Állj ​félre a saját utadból! 63 csillagozás

És hozd ki az életedből mindazt, ami benne van!
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Mindannyian kizárólag saját magunk állunk az áhított boldog élet elérésének útjában. Ahhoz, hogy ki tudjuk hozni az életünkből mindazt, ami benne van, arra van szükség, hogy igazán megismerjük, megértsük, és megszeressük saját magunkat. Ez a kulcs! A könyvben sok esetben személyes történeteimen, példáimon keresztül mutatom be azokat a gyakorlati módszereket, amelyek, – ha alkalmazod őket! – a segítségedre lesznek abban, hogy igazán boldog lehess a saját bőrödben, és valóban élvezd az életed! Kívánom, hogy Állj félre a saját utadból!, és hozd ki az életedből mindazt, ami benne van!

ISBN: 9789630861687

Timcsibaba77
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Szabó Péter: Állj félre a saját utadból! És hozd ki az életedből mindazt, ami benne van!

Nem egyszeri olvasásra van tervezve. Hasznos, rövid, tömör, és inspiráló. Rávilágít a hétköznapok szépségére, hogy minden de minden a mi kezünkben van, csak rajtunk múlik. Nagyrészt. A többivel nem kell foglalkozni. Nagyon jó kis könyve volt Szabó Péternek. Ott tartok, hogy egy-egy idézetet ki is jegyzetelgettem. Kellenek még ilyen önsegítő, önfejlesztő könyvek úgy gondolom.

Uzsonna
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Ha összeollózás, ha nem, ez a könyv lehet az első lépés sokaknak a vágyott „úticél” felé.

zsofigirl
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Nyilván egy kő alatt éltem, mert november közepéig nem hallottam még Szabó Péterről, és amikor YT-on rátaláltam egy videójára, az volt az első gondolatom, hogy 'jé, ez tök jó, kár hogy senki nem ismeri!' Aztán rájöttem, hogy de. Azóta gyorstalpalót tartottam belőle, egy hónap múlva már az Áttörésen ültem és azóta szerintem minden előadását meghallgattam már kétszer (újra él a manónet, gépírástanulás közben pedig hanganyagot hallgatni jó), jövő héten pedig újra ott leszek egy előadásán.

Ennek tükrében azt tudom mondani, hogy gyakorlatilag mindig ugyanarról beszél (tudom, tudom, 'amikor majd megteszitek, amit mondok néktek..'), és a könyvében is pont azok vannak leírva, mint amiről az előadásai szólnak. Számomra ez egyáltalán nem negatívum, jó kis mentális hónaljmosás minden újabb alkalom (lásd: https://moly.hu/idezetek/508216) és hát amúgy is még van épp elég hely fejlődni ezekben a témákban. A kevesebb csillag csak annak szól, hogy élőszóban nekem sokkal jobban tetszik. (És a Főnix Szemináriumot hallgatva nagyon is látszik, hogy mennyire át van itatva minden Brian Tracyvel, és bár a könyvben talán nem annyira nyilvánvaló, de azért ez sosem volt véka alá rejtve.)

fülcimpa
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Leszögezem, ez az ürge fölöttébb antipatikus egyéniség számomra. Már amennyit láttam, hallottam belőle, tőle. Akkor miért olvasom? Mert tapasztalatokat gyűjtök, ismerkedek, okosodni szeretnék.
Ez a könyv remek összefoglalása agyunk és lelkünk marhaságainak, amit jobb törölni. Kulcsszavak: változás, változtatás. Igazán megszívlelendő. Ami a legjobban tetszett, közvetlen, laza stílusban, nem szájbrágosan van megfogalmazva. Az csak bónusz, hogy a fejezetek végén félkövér betűkkel virít a lényegi rész.
A bátyám folyton az egyetemes szeretetről sutyorog nekem. Hiába mondom neki, nem fogok mindenkit szeretni, ő azért is nyomja.
Éppen ma mondta az egyik kolléganőm, hogy Cimpaaaaa, te mindenkit szeretsz.
Tévedsz. Nem, te szereted az embereket.
Továbbra is tévedsz. Magamat szeretem. És erre a legutóbbi időben jöttem rá, hangoztatom is, többször kimondom. Na látod, ez az. Szereted magad és ezáltal szereted a körülötted lévőket.

