A ​magyarok csillagai 1 csillagozás

Szabó Mária: A magyarok csillagai

A ​magyar nemzetségek címereiben a sas (sólyom) után az Oroszlán ábrázolása a leggyakoribb. Ez az állat jelenik meg Árpád-házi királyaink jelvényei között, annak ellenére, hogy állítólag nem létezett Oroszlán soha azon a területen, ahol a magyarok éltek.
A magyar koronázási ékszerek jogarjának – ami a koronánál, a palástnál és az országalmánál is régebbi – kristálygömbjén oroszlán található. Ezt a kristálygömböt, ami a X. századból származik, hegyi kristályból faragták Egyiptom földjén, ahol gyakoriak az Oroszlánok.

A pálosok egyik jelképe is az Oroszlán. Ez az egyetlen magyar alapítású szerzetes rend az Árpád házi királyok idejében vált ismertté. Névadó szentje Remete Szent Pál az egyiptomi Théba városában született, és a Vörös-tenger közeli sivatagban élt remete életet a keresztényüldözés időszakában. Pált egy holló táplálta, aki naponta vitt neki egy falat kenyeret a csőrében. Amikor meghalt, egy Oroszlán temette el a sivatagban. A pálosok névadóját ezért… (tovább)

>!
Cheiron, Budapest, 2005
198 oldal · ISBN: 9632180771

Most olvassa 1

Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 2


Hasonló könyvek címkék alapján

Falvay Károly – Kardos Ibolya Jolán – Lőrincz Ibolya – Molnár V. József – Pap Gábor – Szántai Lajos – Szekér Klára – Winkler Zoltán: Az esztendő köre
Jankovics Marcell: A Nap könyve
Pap Gábor: Lúdas Matyi avagy a magyar nemes megigazulása
Ujvári Csilla: Kisbolygók az asztrológiában
Pap Gábor – Makoldi Sándor – Rózsa Péter – Makoldi Sándorné: Fényszentély a vókonyai pusztán
Pap Gábor: Az obsitos igazsága
Pap Gábor: A Bálvány árnyékában
Pap Gábor: Átok és imádság
Pap Gábor: Csuda-dolgairól írtak krónikákat
Orosz László Wladimir: C. G. Jung pszichológiájának alapelemei az archaikus létszemlélet fényében