Teljes ​szívvel 2 csillagozás

Szabó Norbert Ádám: Teljes szívvel

Szabó ​Norbert Ádám egy nap tudatára ébred: nem a neki rendelt utat járja. Rádöbben, hogy az íróasztalán és a hétköznapok taposómalmán túl is van élet, sőt: ott kezdődik csak igazán. Egészen pontosan a nyílt óceánon…
Amikor barátjával, Leventével egy balatoni vitorlázás során a fejébe veszi, hogy egy aprócska páros kajakkal keresztülevezik az Atlanti-óceánt, az egész nem tűnik többnek a fantázia játékánál. A két mindenre elszánt srác azonban pontosan tudja: száz veszéllyel dacolva is véghez fogják vinni vakmerő tervüket.
Több mint hatvan nap a végtelen háborgás kellős közepén, kitéve az időjárás kényének-kedvének, nap nap után megküzdve az elemekkel – és persze saját kétségeikkel. Szabó Norbert Ádám izgalmas feljegyzéseiből többek között az is kiderül, hogyan készül ivóvíz sós tengervízből, milyen érzés, ha az ember nagy sebességgel repülő hallal koccan össze, és mit kell tennünk, ha összecsapnak a fejünk felett a hullámok – időnként szó szerint. A Teljes szívvel… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2016

Szabó Norbert Ádám: Teljes szívvel

Élménybeszámoló a hajónapló alapján – kivonatosan és röviden… Kár, hogy a másik fél szinte nem is szerepel a történetben, pedig erősen része volt benne.

robinson P>!

A világ egy érdekes hely, felfedezésének gondolata pedig mindig is izgatottsággal töltött el.

robinson P>!

Azt hiszem, mondhatnánk, hogy nincsenek véletlenek, és azt is, hogy mindennek megvan az oka.

robinson P>!

Édesapám könnyei végigcsordulnak fáradt arcán, és zokogva ölel át.

Anita_Takács>!

Tudtam, hogy nem azért születtem, hogy hosszú-hosszú éveket töltsek el a globalizált világ egyik újkori börtönében.