46. legjobb életmód könyv a molyok értékelése alapján

Állj ​félre a saját utadból! 139 csillagozás

És hozd ki az életedből mindazt, ami benne van!
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból! Szabó Péter: Állj félre a saját utadból! Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

„Mindannyian kizárólag saját magunk állunk az áhított boldog élet elérésének útjában. Ahhoz, hogy ki tudjuk hozni az életünkből mindazt, ami benne van, arra van szükség, hogy igazán megismerjük, megértsük, és megszeressük saját magunkat. Ez a kulcs!

Megdöbbentő számomra, hogy milyen sok ember hazudik magának, és tagadja, hogy a kisebbségi érzés és az önutálat dolgozik benne. Pedig ha valakivel igazán őszintének kell lennünk, akkor saját magunkkal. A tagadástól egyáltalán nem oldódik meg a helyzet, sőt. A tagadás olyan, mintha leragasztanánk egy üres üzemanyagtankot jelző mutatót egy smiley-val…

A könyvben a száraz elmélet helyett sok esetben személyes történeteimen, példáimon keresztül mutatom be azokat a gyakorlati módszereket, amelyek, – ha alkalmazod őket! – a segítségedre lesznek abban, hogy igazán boldog lehess a saját bőrödben, és valóban élvezd az életed! Kívánom, hogy Állj félre a saját utadból!, és hozd ki az életedből mindazt, ami benne van!”

Guruló Egyetem, Budapest, 2019
178 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155420788
Guruló Egyetem, Budapest, 2018
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155420474
ISBN: 9789630861687 · Felolvasta: Szabó Péter

Timcsibaba77>!
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Szabó Péter: Állj félre a saját utadból! És hozd ki az életedből mindazt, ami benne van!

Nem egyszeri olvasásra van tervezve. Hasznos, rövid, tömör, és inspiráló. Rávilágít a hétköznapok szépségére, hogy minden de minden a mi kezünkben van, csak rajtunk múlik. Nagyrészt. A többivel nem kell foglalkozni. Nagyon jó kis könyve volt Szabó Péternek. Ott tartok, hogy egy-egy idézetet ki is jegyzetelgettem. Kellenek még ilyen önsegítő, önfejlesztő könyvek úgy gondolom.

Uzsonna>!
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Ha összeollózás, ha nem, ez a könyv lehet az első lépés sokaknak a vágyott „úticél” felé.

gab001>!
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Korábban elég sok önsegítő könyvet olvastam, aztán már nem igazán tudtak újat mondani. Kicsit így kezdtem neki ennek a olvasásnak is, viszont érdekesnek találtam a címét. Pozitívan csalódtam, nagyon tetszett, hogy nincs túlírva, nem magyaráz agyon dolgokat, mégis minden érthető. Ugyanakkor szeretem ezekben az írásokban, hogy tele vannak ösztönző eszmefuttatásokkal, így mindig jobban érzem magamm tőlük. Ez a könyv sem kivétel. Ráadásul voltak benne olyan gondolatok, amikkel még nem vagy nem ilyen formában találkoztam. Több részletben olvastam, mert kellett olykor egy kis idő, hogy eltöprengjek rajta. Úgy érzem, gazdagodtam általa.

fülcimpa>!
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Leszögezem, ez az ürge fölöttébb antipatikus egyéniség számomra. Már amennyit láttam, hallottam belőle, tőle. Akkor miért olvasom? Mert tapasztalatokat gyűjtök, ismerkedek, okosodni szeretnék.
Ez a könyv remek összefoglalása agyunk és lelkünk marhaságainak, amit jobb törölni. Kulcsszavak: változás, változtatás. Igazán megszívlelendő. Ami a legjobban tetszett, közvetlen, laza stílusban, nem szájbrágosan van megfogalmazva. Az csak bónusz, hogy a fejezetek végén félkövér betűkkel virít a lényegi rész.
A bátyám folyton az egyetemes szeretetről sutyorog nekem. Hiába mondom neki, nem fogok mindenkit szeretni, ő azért is nyomja.
Éppen ma mondta az egyik kolléganőm, hogy Cimpaaaaa, te mindenkit szeretsz.
Tévedsz. Nem, te szereted az embereket.
Továbbra is tévedsz. Magamat szeretem. És erre a legutóbbi időben jöttem rá, hangoztatom is, többször kimondom. Na látod, ez az. Szereted magad és ezáltal szereted a körülötted lévőket.

A megbocsátást kell gyakorolnom, és az utálatos stressz szót, egyben valamennyi hozadékát kiiktatni. Mindörökre. Igyekszem félreállni a saját utamból.
Bár úgy érzem, kiegyensúlyozott vagyok. Ja, nem bár úgy érzem. Tudom! ;)

zsofigirl>!
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Nyilván egy kő alatt éltem, mert november közepéig nem hallottam még Szabó Péterről, és amikor YT-on rátaláltam egy videójára, az volt az első gondolatom, hogy 'jé, ez tök jó, kár hogy senki nem ismeri!' Aztán rájöttem, hogy de. Azóta gyorstalpalót tartottam belőle, egy hónap múlva már az Áttörésen ültem és azóta szerintem minden előadását meghallgattam már kétszer (újra él a manónet, gépírástanulás közben pedig hanganyagot hallgatni jó), jövő héten pedig újra ott leszek egy előadásán.