A megbocsátást kell gyakorolnom, és az utálatos stressz szót, egyben valamennyi hozadékát kiiktatni. Mindörökre. Igyekszem félreállni a saját utamból.
Bár úgy érzem, kiegyensúlyozott vagyok. Ja, nem bár úgy érzem. Tudom! ;)

Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Önsegítő könyv, ami motivál arra, hogy minél minőségibb életet élj. Csak rajtad múlik, hogy mit sikerül elérni. Ne várj másra, hogy helyetted cselekszik. Tetszett a sok idézet, melyet ismert közszereplőktől származnak. Talán egy kicsit sok a külföldi és csak 1-2 magyar van. Így előfordul, hogy nem annyira ránk jellemző a mentalitás. Mindenesetre javaslom annak aki még úgy érzi szívesen ismerkedik önfejlesztő témájú könyvvel.

roganedina
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Egész jó gondolatokat tartalmazó könyv, bár engem pár helyen zavart, hogy a szerző a sikert nagyon szorosan összekapcsolja a pénzzel, aztán meg azt mondja, hogy a pénz nem boldogít (ami tény és való). Szerintem sok pénz nélkül is lehet valaki sikeres, bár lehet, hogy nem egyezik a „siker” fogalmunk a szerzővel. Ettől eltekintve hasznos és okos könyvecske, nem világmegváltó, de jó. Olvasmányos, néhol elgondolkodtató, hozza azt, amit az ilyen jellegű „önsegítő”-könyveknek hozniuk kell.

Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Nem is tudom hol kezdjem. Először is, köszönöm Szabó Péternek – akivel volt szerencsém személyesen is találkozni egy előadásán – hogy megírta ezt a könyvet! Nagyon sokat segített vele, nagyon hasznos tanácsokat kaptam, amiket használni is fogok. Mindenkinek ajánlom figyelmébe, ez egy olyan könyv amit minden embernek el kéne olvasnia legalább egyszer (én még többször is fogom) és nem csak a szókincsünk fejlődik az elolvasása után …. :)

Lily_Sz
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Rövid, egyszerűen, lényegre törően, hétköznapian megfogalmazott, hasznos könyvecske. Nyilván, gondolom annak, aki már sokat olvasott a témában, nem tud újat mondani.
Mindenesetre nekem úgy tűnik, hogy kiindulópontnak és összegzésnek is éppúgy jó.
Nem véletlenül vesz az ember egy ilyen könyvet a kezébe – én azt gondolom, hogy ez a könyv tényleg alkalmas arra, hogy megerősítsen, ha már megszületett fejben a döntés arra, hogy változtassunk, jobbítsunk az életünkön. Mert minden fejben dől el, ha tetszik, ha nem, ez így van.
Magam részéről valószínű újra-újra elő fogom venni még a jövőben, és ajánlom bárkinek. :)

Anna_Sera
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Mint könyv jó,de nekem hiányérzetem volt,nekem nem ismeretlen a téma,de aki először olvas ilyet,talán azt gondolja,mekkora hülyeség ez.Jobban ki kellett volna fejteni a gondolatok,meg a tudatalatti hatalmát.Én nagy örömmel olvastam a könyvet,Péter előadásait is nagyon szerettem,tetszik,hogy annyira emberközeli,nem rejti el a hibáit se.

bszgabi
Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

Nagyon jó eszenciája a témának. Ha nem akarsz rögtön millió könyvet megvenni, akkor legyen ez az első lépés. Nagyon tetszett. Ajánlom, minden változtatni vágyónak.

Kati8814

A negatív környezet már önmagában is elég, hogy egy embert kudarcra kárhoztasson.

Kati8814

Mindegy, mit hiszünk magunkról, előbb vagy utóbb valósággá lesz.

Kati8814

Az életünk csupán belső elvárásaink tükörképe.

furizsuzsa

A tagadás olyan, mintha leragasztanánk az üres üzemanyagtankot jelző mutatót egy smile-val…

24. oldal, Előszó (Palatia, 2012)

momo96

„Megszeretni önmagunkat egy életre szóló románc kezdete.” Oscar Wilde

konyvolvaso

A legtöbb ember, azzal szorítja sarokba magát, hogy problémái vannak. Holott nem problémáink vannak, hanem lehetőségeink a döntésre.
Csernus Imre

konyvolvaso

Ne aggódjunk a jövő miatt! Akkor menjünk át a hídon, amikor odaértünk hozzá.

furizsuzsa

Van azonban egy érdekes gondolat, amely megváltoztatta a nézőpontomat: csak annyi szeretetet tudsz adni a számodra igazán fontos embereknek, amennyit saját magad iránt érzel, semmivel sem többet. Vagy másképp fogalmazva: csak akkor tudsz igazán szeretni másokat, ha már magadat megszeretted. Addig nem.

55. oldal, Ki a legfontosabb ember a világon? (Palatia, 2012)

Bea_Reizer

Munkálkodj hát azért, hogy ez a valaki – aki te magad leszel – olyanná váljon, akivel boldogan éled le az életed.

Bea_Reizer

Azok a dolgok, amelyekért igazán hálásak lehetünk, valójában mindenki számára elérhetőek.