákon keresztül hamar a lényegre tér, megfogalmazva olyan életbölcsességeket vagy idézve híres emberek mondásait, amelyek elindítanak egyfajta önismereti folyamatot. A könyvben nem a miérteken van a hangsúly, hanem a hogyanokon. A konkrét tippek és javaslatok az egyéni fejlődést, változást és a boldogság megtalálását szolgálják.

Rövid fejezeteken keresztül olyan frappáns gondolatok vagy humoros történetek kerülnek az olvasó elé, amelyek által bárki dolgozhat személyisége fejlesztésén, növelni tudja életszínvonalának minőségét vagy változtathat emberi kapcsolatain.

Bővebben a blogomon: https://konyvmoly.com/szabo-peter-valaszd-a-boldogsagot/

Morpheus>!

Az emberek manapság falakat húznak maguk köré ahelyett, hogy hidakat építenének egymás felé.

Morpheus>!

Én nem szeretnék állást foglalni arról, hogy mit gondolok, egy életünk van-e vagy több, van-e élet a halál után, azt viszont szeretném hangsúlyozni, hogy szerintem nem itt kellene keresgélnünk. Azt gondolom, arra érdemes koncentrálnunk, hogy mit tudunk tenni addig, amíg élünk.

Morpheus>!

Merj szeretni! Merd kimutatni az érzéseidet!

Morpheus>!

A másik tipikus példája ennek, amikor valakit elhagynak. Abban a pillanatban ez szörnyű, teljesen összeomlik az ember, de legtöbbször idővel rájön, hogy valójában nem is volt ez a kapcsolat annyira harmonikus, mint szerette volna hinni, majd megtalálja a valódi párját, akivel sokkal teljesebb életet élhet.

Morpheus>!

Tehát az életünk egyfolytában vagy egyre jobbá válik, vagy ellenkezőleg, egyre rosszabb irányt vesz. Ott kezdődik a hanyatlás, ahol a fejlődés véget ér.

Kapcsolódó szócikkek: fejlődés · hanyatlás
Garbai_Ildikó P>!

A boldog élet elképzelhetetlen szeretet nélkül. Lehet bármid, elérhetsz bármit, ha szeretet nincs a szívedben, nem lehetsz boldog.