Nagy ​csaták 12. 1 csillagozás

Harcok a horogkereszt árnyékában
Szabó Péter: Nagy csaták 12.

A ​kötetben szereplő csaták: A magyar királyi Gyorshadtest 1941. évi ukrajnai csatái ● Csaták a Donnál. A magyar királyi 2. honvéd hadsereg 1942–1943. évi hadműveletei ● A magyar 1. hadsereg 1944. évi támadása a Kárpátok előtt

A megjelenő új kötetek a magyar hadtörténelem nagy csatáit és az azokhoz kapcsolódó hadműveleteket a legújabb kutatási eredmények alapján tárják az olvasó elé. Reményeink szerint nemzeti történelmünk hadieseményeivel kapcsolatban az itt megjelenő írásoknak évtizedes és évszázados tévhiteket sikerül eloszlatni. A hadműveletek eseményeinek, a korszak viszonyainak jobb megértését a térképek mellett a parancsnokokról, tisztekről, közkatonákról, a korabeli fegyverekről, egyenruhákról, kitüntetésekről és megannyi egyéb kép, festmény és metszet teszi könnyebbé, szinte filmszerűvé.

A magyar királyi Gyorshadtest 1941. évi ukrajnai csatái

A magyar királyi Honvédség részvétele a Wehrmacht Szovjetunió elleni hadjáratában a Kassa és Rahó elleni… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy csaták Duna International

mmili>!
Szabó Péter: Nagy csaták 12.

Szabó Péter: Nagy csaták 12. Harcok a horogkereszt árnyékában

Egész pontos jellemzés a könyv által taglalt 3 fontos hadtevékenységről, fotókkal, visszaemlékezésekkel tarkítva.