Budapesti ​krétakör 1 csillagozás

Szabó Orsolya: Budapesti krétakör

Egy huszonhárom éves lányanya, apja akaratából, lemond gyerekéről. A Gyámügyi Hatóság, annak rendje és módja szerint, örökbe adja egy gyermekszerető házaspárnak. A kislányt kilenc hónapig ők nevelik. S ekkor a vér szerinti anya édesapja meghal, s a gyermeket visszaperlik. Előítéletek, előítéletek szülte felelőtlenségek, elfogultságok ütköznek meg a történetben felelős vállalásokkal, hivatásszeretettel, miközben kibomlik a lányanya, az örökbe fogadó gyerektelen házaspár és nem utolsó sorban a kisgyermek hányattatásának drámája.
Az ügyről, noha a megszólaltatott szereplők megteszik, valójában nehéz volna megnyugtató módon ítélkezni, hiszen a humanitás mérlegén egyként esik latba a nevelőszülők szeretete, ragaszkodása s a vér szerinti anya, kissé ugyan megkésett, de még idejében feltámadt felelősségvállalása.
Szabó Orsolya, a dokumentumjáték készítője, körültekintő tárgyilagossággal kérdezi ki szereplőit; érintetlenül hagyva azok nyilatkozatát, az olvasóra bízza a történet értelmezését.

Szépirodalmi, Budapest, 1979