Ennek tükrében azt tudom mondani, hogy gyakorlatilag mindig ugyanarról beszél (tudom, tudom, 'amikor majd megteszitek, amit mondok néktek..'), és a könyvében is pont azok vannak leírva, mint amiről az előadásai szólnak. Számomra ez egyáltalán nem negatívum, jó kis mentális hónaljmosás minden újabb alkalom (lásd: https://moly.hu/idezetek/508216) és hát amúgy is még van épp elég hely fejlődni ezekben a témákban. A kevesebb csillag csak annak szól, hogy élőszóban nekem sokkal jobban tetszik. (És a Főnix Szemináriumot hallgatva nagyon is látszik, hogy mennyire át van itatva minden Brian Tracyvel, és bár a könyvben talán nem annyira nyilvánvaló, de azért ez sosem volt véka alá rejtve.)

Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Önsegítő könyv, ami motivál arra, hogy minél minőségibb életet élj. Csak rajtad múlik, hogy mit sikerül elérni. Ne várj másra, hogy helyetted cselekszik. Tetszett a sok idézet, melyet ismert közszereplőktől származnak. Talán egy kicsit sok a külföldi és csak 1-2 magyar van. Így előfordul, hogy nem annyira ránk jellemző a mentalitás. Mindenesetre javaslom annak aki még úgy érzi szívesen ismerkedik önfejlesztő témájú könyvvel.

roganedina>!
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Egész jó gondolatokat tartalmazó könyv, bár engem pár helyen zavart, hogy a szerző a sikert nagyon szorosan összekapcsolja a pénzzel, aztán meg azt mondja, hogy a pénz nem boldogít (ami tény és való). Szerintem sok pénz nélkül is lehet valaki sikeres, bár lehet, hogy nem egyezik a „siker” fogalmunk a szerzővel. Ettől eltekintve hasznos és okos könyvecske, nem világmegváltó, de jó. Olvasmányos, néhol elgondolkodtató, hozza azt, amit az ilyen jellegű „önsegítő”-könyveknek hozniuk kell.

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Ez az első könyve Szabó Péternek, amit …hát nem olvastam, hanem hallgattam ,mint hangos könyvet. Őszintén szólva nekem sok újat nem igazán adott,mert ezeket a gondolatokat, inspirációkat már szinte mind hallottam tőle facebook videóiból és előadásaiból.
Ennek ellenére azért azt se mondom ,hogy rossz volt, mert szerintem szüksége van néha az embernek ilyen motiváló könyvekre és emberekre.
Azt hiszem ezek után befogom vezetni ,hogy vasalás közben hangoskönyvet fogok hallgatni.

Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Nem is tudom hol kezdjem. Először is, köszönöm Szabó Péternek – akivel volt szerencsém személyesen is találkozni egy előadásán – hogy megírta ezt a könyvet! Nagyon sokat segített vele, nagyon hasznos tanácsokat kaptam, amiket használni is fogok. Mindenkinek ajánlom figyelmébe, ez egy olyan könyv amit minden embernek el kéne olvasnia legalább egyszer (én még többször is fogom) és nem csak a szókincsünk fejlődik az elolvasása után …. :)

Rituga P>!
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Igen, tudom, sok más, okos ember gondolatai vannak összeollózva. Mégis jól van összehozva. Logikusan, lépésenként felépített utat mutat. Gyakorlati tanácsokkal fűszerezve.

Knefkati>!

A negatív környezet már önmagában is elég, hogy egy embert kudarcra kárhoztasson.

Knefkati>!

Mindegy, mit hiszünk magunkról, előbb vagy utóbb valósággá lesz.

Knefkati>!

Az életünk csupán belső elvárásaink tükörképe.

furizsuzsa>!

A tagadás olyan, mintha leragasztanánk az üres üzemanyagtankot jelző mutatót egy smile-val…

24. oldal, Előszó (Palatia, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: tagadás
konyvolvaso>!

A legtöbb ember, azzal szorítja sarokba magát, hogy problémái vannak. Holott nem problémáink vannak, hanem lehetőségeink a döntésre.
Csernus Imre

Kapcsolódó szócikkek: probléma
konyvolvaso>!

Ne aggódjunk a jövő miatt! Akkor menjünk át a hídon, amikor odaértünk hozzá.

furizsuzsa>!

Van azonban egy érdekes gondolat, amely megváltoztatta a nézőpontomat: csak annyi szeretetet tudsz adni a számodra igazán fontos embereknek, amennyit saját magad iránt érzel, semmivel sem többet. Vagy másképp fogalmazva: csak akkor tudsz igazán szeretni másokat, ha már magadat megszeretted. Addig nem.

55. oldal, Ki a legfontosabb ember a világon? (Palatia, 2012)

Szelén>!

Hiszen ahhoz, hogy a világ megváltozzon, előbb a magaddal való kapcsolatodnak kell megváltoznia.

burjankrisztian>!

„Megszeretni önmagunkat egy életre szóló románc kezdete.” Oscar Wilde

Kapcsolódó szócikkek: Oscar Wilde
Borbás_Réka>!

A legtöbb ember azzal szorítja sarokba magát, hogy problémái vannak. Holott nem problémáink vannak, hanem lehetőségeink a döntésre. / Csernus Imre

86. oldal, 2. rész, Állj félre a saját utadból, Belvárosi Nyomda, 2012